PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla zwisa, działa wolno, ale nie zawsze



kwitkows
25-02-2008, 11:44
Witam,

Walczę już od kilku tygodni aby znaleźć rozwiązanie. Stronka na Joomla! czasami działa bardzo szybko, a czasami bardzo wolno lub co gorsza wcale. Efekt taki, że przeglądarka czeka na odpowiedź serwera i nic się nie dzieje. Po chwili może zadziałać albo i nie. Staje też w trakcie ładowania strony, czyli pokazała się część składników i dalej nic. Co dziwniejsze czasami w tym samym momencie pod Operą nie działa a pod FF tak, lub odwrotnie. Pomaga start/stop... albo i nie.

Hosting twierdzi, że u nich wszystko działa tak jak trzeba. Podejrzewam serwer baz danych, gdyż stronki na tym samym serwerze nieużywające MySQL z reguł działają poprawnie. Tylko nie wiem czy to coś w strukturze bazy Joomla! czy sam serwer.

Testowałem już wszystkie ustawienia, z cache, bez cache, z SEF i bez (gzip na serwerze nie działa). I nic się nie zmienia. Sprawdzałem na łączu Crowleya i iDSLu. Wszędzie to samo. Odchudziłem stronę, wyrzuciłem wszystko co niepotrzebne.

Joomla 1.0.13, PHP 4.3.10, MySQL 4.0.25
sef=1, cache=0
Oprócz Docmana żadnych niestandardowych rzeczy.
http://www.idteck.ipp.com.pl/

Macie dla mnie jakies rady?

Fanel
25-02-2008, 12:04
Mam dokładnie ten sam problem.

Raz storna działa jak nowonarodzona, a kiedy indziej ładuje się bardzo bardzo długo.
Próbowałem na różnych hostingach i sytuacja miała się podobnie.

Używam wersji 1.0.13 PL.

inkos
25-02-2008, 23:35
Fanel podaj linka do swojej strony.

kwitkows co to za dostawca hostingu? Prawdopodobnie Twoje problemy wynikają z przeciążenia serwera baz danych u Twojego dostawcy albo z innych ograniczeń jakie on narzuca(co w ystuacji płatnego hostingu może być dziwne). Podaj nam konfiguracje tego serwera oraz ograniczenia jakie są na bazie danych. Jeśli strony działajace bez baz danych u tego dostawcy działają poprawnie to prawdopodobnie tutaj jest problem. Przed chwilą byłem na Twojej stronie i wszystko działało poprawnie. :)

kwitkows
26-02-2008, 13:41
Hosting to Hoga (webserwer.pl). Konfiguracja w załączniku.
Mam tam inną instalację Joomla działająca od roku i dotychczas było OK. Ale niestety teraz już nie działa poprawnie.

inkos
26-02-2008, 14:02
Mam tam inną instalację Joomla działająca od roku i dotychczas było OK. Ale niestety teraz już nie działa poprawnie.
Czy kontaktowałeś się z administratorem i pytałes czy ostatnio nie było jakiś zmian w konfiguracji serwerów? Może to jest powodem Twoich problemów.

kwitkows
26-02-2008, 14:12
Twierdzą, że wszystko działa poprawnie i nic się nie zmieniło. Obiecali zdiognozować problem, ale oczywiście nic nie znaleźli :-/

kamax
26-02-2008, 16:20
Co masz zainstalowane? Kiedyś , gdy zaczynałem przygodę z joomla, "odwaliłem" stronę, wchodziło na nią parę tys ludków dziennie i też czekałem na połączenie dużo czasu. Pisałem do serwerowni i to samo odpowiadali co wam. A serwery nie byle jakie, bo z wysokiej bardzo półki były wtedy ( Providery w nazwa.pl , parę lat temu ) Pomogło "odświeżenie" serwisu, tzn. zainstalowałem nową joomle, przeniosłem z bazy tylko artykuły, a reszta nowiutka była. Wtedy zaczęła działać jak szalona;)

kwitkows
26-02-2008, 18:46
Na tej Joomli nie ma nic dodatkowego oprócz DocMana. W dodatku teraz jest wyłączony i nieużywany. Ostatnio wrzuciłem Simple Gallery, ale bez tego też się muliło. Jest jeszcze mod_transmenu od szablonu ja_mercury.

Ta moja Joomla jest nowiutka, więc nawet nie ma po co stawiać jej od nowa. I jak na złość dzisiaj nie jestem w stanie nic przetestować bo wszystko działa jak należy.