PDA

Zobacz pełną wersję : joomfish wybranie elementów dla poszczególnych języków



woonski
25-02-2008, 10:20
Witam! Chcę stworzyć witrynę w 5 językach (polskim, angielskim, czeskim, niemieckim, rosyjskim) z tym, że tylko polska wersja ma być w całości spolszczona, natomiast w pozostałych wersjach językowych chciałbym mieć przetłumaczone tylko niektóre elementy - pozostałe mają być niewidoczne - tyczy się to zarówno elementów menu, treści jak i modułów itp. Dziwną rzecz jest to, że mimo iż artykuły automatycznie wrzucone jako przetłumaczone mam zaznaczone jako niepublikuj, to wchodząc na stronę w języku np. rosyjskim wyświetla mi "FRONTPAGE_NO_TRANSLATION_AVAILABLE", a poniżej treść strony polskiej, gdy ją przetłumacze to "FRONTPAGE_NO_TRANSLATION_AVAILABLE" znika no ładnie się pojawia tłumaczenie rosyjskie. Tak samo jest z modułami itp. zaznaczone jako niepublikuj a są widoczne :(

Żeby było wiadomo o co mi mniej wiecej chodzi z tym okrojeniem strony, to wrzucam link -> http://www.moto-profil.pl/ na górze są wersje jezykowe do wyboru, które są znacznie bardziej uboższe od polskiej wersji językowej.

Dla jasności, powyższa strona, to nie strona z problemem, tej strony nie mam jeszcze opublikowanej w internecie.

wersja joomla 1.011, joomfish 1.8.2. Mam nadzieję, że to nie wina wersji joomla, bo czytałem że po update z 1.0.11 do 1.0.13 są małe problemy z kodowaniem, dlatego chciałbym uniknać przynajmniej tego problemu.

Pozdrawiam!

inkos
25-02-2008, 10:49
Witam! Chcę stworzyć witrynę w 5 językach (polskim, angielskim, czeskim, niemieckim, rosyjskim) z tym, że tylko polska wersja ma być w całości spolszczona, natomiast w pozostałych wersjach językowych chciałbym mieć przetłumaczone tylko niektóre elementy - pozostałe mają być niewidoczne
Nie obejdzie się bez odpowiedniego przerobienia pliku index templatki ktory dla okreslonych zmiennych jezykowych nie bedzie wyswietlal okreslonych pozycji modulow lub bedzie wyswietlal we tym miejscu inne pozycje modulow.

Poczytaj na ten temat takze na stronie joomfish.net. :)

woonski
25-02-2008, 11:00
Nie obejdzie się bez odpowiedniego przerobienia pliku index templatki ktory dla okreslonych zmiennych jezykowych nie bedzie wyswietlal okreslonych pozycji modulow lub bedzie wyswietlal we tym miejscu inne pozycje modulow.

Poczytaj na ten temat takze na stronie joomfish.net. :)

Dziwne, bo joomfish ma w opcjach do wyboru co publikować, a co nie i można tam wybrać zarówno elementy w menu, jak i moduły np. logowanie, archiwum czy najnowsze. Więc po wyborze "niepublikuj" nie powinno się to pojawiać :(


PS. nie chodzi mi o publikacje/niepublikacje pozycji np. 'user1' 'banner' czy tam 'inset', tylko o elementy wyświetlane na stronie w tych pozycjach.

Z tekstem już sobie poradziłem, w opcjach trzeba było wybrać, aby nie pokazywał oryginalnego tłumaczenia, gdy nie ma tłumaczenia :)

inkos
25-02-2008, 23:22
PS. nie chodzi mi o publikacje/niepublikacje pozycji np. 'user1' 'banner' czy tam 'inset', tylko o elementy wyświetlane na stronie w tych pozycjach.
Na joomfishu ostatnio stawiałem coś jakiś miesiąc temu więc mogę być trochę w tył z informacjami ale według mojej wiedzy najlepiej jest zrobić sobie w szablonie np. kilka pozycji od u1, u2, u3 itp w jednym miejscu ktore przypisane beda pojedynczo do jednego z jezykow czyli np. u1 to jest polskie logowanie, u2 to jest informacja adresowa po angielsku a u3 to jest jakis krotki komunikat po niemiecku. Wszystko jako moduły które przypisane sa do danych pozycji. To wszystko jest wyswietlane w jednym i tym samym miejscu za pomoca zmiennnej jezykowej. Stad tez ta informacja o przebudowywaniu templatki. :) Czy można inaczej. Liczę że ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie. :)

egdstudio
13-04-2008, 01:39
[quote=woonski;64379]Dziwne, bo joomfish ma w opcjach do wyboru co publikować, a co nie i można tam wybrać zarówno elementy w menu, jak i moduły np. logowanie, archiwum czy najnowsze. Więc po wyborze "niepublikuj" nie powinno się to pojawiać :(

zastosuj mod_mainmenu_ml i po krzyku
nie trzeba edytowac template, mam tak 8 wersji jezykowych zrobionych

manipulator
27-04-2008, 20:21
A może mi ktoś podać link do tego modułu mod_mainmenu_ml ? Nie mogę go znaleźć.

crazyluki
27-04-2008, 22:06
na joomfish.net jest:)

danio_d
15-01-2009, 16:22
Przepraszam, że odświeżam taką staroć, ale mam problem, który niby można rozwiązać jak poniżej:



Z tekstem już sobie poradziłem, w opcjach trzeba było wybrać, aby nie pokazywał oryginalnego tłumaczenia, gdy nie ma tłumaczenia :)

Tyle tylko, że ja tak nie mogę, albo tak mi się wydaje.

Joomla! IE 1.0.15 stable+joomfish 1.8
Dwa języki PL+RU
Potrzebuję ukryć nieprzetłumaczone artykuły. Czyli jeśli artykuł nie ma tłumaczenia to go nie wyświetlaj na wersji RU.

W opcjach są 4 możliwości:
"Co wyświetlać, gdy…
tłumaczenie jest niedostępne:
tekst orginalny
domyślny tekst
tekst orginalny z ifnormacją
tekst orginalny przetłumaczony na inny język"

a nie ma "nie wyświetlaj".

Proszę o jakąś wskazówkę.

Pzdr
Daniel

mala_a
26-01-2009, 20:08
Także szukam takiego rozwiązania, oto co udało mi się wyszperać: http://www.joomfish.net/en/the-club
znaczy to ni mniej ni więcej, że interesujący nas plugin jest dostępny po przystąpieniu do klubu....

elvispl
11-02-2009, 13:31
Temat się ciągnie... Nie zna nikt naprawdę odpowiedzi na powyższe pytania... ? Zacytuje dnio_d :
"Joomla! IE 1.0.15 stable+joomfish 1.8
Dwa języki PL+RU
Potrzebuję ukryć nieprzetłumaczone artykuły. Czyli jeśli artykuł nie ma tłumaczenia to go nie wyświetlaj na wersji RU.

W opcjach są 4 możliwości:
"Co wyświetlać, gdy…
tłumaczenie jest niedostępne:
tekst orginalny
domyślny tekst
tekst orginalny z ifnormacją
tekst orginalny przetłumaczony na inny język"

a nie ma "nie wyświetlaj".

Proszę o jakąś wskazówkę."

zwiastun
11-02-2009, 14:20
A jakiej oczekujesz wskazówki?
1. Napisz łątkę do komponentu
2. Zleć napisanie łatki do komponentu
3. Pomódl się
4. Zaczaruj
5. Napisz do autorów (możesz nawet po polsku, lider projektu co nieco rozumie)
Więcej mi do głowy nie przychodzi.

elvispl
11-02-2009, 19:42
Dzięki zwiastun...
Raczej myślałem że ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie. Ale widzę, że niektórzy wstali lewą nogą i mają ciężki dzień.

zwiastun
11-02-2009, 21:07
Znaczy się wstałeś lewa nogą... Się nie przemuj, jutro masz szansę wstać prawą. :)
Bo podnosisz problem dokładnie zdefiniowany w wątku,
Widzisz czarno na białym, że nikt nie podał rozwiązania (choć nie do końca, bo jest mowa o jakimś płatnym dodatku, ale nie znam więc się nie wypowiadam).
Zatem oczekujesz odpowiedzi, której w oczywisty sposób nie ma! Tzn. jest - np. taka, jakiej Ci udzieliłem. Tylko humor Ci siadł zupełnie chyba przez tę lewą nogę!