PDA

Zobacz pełną wersję : Brak polskich liter i małe ikonki w galeri w IE



cebos
23-02-2008, 22:32
Witam mam pytanie jak sprawić aby w szablonie były wyświetlane polskie litery, mianowicie np. chcem zmienić napis na wyświetlanym przycisku z angielskiego na polski i kiedy tam pojawi sie polska litera z ogonkiem wyświetlaja sie krzaki. Nie wiek jak to zmenić a zaznacze ż czytałem już sporo tematów na forum.

Druga sprawa to dziwne wyświetlanie grafiki z komponentu phoca gallery w IE, są one malutkie podczas gdy w np. operze czy FF sa odpowiednich rozmiarów.

Pzdr.

Szibena
24-02-2008, 07:33
UTF-8 i nie korzystanie z Notatnika ;).

Jeśli chodzi o PhocaGallery to poproszę Cię o podanie linka do strony. Postaram się pomóc.

cebos
24-02-2008, 14:25
No właśnie tak zrobiłem skorzystałem z TED Notepada gdzie ustawiłem UTF-8 i dalej nic. Znaki wyświetlają się niepoprawnie. Co do ikonek nie mam pomysłu.

Adres www.vmc.com.pl menu --> Kontakt

Szibena
24-02-2008, 21:23
U mnie wszystko śmiga ;)

cebos
24-02-2008, 22:21
U mnie wszystko śmiga ;)

Co dokładnie Ci smiga? :cool: Bo ja widzę na różnych stacjach i przeglądarkach że polskich znaków nie ma :/ już nie wiem co mam robić !!

Poza tym przy wyświetlaniu sondy kiedy kliknie sie Vote (bo nie wiem gdzie zmienić zeby było napisane po polsku) to pojawia sie błąd 500, nie wiem co jest tego przyczyna :/

Pozdrawiam i proszę o pomoc !!

benio07
25-02-2008, 08:36
Sprawdź kodowanie bazy danych powinna być ustawiona na kodowanie utf8 to może być przyczyna braku ogonków

cebos
25-02-2008, 12:38
Sprawdź kodowanie bazy danych powinna być ustawiona na kodowanie utf8 to może być przyczyna braku ogonków

A czy mógłbyś napisać gdzie mam to sprawdzić? bo jakoś nie mogę tego nigdzie znaleźć. I czy może wiesz jaki jest powód tego błędu w sondzie ??

Pzdr.

Szibena
25-02-2008, 16:17
Heh przecież Ci najpierw napisałem UTF-8 ;). A twoja strona działa u mnie na FF i są polskie znaki. Jak sprawdzić UTF-8? Odsyłam do strony http://www.kurshtml.boo.pl

cebos
25-02-2008, 20:20
Heh przecież Ci najpierw napisałem UTF-8 ;). A twoja strona działa u mnie na FF i są polskie znaki. Jak sprawdzić UTF-8? Odsyłam do strony http://www.kurshtml.boo.pl

Hehe, dzieki ale jak ja napisałem wczesniej np. w zakładce Kontakt zmieniłem tekst w plikach z angielskiego na polski i tam nie ma znaków polskich, w artykułach oczywiście sąone poprawne. Ja te pliki otwierałem juz w Ted Notepad-dzie i zapisywałem w UTF-8 ale nic to nie dało.

W zakładce administracyjnej w system information mam taki wpis:
Database Collation: utf8_general_ci
więc nie wiem czy tak powinno być :/

I nikt nie wie nic na temat tej sondy i tego ze sie nei wyświetla ?