PDA

Zobacz pełną wersję : ...::: Początki z Joomla :::...



Fanel
24-02-2008, 22:34
Niedawno zacząłem przygody z Joomla, więc pytanie może niektórym wydać się śmieszne, ale mimo tego mam nadzieję, że ktoś na nie odpowie.

Po standardowej instalacji ukazuje nam się standardowy layout wraz ze standardowym układem menu.

Interesują mnie dokładnie pola takie jak: "POLLS, WHO'S ONLINE, LOGIN FORM, SYNDICATE".

Po przeszukaniu opcji JOOMLA nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak zmienić położenie tych elementów...?
Gdzie mam szukać, aby np. słowo POLLS zmienić na słowo ANKIETA.
Gdzie szukać, aby zmienić położenie WHO'S ONLINE z prawej strony na lewą...?

Ogólnie gdzie szukać opcji, które pozwolą na modyfikację powyższych pól...?

inkos
24-02-2008, 22:38
Ogólnie gdzie szukać opcji, które pozwolą na modyfikację powyższych pól...?
Możesz szukać samemu albo z najlepszym podręcznikiem dla początkujących czyli pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl :) W Internecie i w dodatku za darmo. :D

Xsawras
24-02-2008, 22:39
Zainwestuj w książkę polecam Joomla system zarządzania treścią Hagena Grafa. Tam wszystko ładnie jest opisane

Dylek
24-02-2008, 23:34
To, o czym mowisz znajdziesz w modulach. Polozenie - lista rozwijana i wybor odpowiednich pol (przy zalozeniu, ze masz jej w szablonie), nazwy - to sa nazwy modulow.

Fanel
25-02-2008, 10:10
Niewykluczone, że na tym własnie polega problem.

W momencie gdy kliam w Modules > Site Modules - nic tutaj nie ma.
Pojawia się standardowa biała strona z widocznymi u góry przyciskami NEW, EDIT, itp...

Nawet gdy próbuje w nie kliknąć, nic się nie dzieje.
Nie pojawia się, żadna opcja, nie jestem przekierowany na żadną inną podstronę - nic się nie zmienia.

Dylek
01-03-2008, 08:08
No to rzeczywiscie masz problem. Sprobuj i innej przegladarki wejsc do PA, jesli nie pomoze - trzeba szukac przyczyn. Moze sie zle zainstalowalo, moze serwer nie do konaca pasujacy itp itd.