PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja forum



butek
23-02-2008, 19:02
Próbuje zainstalować forum dyskusyjne . Jooml mam w utf8 i jest prblem ze strona kodową joomlaboard-1.1.3-stable_PL+captcha.zip ? Jak to obejść ?

Czy można zmienić kodowanie joomla bo widzę że wiekszość komponentów/modułów jest w kodowaniu ISO-8859-2
Na podstawie opisu http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/554/5/ to chyba nie (?)

inkos
23-02-2008, 19:49
Próbuje zainstalować forum dyskusyjne . Jooml mam w utf8 i jest prblem ze strona kodową joomlaboard-1.1.3-stable_PL+captcha.zip ? Jak to obejść ?
Zmien forum na nowsza wersje czyli fireboard. Mniej problemów. :)

butek
23-02-2008, 19:52
Znalazłem FireBoard_1.0.4_Stable_CompletePackage_PL.zip ale też jest problem ze strona kodową
Jest wersja angielska . Czy po zainstalowaniu jej i dorzuceniu lang-a ręcznie bedzie ok ? Czy jest coś jeszcze zmienione w samym kodzie ? (W postnuke takie chwyty działały)

inkos
23-02-2008, 20:02
Znalazłem FireBoard_1.0.4_Stable_CompletePackage_PL.zip ale też jest problem ze strona kodową
Jest wersja angielska . Czy po zainstalowaniu jej i dorzuceniu lang-a ręcznie bedzie ok ? Czy jest coś jeszcze zmienione w samym kodzie ? (W postnuke takie chwyty działały)
Poszukaj na forum informacji na temat przekodowywania dodatków do Joomla w tym przypadku komponentów. Postępuj według umieszczonych tam informacji a rozwiążesz i ten swój problem.

butek
24-02-2008, 11:29
Zrobiłem coś takiego: ściągnąłem wersje angielską i do niej wrzuciłem plik polish.php któremu zmieniłem nazwę na english.php i teraz mam wersję po polsku. Drążę dalej czy po zainstalowaniu moge zmienić język forum - w opcjach nie widzę ? Tak w ogóle gdzie znajduja sie pliki z langami do kompenentów szukałem na serwerze , ale nie widzę ?