PDA

Zobacz pełną wersję : J! JIE 1.0.15 (utf/iso) upgrade



PeFik
24-02-2008, 00:29
Aktualizacja:
w 100% poprawki z J! 1.0.15
i nadal tylko ~75% z 1.0.14
//zostało mi jeszcze trochę plików z komponentów administratora
//kurcze blade może ktoś pomoże?


http://rapidshare.com/files/94382509/Joomla_1.0.15_iso_utf--aktualizacja.zip

//Łatka 1.0.13 JIE -> do 1.0.15 !!! - dla jasności !!
Czyli mogą, a nawet wypadało by aby osoby mające 1.o.13 zaktualizowały ją ta wersją. U mnie śmiga.

jojoro
24-02-2008, 12:14
czy tę łatkę można instalować bezpośrednio na 1.0.13 czy najpierw trzeba zrobić 1.0.14->1.0.15?

kane
25-02-2008, 14:57
Mnie by jeszcze interesowała przybliżona data publikacji oficjalnego pacza 1.0.13 IE -> 1.0.15 IE
O ile pamiętam 1.0.13 IE pl w kilkudziesięciu plikach miała modyfikacje zwiastuna.

A tak BTW, w 1.0.15 wiele nie zmienili, więc up 14 -> 15 nie powinien stanowić dla nikogo problemu...

PeFik
28-02-2008, 13:15
Uwaga! Nie daje gwarancji więc każdy robi kopię + kopię bazy danych. To tak zebyście mnie w razie czego z "ciupaszką", ani" bejsbolem" nie ganiali po osiedlu.

PeFik
05-03-2008, 23:08
Nowa lepsza aktualizacja -> http://www.speedyshare.com/750220942.html

wystarczy pobrać, rozpakować i nadpisać pliki JIE!

korobass
20-03-2008, 22:17
Nowa lepsza aktualizacja -> http://www.speedyshare.com/750220942.html

wystarczy pobrać, rozpakować i nadpisać pliki JIE!


Po aktualizacji mam problem z kodowaniem znaków, moja poprzednia wersja to joomla 1.0.13 PL UTF-8 po nadpisaniu pliczków są znaki zapytania w komponentach na głównej stronie, które zostały nadpisane i w panelu administratora. Może wiecie jak sobie z tym poradzić ?

PanYeti
20-03-2008, 22:55
Potwierdzam błędy w polskich literach. Wersja Joomla_1.0.15-Stable-Full_Package.zip (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/6828/22538/Joomla_1.0.15-Stable-Full_Package.zip) wyświetla polskie ogonki tylko w teście, w tytułach są krzaczory. Natomiast Joomla, którą aktualizowałem od 1.0.10 przez wszystkie kolejne aktualizacje (bez 1.0.14, ostatnie z 1.0.13 na 1.0.15) pisze poprawnie.

korobass
20-03-2008, 23:08
Potwierdzam błędy w polskich literach. Wersja Joomla_1.0.15-Stable-Full_Package.zip (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/6828/22538/Joomla_1.0.15-Stable-Full_Package.zip) wyświetla polskie ogonki tylko w teście, w tytułach są krzaczory. Natomiast Joomla, którą aktualizowałem od 1.0.10 przez wszystkie kolejne aktualizacje (bez 1.0.14, ostatnie z 1.0.13 na 1.0.15) pisze poprawnie.

Udało ci się zaktualizować do wersji 1.0.15 z 1.0.13 używając zamieszczonego w tym wątku patcha, czy orginalnego patcha z joomla.org ?

PS. Ja próbowałem jednego i drugiego i taki sam rezultat ogonki się nie wyświetlają. I zastanawiam się jak sobie z tym poradzić. Oczywiście chodzi o kodowanie UTF-8.

PanYeti
20-03-2008, 23:26
Patcha pobrałem z joomla.org. Zacząłem aktualizację od J 1.0.10_plus_Admin_pl, a ona jest w ISO. Dlatego pewnie mam te ogonki.

PeFik
21-03-2008, 07:52
Kurcze nie wiem co powiedzieć, u mnie działa.
A montowałem Joomla! na kilku serwerach.

A gdzie nie macie polskich liter? w Modułach czy tekstach/artykułach/ ?

No cóż... pozostaje więc czekać na oficjalne Zwiastuna wydanie ...kiedyś tam?

PanYeti
21-03-2008, 23:13
Po krótkim, acz intensywnym maglowaniu wielu cms-ów, a najbardziej Joomla!, doszedłem do przekonania, że większość problemów wynika z konfiguracji serwerów. Przećwiczyłem wszystkie popularne serwery, jakie można lokalnie uruchomić: Krasnal, WebServ, Vertrigo, WampServ i Xampp. Tylko na Xampp nie było nigdy kłopotów z instalacją zarówno samego Joomla, jak i wielu jego komponentów. Jeśli problemy były, to wynikały z niekompatybilności wersji dodatku z nowszą wersją Joomla lub mojego błędu. Przeprowadziłem wspomnianą instalację na służbowym serwerze w Expro - od wersji 1.0.10_plus_Admin_PL (iso) poprzez kolejne pliki aktualizujące do nowszej wersji pobierane z joomla.pl, joomlapl.com i joomla.org (ostatnia aktualizacja z 1.0.13 na 1.0.15). Instalacja przebiegła identycznie jak na Xampp. Polskie liternictwo zostało zachowane zarówno w tekście i tytułach, jak też w panelu administracyjnym, jednak nie w całej jego części. Panel logowania, menu, opisy ikon i powiadomienia pozostały angielskie. Najważniejsze zaś jest to, że działają wszystkie komponenty i moduły, których nie można było zainstalować bezpośrednio na wyższych wersjach (1.0.15). Próbowałem podmienić polskie langi z wersji 1.0.13, ale bez efektu. Czegoś pewnie jeszcze nie zrobiłem. Nie wiem też, na ile równoważnie bezpieczna jest ta łatana wersja 1.0.15 z oryginalną. :)

korobass
22-03-2008, 15:39
Kurcze nie wiem co powiedzieć, u mnie działa.
A montowałem Joomla! na kilku serwerach.

A gdzie nie macie polskich liter? w Modułach czy tekstach/artykułach/ ?

No cóż... pozostaje więc czekać na oficjalne Zwiastuna wydanie ...kiedyś tam?

Witam, u mnie zarówno w modułach jak i w artykułach. W zasadzie to po aktualizacji w żadnym kompnencie module nie wystęują polskie znaki, a posiadałem wcześniej wersje UTF-8

PeFik
25-03-2008, 12:44
Okey, a więc dla osób nie lubiących czekać mam wersję aktualizacyjną:
- działa w 100% aktualizowałem juz 2 swoje witryny dla testów.
INFO:
Jest to aktualizacja dla Joomla IE w wersji UTF8 oraz ISO - 1.0.13 do wersji 1.0.15 ale, uwaga!! bez 1.0.14 (czyli taki mały skok).
+ aktualizowałem wszystkie pliki z wersji 1.0.15
+ wymieniłem kilka ikon
+ dodałem aktualizacje szablonu z wersji Joomla 1.0.14

To jest część z aktualizatora, który publikowałem wcześniej, a z którym niektórzy mieli problemy.

LINK:
http://www.speedyshare.com/516273677.html

zwiastun
25-03-2008, 18:00
PeFik - sory, ale możesz napisać, co takiego ta "inna" wersja aktualizuje? Chyba sięgnę po ciupaszkę albo bejsbola, ino mi się nie chce do Wrocławia ganiać

PeFik
25-03-2008, 23:22
Zwiastun już poprawiłem swój "szybki opis"

Niestety już sam rozumiem Twój ból, że mało osób jest chętnych do pomocy w aktualizacji, wszyscy chcą gotowy produkt + pomarudzić na max'a ze to że tamto.

Niestety pełna aktualizacja z 1.0.13 do 1.0.14 jeszcze przede mną, chyba że Polskie Centrum już nad tym pracuje ?

PanYeti
25-03-2008, 23:37
PeFik, masz chłopie pecha, bo ja z Wrocławia i ciupaszka ci się należy za "belejakość" tego twojego wynalazku. Jest do bani! Wymiana panelu admina nie jest aktualizacją, zresztą ten zip u mnie nie zadziałał, a właściwie zadziałał destrukcyjnie. Nie mogłem się zalogować. Po wymianie "pefikowych" plików działa znowu.

PeFik
26-03-2008, 08:52
To bardzo dziwne.... ja aktualizowałem na serwerze netii gdzie mam 3 strony i działa.
Kurde, to może napisz co nie działało, albo lepiej zrób sam! Wtedy z chęcią skorzystam z Twojej pracy.

! jak przeczytałeś wymiana panelu to tylko była extra, wiec ją wyrzuć a więc skasuj folder "templates" z paczki i po krzyku!
Jeśli kolega taki mądry, to czemu sam nie zrobi takiej aktualizacji, albo choć pomoże w jej zrobieniu?
Wiadomo czym więcej ludzi testuje tym łatwiej coś wdrożyć.

Rzeczywiście ja domyślnie używam innego szablonu dla Panelu administracyjnego, więc może tam gdzieś zakradł się błąd?
Wobec czego nowa wersja już bez aktualizacji ów panelu:

http://www.speedyshare.com/412484790.html

Ja tą aktualizację robiłem porównując pliki z 1.0.13 IE (za pomocą WinMerge) z oryginalną aktualizacją 1.0.14. do 1.0.15! I jeśli ci coś nie działa.... to zagadka.

No cóż... kolejne wersje zatrzymam dla siebie aż skończe testować w na 1000 serwerach, wersjach etc.

PanYeti
28-03-2008, 21:18
Pefik, nadal to twoje ustrojstwo nie chce u mnie działać ale to pikuś, bo mam zrobioną 115 z innych aktualizacji. Może podpowiesz, gdzie w pełnej wersji J-115 schowane są pliki językowe dla panelu admina? Coś bym podłubał.

zwiastun
29-03-2008, 11:24
Pliki bardzo łatwo znaleźć, ale dłubanie w nich nic nie da. Łatki aktualizacyjne będą dziś - jutro

PanYeti
29-03-2008, 16:20
Zrobiłem po swojemu. Oczywiście, do czasu oficjalnej wersji, będzie to prowizorka. Polski panel łatwo "zrobić" wymieniając foldery administrator i language z wesji "joomla_1.0.13_JIE-pl-iso". Nie nadpisywać ale całkowicie zamienić. Po zamianie w folderze administrator wymieniłem plik index.php na plik wyjęty z paczki Pefika http://www.speedyshare.com/750220942.html (skąd go wytrzasnąłeś, przeszukałem wszystkie możliwe wersje ale takiego nie znalazłem). Plik ten jest ważny, bo otwiera panel admina. Parametry do identyfikacji tego kluczyka - index.php; wielkość: 8605 kB; data produkcji: 2008-02-23.
Zwiastunie, Joomla to wielka Magia. Podczas prób zamieniłem wszystkie możliwe pliki na polskie, nawet polish.php przemianowałem na english.php zmieniając w środku parametry językowe, a on/ona (Joomla!) dalej pisała po angielsku. Stąd moje pytanie o miejsce ukrycia. Zaglądałem do niemal wszystkich plików i nic... zacząłem podejrzewać, że cwaniak/cwaniara jak nie ma swojego, to pobiera język z sieci :) Ale załatwiem sprawę ISO od kapeluszy. Miałem całkiem fajną zabawę przez kilka dni, a poza tym poznałem trochę ją/jego/to od środka. Pozdrawiam.

PanYeti
29-03-2008, 16:39
Mam jeszcze jedno pytanie z gatunku "telefon do przyjaciela". Chcę zrobić swoją paczkę instalacyjną, z której domyślnie ma się instalować moja templatka. Paczka bazuje na J-1.0.10, w plikach domyślną skórką jest "rhuk_solarflare_ii" ale w efekcie jest "em108" (prawdę mówiąc nie widziałem brzydszej templatki). Gdzie to diabelstwo jest wpisane?

zwiastun
29-03-2008, 16:48
1. Własna instalka oparta na J. 1.0.10 to głupi pomysł! Nawet bardzo głupi!
2. Jeśli chcesz robić "własną instalkę", użyj oryginalnego wydania Joomla!
3. Jeśli chcesz upowszechniać nasze wydania Joomla!, używaj najaktualniejszych wersji (ostatnio wydawaliśmy JIE 1.0.13, dziś albo jutro będzie 1.0.15)
4. "To diabelstwo" siedzi tam, gdzie wiele innych danych w polskiej wersji Joomla! Żeby je umieścić w "swojej własnej instalce", musiałbyś mieć moją zgodę, a o to akurat nie pytałeś. Nie sądzę jednak, że masz zamiar być na bakier z licencją, na jakiej te materiały zostały udostępnione.

PanYeti
29-03-2008, 19:02
Witam Naczelnego.
Pozwolę sobie kolejno odpowiedzieć szanownemu koledze na listę uwag.
ad. 1. Może i głupi to pomysł, ale jedyny jaki znam, żeby działał komponent "eZine", który robi mi całą gazetę. J-1.0.10 jest tylko bazą wyjściową z pełnym spolszczeniem, która poprzez kolejne łatki zyskała poziom J-1.0.15 zachowując sterwoność eZine. Gdyby komponent ten działał na nowszych wesjach Joomla!, nie kombinowałbym od paru dni, tylko zajął się wklepywaniem zaległych numerów do bazy danych.
ad. 2,3. Znam JIE 1.0.13 ale z powodów podanych wyżej, nie bardzo nadaje się do moich potrzeb. "Własna instalka" to pakiet zbudowany z oryginlnego oprogramowania, oficjalnych łatek i komponentów na licencji GNU oraz własnych templatek. Całość na własny użytek i ku wygodzie (a może lenistwu?).
ad. 4. Przejechałem xPlorerem wszystkie pliki w pakiecie instalacyjnym. Ładnie zachomikowałeś to em108 :) Nie znalazłem.

Nie mam najmniejszego zamiaru naruszać Twoich Zwiastunie Praw, nie bardzo jednak rozumiem jakich. Czy chodzi o pliki językowe, czy zapis w kodzie nazwy templatki. Co by to nie było, nie wydaje mi się, żebym moim działaniem naruszał warunki licencji (jeśli tak, to proszę wskaż, który punkt). Nie chce zmieniać kodu ani podpisywać się pod cudzą pracą, chcę tylko żeby "na dzień dobry" Joomla otwierała moją templatkę (z oryginalną, firmową Joomla! stopką), a redaktor nie znający angielskiego nie musiał pracować z instrukcją obsługi.

Skoro już ruszyliśmy temat Praw i Licencji, to w moim przekonaniu Licencja GNU w formie, w jakiej jest publikowana, tj. po angielsku, nie ma prawnej ważności w Polsce bez oficjalnego tłumaczenia. Wolne tłumaczenie, jakie jest publikowane obok, nie jest (jak tam też powiedziano) wiążące i nie stanowi jakiejkolwiek formy umowy prawnej.
Wszystko zatem opiera się na dobrej woli i Gentlemen's Agreement.
To tylko moje zdanie w tym temacie, nie mam zamiaru negować zapisów licencyjnych i tak jak wszyscy użytkownicy przyjmuję jej warunki (mimo trochę niejasnego i zawiłego sformułowania).
Szanowny Zwiastunie, wiem co znaczą Prawa Autorskie, bo sam jestem twórcą. Wiem też, jak mocno wkurza, kiedy stwierdzasz kradzież lub nieuprawnione użycie własności intelektualnej. Niestety tak czasem bywa i należy o tym mówić głośno na forum, żeby Joomla! była/o jakością nie tylko produktu ale też całej jego/jej społeczności.
Pozostaję z szacunkiem.

zwiastun
29-03-2008, 20:15
1. Jeśli masz zamiar tworzyć własne pakiety instalacyjne, a tak to napisałeś, to nie możesz korzystać z polskich przykładowych danych, bo te ani nie należą do Joomla!, ani nie są własnością OSM, zarządzającego licencją Joomla!
2. Ustawienia są zapisywane albo w pliku konfiguracyjnym, albo w bazie danych. W pliku konfiguracyjnym szablonu nie ma, pozostaje zatem baza danych. Szukanka nic nie dała, bo - jak podejrzewam - nie przeszukiwałeś plików instalatora.
3. Sprawdzałeś, czy e-zine nie działa przy ustawieniu ITEMID w trybie zgodności wstecznej (z Joomla 1.0.11 i wcześniej)?

PanYeti
29-03-2008, 21:20
Czegoś nie rozumiem w Twoim wyjaśnieniu... Jeżeli mam jakąś instalkę Joomla, jakieś dodatki i jakieś templatki, i są one oddzielnie, każda w osobnym folderze, to wtedy jest OK. Kiedy jednak chcę spośród nich wybrać te, które mi pasują i zrobić z tego zestaw, który zawsze można bez problemu zainstalować w razie awarii, to to już jest łamanie zasad licencji i praw autorskich? Gdzie w takim razie można używać Joomla 1.0.13 JIE_pl? W domu, na Krasnalu?
Szukałka jest ślepa, bo nie znalazła w miejscu, które wskazałeś. Naocznie stwierdziłem, że jest w polskiej instalce, ale skoro nie można nic tam zmieniać, pozostanie ręczna wymiana.
Jak już wcześniej pisałem w tym i innym wątku, temat eZine przećwiczyłem wszechstronnie. Nic nie pomaga. Instaluje się ale działa połowicznie, tzn. nie daje się wprowadzać katalogów. Jedna z wersji 1.09_PL z 2006 roku ma mały błąd, pola artykułów obrysowywane są ramką, której nie można usunąć. Wcześniejsza wersja 1.9_pl (2005) działa idealnie.
Skoro już przy temacie, to zadam jeszcze jedno pytanie. Czy łatana na mój sposób Joomla z 1.0.10, poprzez kolejne aktualizacje do 1.0.15, ma takie same parametry bezpieczeństwa, jak oryginalna? Porównywałem zawartość obu wersji i poza drobnymi szczegółami (nie wliczając panelu admina) nie widać różnicy.
Przepraszam, że wykorzystuję sytuację na "prywatę". Pozdrawiam.

zwiastun
29-03-2008, 22:19
1. Obsługa językowa zaplecza w wydaniach Joomla do 1.0.12 włącznie była zrobiona inaczej niż w 1.0.13. Te wersje są więc niekompatybilne. Nawet jeśli Ci to jakoś działa, to raczej przypadek.
2. Nie rozumiem, co jest dla Ciebie niejasnego w sprawach licencjonowania Joomla! Materiałów zastrzeżonych, włączonych do polskiego wydania Joomla!, nie możesz używać bez zgody wydawcy. Ot, to wszystko. Zasady ich używania są, jak mi się zdaje, wystarczająco jasno określone w wydaniu (w Joomla 1.5 będą dodatkowo opatrzone licencją CC).
3. Coś z Twoją szukajką jest nie tak. Niemożliwe, żeby nie znalazła ciągu em108 w katalogu installation.

PanYeti
30-03-2008, 20:40
Witam, trochę się wczoraj zirytowałem. Doszedłem do przekonania, że albo gadamy o "drzewnianym sęku", jak Rapaport i Beniek z kabaretu "Dudek", albo robisz sobie ze mnie jaja.
Dokładnie przeczytałem polskie tłumaczenie licencji i nie znalazłem niczego, w czym bym uchybiał używając programu i komponentów.
Bardzo mnie zaskoczyło Twoje kategoryczne stwierdzenie:

1. ... Materiałów zastrzeżonych, włączonych do polskiego wydania Joomla!, nie możesz używać bez zgody wydawcy. Ot, to wszystko. Zasady ich używania są, jak mi się zdaje, wystarczająco jasno określone w wydaniu (w Joomla 1.5 będą dodatkowo opatrzone licencją CC).
...
Które to materiały miałeś na myśli?
Nigdzie, od pierwszego ekranu instalacyjnego do panelu administratora nie ma widocznych informacji, że rozpowszechniania Joomla! zawiera w sobie materiały zastrzeżone. Co innego prawa autorskie, którymi oznakowany jest wewnątrz każdy niemal plik, to jest OK.

Zasady i warunki kopiowania, rozpowszechniania i modyfikowania.
{...}
2. Możesz modyfikować swoją kopię czy kopie Programu oraz dowolne jego części, tworząc przez to pracę opartą na Programie, jak również kopiować i rozprowadzać takie modyfikacje i pracę na warunkach podanych w pkt.1 powyżej - pod warunkiem przestrzegania całości poniższych wymogów:

a) Musisz spowodować umieszczenie na zmodyfikowanych plikach widocznej informacji o tym, że dane pliki zostały przez ciebie zmienione, wraz z datą dokonania zmian.
b) Musisz doprowadzić do tego, aby każda rozpowszechniana lub publikowana przez ciebie praca, która w całości lub części zawiera Program, albo pochodzi od niego lub jego części, była w całości i bezpłatnie licencjonowana dla wszelkich stron trzecich na warunkach niniejszej Licencji.
c) Jeżeli zmodyfikowany program podczas korzystania z niego w normalnym trybie odczytuje polecenia interaktywnie, musisz spowodować, aby po uruchomieniu (użyty w interaktywny sposób w najzwyklejszym trybie), wydrukowywał on lub wyświetlał powiadomienie o odnośnym prawie autorskim i braku gwarancji (ewentualnie o zapewnianiu gwarancji przez ciebie), oraz o tym, że użytkownicy mogą redystrybuować ten program na niniejszych warunkach wraz z informacją, jak użytkownik może zapoznać się z treścią niniejszej Licencji. (Wyjątek: jeśli sam Program jest interaktywny, ale normalnie nie drukuje takiego powiadomienia, twoja praca oparta na nim też nie musi wydrukowywać takiego powiadomienia).
Niniejsze wymogi odnoszą się do zmodyfikowanej pracy jako całości. Jeśli dające się ustalić sekcje danej pracy nie pochodzą od Programu i mogą być racjonalnie uważane za samodzielne i odrębne same w sobie, to niniejsza Licencja i jej warunki nie mają zastosowania do takich sekcji przy rozprowadzaniu ich przez ciebie jako odrębne prace. Jeśli jednak rozprowadzasz je jako część całości, będącej pracą opartą na Programie, rozpowszechnianie tej całości musi być dokonywane na warunkach niniejszej Licencji, której zezwolenia dla innych licencjobiorców rozciągają się w całej szerokości na tę całość, a tym samym i na każdą indywidualną jej część, niezależnie od jej autorstwa.
Dlatego też intencją tego fragmentu nie jest roszczenie sobie praw albo podważanie twych praw do pracy napisanej w całości przez ciebie. Chodzi nam raczej o korzystanie z prawa kontrolowania dystrybucji pochodnych i zbiorowych prac opartych na Programie.
I jeszcze jedno: samo tylko połączenie z Programem (lub z pracą opartą na Programie) innej pracy - nie opartej na Programie, w ramach wolumenu nośnika przechowywania lub dystrybucji, nie powoduje objęcia takiej pracy zakresem niniejszej Licencji.

Zostawmy już ten temat, ponieważ powód dla którego zaistniał - J-1.0.10, eZine i templatka em108, przestały istnieć. EZine instaluje się na J-115! Bez kombinacji ze starszymi wersjami. Trzeba tylko wyłączyć emulację RG. Cały witz polegał na jednej linijce kodu w pliku configuration.php.

if(!defined('RG_EMULATION')) { define( 'RG_EMULATION', 0 ); }

Starsze wersje nie miały zapisu wymuszającego ustawienie emulacji na off (0), więc problemu nie było. Nowe mają tę linijkę kodu.

Ponieważ administrowanie eZine wymaga RG_emulation ON, zrobiłem, jak mi się wydaje, genialne :) obejście wpisując ten sam kod do index2.php w folderze aministrator, zmieniając emulację na on (1). Ale że jestem kompletnym ignorantem, proszę żebyś powiedział, czy po zamknięciu panelu admina emulacja przyjmie ponownie wartość "0" z configuration.php?
Pozdrawiam :)

zwiastun
30-03-2008, 21:40
Zacznijmy od cytatu:

Opublikować przykłady?
Autor: Stefan Wajda
05.03.2006.
Polska edycja Joomla! zawiera oryginalne dokumenty chronione prawem autorskim. Także przyjęty w wydaniu wybór i układ prezentowanych treści stanowi samoistny przedmiot ochrony prawnoautorskiej.
Nie możesz ich publikować bez zgody autorów i wydawcy, z wyjątkiem pozostawienia w zbudowanym serwisie na własne lub swojego klienta potrzeby (z prawami dostępu tylko dla redaktorów i administratorów).

Ty piszesz o "własnym pakiecie instalacyjnym". Otrzymałeś info, że nie możesz ich użyć we WŁASNYM (nie rozstrzygam tutaj, bo skąd mogę wiedzieć, w jakim zakresie masz zamiar korzystać czy upowszechniać ten pakiet) PAKIECIE INSTALACYJNYM. Nie możesz w nim użyć tych materiałów. Ot wszystko.
Czego tutaj nie rozumiesz?
Włączenie RG to zagrożenie dla witryny. Zdajesz sobie z tego , mam nadzieję sprawę. Ja zrezygnowałbym z komponentu albo naprawiłbym go.
Zmiany w pliku index.php nie rozumiem. Po co? Wystarczy odpowiednia konfiguracja witryny.

PanYeti
30-03-2008, 22:26
Jednak kabaret :) "Własny pakiet" to nie to samo co własny pakiet. "Własny", w cudzysłowie, czyli mój zestaw (ulubiony, wypieszczony i ukochany :) każdy użytkownik ma taki - Joomla + templatka + komponenty), całość, jak milion innych kopii, działa na jakimś serwerze obsługując lokalną gazetę. Ty pewnie myślałeś, że chcę zbudować megakombajn Joomlowy :) Po pytaniach, jakie zadaję na forum łatwo stwierdzić, żem kompletnie ciemna masa w temacie. Gdzie mi tam do grzebania w kodach. Składam tylko klocki. Chciałem zrobić sobie ułatwienie, bo po -siątej instalacji nie miałem już nerwów do em108. Jak już jednak wspomniałem doszedłem do sedna (sęku).
Teraz małe info dlaczego chcę wyłączyć RG. Bez wyłączenia RG, dodawanie katalogów artykułów w eZine działa wadliwie - katalogi sa pobierane, ale nie wyświetlane. Kombinując ze starszymi wersjami, aktualizując je do J-1.0.15, a nawet nadpisując wszystko z wersji J-115_full pozostawiając tylko plik configuration.php otrzymałem działające eZine. Różnice znalazłem po porównaniu pliku z oryginalnym z J-115.
Wydumałem sobie, że skoro można emulować OFF, to można też i ON - na czas redagowania, czyli otwarcia panelu administratora. Potem, mam nadzieję, Joomla powraca do stanu RG_OFF. Innego wyjścia nie ma, żeby ten komponent funkcjonował w nowych wersjach. Podobnie zachowuje się eWeather (nie trzyma ustawień kodu klienta).
Reasumując. Joomla jest w stanie RG_OFF do czasu otwarcia panelu admina, przechodząc na ON umożliwia redagowanie frontpage, a później, po zamknięciu panelu powraca do stanu OFF. Artykuły są zapisane i świecą. Inne kombinacje - Tryb zgodności ItemId: wersja 11 i wcześniejsze, nie działają.
Próbowałem wyjąć z index.php z Install kawałek kodu informujący o stanie RG, żeby mieć jakiś wskaźnik stanu po wyjściu z admina, włożyłem do templatki ale nie zadziałało. Nie znam się i nie wiem, czy po tej operacji powraca RG_OFF. Lepiej nie umiem wytłumaczyć. Pozdrawiam.

zwiastun
30-03-2008, 22:37
W konfiguracji w zakładce Serwer zmieniasz na czas pracy z komponentem w adminie ustawienie RG. Zakładam wszakże, że od frontu dziala OK przy wyłączonej emulacji RG

PanYeti
30-03-2008, 23:22
Brak mi słów. Jednym zdaniem załatwiłeś moje przeszło dwutygodniowe zmagania z problemem. Opcja była dla mnie nie widoczna, bo mam zmniejszone okno Foxa ale to wcale mnie nie usprawiedliwia.
Wielkie dzięki Zwiastun. Wszystko gra i buczy.
Podejrzewam, że nie ja jeden miałem kłopoty, Nie można by dać info przy tych komponentach, żeby zadziałać w ustawieniach? Wiesz, "młody" i nieobyty z Joomla (jak ja) jest ciężko przestraszony, a do tematu bezpieczeństwa Register Globals czy htaccess podchodzi jak pies do jeża - lepiej nie ruszać bo za drzwiami czyha banda włamywaczy.
Jeszcze raz pięknie dziękuję za pomoc i twórczą polemikę. Biorę się za zapisywanie bazy danych. Pozdrawiam :)

korobass
09-04-2008, 13:12
Udało ci się zaktualizować do wersji 1.0.15 z 1.0.13 używając zamieszczonego w tym wątku patcha, czy orginalnego patcha z joomla.org ?

PS. Ja próbowałem jednego i drugiego i taki sam rezultat ogonki się nie wyświetlają. I zastanawiam się jak sobie z tym poradzić. Oczywiście chodzi o kodowanie UTF-8.

OK wersja działa chodziło tylko o jeden plik w folderze instalacyjnym joomla includes/database.php około lini 102 należy odkomentować wpis dotyczący odpytywania bazy w UTF-8 mianowicie:
@mysql_query("SET NAMES 'utf8'",$this->resource)