PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla na OVH.ORG



reyane
04-04-2006, 12:43
Wiem, że ten temat był już poruszany nawet wielokrotnie.
Zrobiłam już prawie wszystko co było możliwe


niech mi ktoś pomoże, bo już robię chyba wszystko i Joomla (1.0.8b, 1.0.7 też nie) dalej nie chce się instalować z poprawnymi ustawieniami.

Mianowicie:
-pozmieniałam chmody dla katalogów 775 i plików 664 (na ovh 777 nie działa)
-zainstalowałam patch na safe mode
-utowrzyłam pliik .htaccess z wpissem SetEnv PHP_VER 4 (tak jak kazali na ovh)
-myślałam, że pliki się źle wgrały na serwer tak więc wysyłałam je dwa razy

A mam dalej:

Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe
Ustawienie Zalecane Bieżące
Safe Mode:: OFF : ON
Magic Quotes GPC:: ON: OFF

Prosze o pomoc
I nie piszcie, zeby zmienic serwer
Co jeszcze mogę zrobić?

OnE.Killer
04-04-2006, 13:09
Zmien wersje PHP na 4: http://60free.ovh.org/pl/support/support_guidesInstallMambo.html

Instalowalem juz pare razy Joomle na 60free i nie bylo raczej problemow ;)

reyane
04-04-2006, 13:21
dobrze
ale czy to pomoze ominąc safe mode?
z resztą wcześniej napisałam, zę utworzyłam plik .htaccess czyli zmiana wersji php na 4 mi nie pomogła ;(

OnE.Killer
04-04-2006, 13:23
Ja robilem tylko tak jak w linku, ktory podalem :) Safe mod da sie wytrzymac ;)

reyane
04-04-2006, 13:25
a co mam zrobic z Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe

brabusvip
04-04-2006, 13:57
safe mode nie da rady wyłączyć na ovh.org czyli na darmowym serwerze ovh. 60free ma tak ustalone z gory i nie przewiduja tego wyłaczyć, też miałem z tym kiedyś problem i przenioslem się na info+1000 gp i tam już wszystko mi działa jak należy i dodam że wszystko masz na rok za darmo a potem mozesz sobie to odnowić za grosze ;) pzdr:D

OnE.Killer
04-04-2006, 13:59
ale na 60free tez pojdzie ;)

Sova
04-04-2006, 14:30
ale na 60free tez pojdzie ;)

Nie dość,że pójdzie to nawet chodzi! Troszkę teraz pokombinowali, ale ogólnie działa bez zarzutu - swoją drogą też przesiadłem się 100GP -jest OK!

Ciekawe czy Livio się tu wpisze polecając roxr :D

hdevo
04-04-2006, 14:40
A ja na 60free postawilem 3 stronki bez Safemode-patchow i wszystko dziala cacy...

jokris
04-04-2006, 15:03
a co mam zrobic z Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe Ja mam stronę na 60 FREE(http://jokris.ovh.org/), od miesiąca grudnia ubiegłego roku. Miałem zainstalowane Mambo, teraz Joomlę 1.07a. Instalowałam ją z wersji PE, i chciałem Ci tylko napisać, że instalując Joomlę, musisz zostawić ustawienia serwera takie, jakie są w momencie instalacji. Po prostu nacisnąć przycisk, bodajże krok 2, i zacząć instalację. Katalogu temp nie uzyskasz, tak samo jak safe-mode, na „of". Taka jest specyfika serwera, i nic na to nie poradzisz. Dopiero po zainstalowaniu CMS-a, wejdź do "konfiguracji witryny", i wykonaj "chmody" na ustawione domyślnie, czyli 755 i 644(nic nie zmieniaj). Zaznacz tylko, aby były wykonane dla wszystkich nowych plików i folderów, i zapisz. Gdybyś tego nie wykonał, to(wiem z własnego doświadczenia), dawałbyś n.p. publikację modułu lub komponentu, lub nawet zmieniał parametry, to i tak, mimo informacji, że zmiany zostały zapisane, nic się nie zmieni. Dodatkowo skąd wiesz, że zmieniłeś wersję PHP na 4. Wrzucałeś plik .htaccess przed"www", bo niektóre FTP-y nie chcą kopiować w to miejsce żadnych plików, n.p. FireFTP z Firefoxa. Użyj Total Commandera, i wrzuć go przed "www". Specjalnie piszę dwa razy, bo jak wrzucisz w to miejsce, to zmienisz wersję PHP dla całego CMS-a, a o to właśnie chodzi. I jeszcze taka uwaga. Jak będziesz kopiował .htaccess, to Total Commander zachowa się, jakby nic nie zrobił, i nie sugeruj się tym, bo on go skopiuje na serwer napewno. Tylko, że to jest plik ukryty, więc nie będzie go widać.:) Opisałem też to na mojej stronie w artykule. Dodatkowo w tym pliku nie wpisuj nic więcej, tylko to, o czym pisałeś. Możesz też pobrać z mojej strony gotowe pliki na zmianę PHP na wersję 4, lub 5. Specjalnie je umieściłem, bo na forum OVH dużo ludzi ma z tym problemy (ze stworzeniem takiego pliku). Więc na koniec, nie pisz już więcej, że coś masz na czerwono, tylko działaj. Musi chodzić. Ja na swoją stronę nie narzekam. Niektóre moduły mi nie chodzą, ale to są sporadyczne przypadki. I jeszcze jedno, bo bym zapomniał. Wersję PHP zmień po zakończeniu instalacji, i wstępnym skonfigurowaniu Joomlii.:)
Co do serwera 1000GP, to mam swoje osobiste zdanie. Tez ma u nich domenę .info+1000Mb przestrzeni. Mimo, iż większość ustawień serwera jest lepsze od 60FREE, to i tak safe-mode jest na "on", a dodatkowo jest bardzo wolny. Czasami są trudności z zalogowaniem się przez FTP-a. W panelu admina, jak nie działasz przez jakiś czas, wyrzuca cię z niego bez pytania, mimo że w "konfiguracji witryny" ustawisz sobie czas sesji na 12, lub 24 godziny. Tak, że obie oferty mają swoje wady i zalety. Tylko, że darmowo, co jest ich największym plusem. Ja bym proponował mieć jedną stronę na 60 FREE, i dodatkową na .info. Może coś się tam poprawi. Jak pomogłem, to dobrze. Jak nie, to napisz, to się jeszcze pomyśli. Pozdrawiam.;)
----------------------------------------------------------------
Pytanie do administratorów forum. Dlaczego, jak się nie wpisze tytułu postu, a jest opcjonalny, to wyrzuca mnie do ekranu logowania?. I czasami też, jak trochę w dłuższym czasie piszę post, to też to samo?. Pozdrawiam PJTC.:)

Rybik
05-04-2006, 03:49
.htaccess dziala w obrebie katalogu w ktorym jest i podrzednych wiec wywalanie przed www jest zupelnie niepotrzebne
Safe mode jest nie do obejscia dla Joomla a w szczegolnosci odradzam patche z mambo. Owszem strona bedzie dzialac ale nie mydlcie innym oczu ze wszystko jest cacy, nie zainstalujesz polowy komponentow a wiekszosc zaawansowanych bedzie sie sypac.
zapisywalnosc sciezki sesji - zglaszac do admina
przy okazji uczulam ze sporqa czesc darmowych serwerow nie zezwala na indywidualne pliki .htaccess i po utworzeniu takiego (przemianowaniu) serwis sie wysypiep.s. zmien serwer

jokris
05-04-2006, 13:22
.htaccess dziala w obrebie katalogu w ktorym jest i podrzednych wiec wywalanie przed www jest zupelnie niepotrzebne Ja pisałem o serwerze OVH, i w moim przypadku wrzucenie przed "www", spełniło swoją rolę. Wrzucenie do katologu też spełni swoją rolę, zgadzam się, ale z moich eksperymentów wynika, że rozwiązanie pierwsze, lepiej się sprawdza. Wiem z własnego doświadczenia, i to jest sposób pewny. I jeśli nie masz serwera na 60 FREE, a ja go mam, to chyba nie piszę po to, by wprowadzać ludzi w błąd.

Safe mode jest nie do obejscia dla Joomla a w szczegolnosci odradzam patche z mambo. Owszem strona bedzie dzialac ale nie mydlcie innym oczu ze wszystko jest cacy, nie zainstalujesz polowy komponentow a wiekszosc zaawansowanych bedzie sie sypac.
Ja nie jestem opłacany przez OVH, ale na moim serwerze działa prawie wszystko, to znaczy oprócz najnowszych dodatków, np Jomap 2.02. To żadna tragedia. Przecież można zainstalować Jomap 2.00, i wszystko będzie chodzić. Tak że, kolego Rybik, to nie jest mydlenie oczu, i jeżeli znasz alternatywę darmowego serwra o pojemności powyżej 60MB, bez reklam, z wielkością pliku do 5 MB, bez limitów, to podziel się z nami, a nie trzymaj to dla siebie.;) Traktuj ludzi trochę poważniej.

zapisywalnosc sciezki sesji - zglaszac do admina
To zgłoś, może Ci się uda, bo ja i wielu innych na serwerze OVH, wie, że to nic nie da.

przy okazji uczulam ze sporqa czesc darmowych serwerow nie zezwala na indywidualne pliki .htaccess i po utworzeniu takiego (przemianowaniu) serwis sie wysypiep.s. zmien serwer
OVH zezwala, i mi się serwis nie sypie. Dużo mu jeszcze do Onetu:) brakuje, ale mnie wystarcza. Pozadrawiam. Mniej nerwowości.:(a więcej:) i optymizmu.

Rybik
05-04-2006, 15:24
Ja pisałem o serwerze OVH, i w moim przypadku wrzucenie przed "www", spełniło swoją rolę. Wrzucenie do katologu też spełni swoją rolę, zgadzam się, ale z moich eksperymentów wynika, że rozwiązanie pierwsze, lepiej się sprawdza. Wiem z własnego doświadczenia, i to jest sposób pewny. I jeśli nie masz serwera na 60 FREE, a ja go mam, to chyba nie piszę po to, by wprowadzać ludzi w błąd.

Czy jeżeli 2 sposoby dają ten sam efekt to można powiedzieć o którymś, że się lepiej sprawdza ? Efekt ten sam, więc po co komplikować sprawę ?


Przecież można zainstalować Jomap 2.00, i wszystko będzie chodzić.

Najwyraźniej nie masz siły poszukać co poprawionow 2.02


To zgłoś, może Ci się uda, bo ja i wielu innych na serwerze OVH, wie, że to nic nie da.

Ja się pchałem na ovh ?

Właśnie dlatego, że traktuje ludzi poważnie, szanuję swój i cudzy czas - i odradzam. Darmowe serwery są warte dokładnie tyle, ile kosztują :cool: a najtańsze hostingi wychodzą juz od 3 PLN / miesiąc.

jokris
05-04-2006, 18:59
Czy jeżeli 2 sposoby dają ten sam efekt to można powiedzieć o którymś, że się lepiej sprawdza ? Efekt ten sam, więc po co komplikować sprawę ? To jest jakaś filozoficzny wywód, a tu chodzi o, czasem zawodną, technikę. Zajrzyj sobie na forum OVH, a znajdziesz posty administratora, w których sam radzi eksperymentować z PHP i .htaccess. Więc chyba efekt nie jest taki sam. I zaznaczam, że ja to odnoszę do serwera 60 FREE. A jak jest na innych, to już tego nie wiem.:)


Najwyraźniej nie masz siły poszukać co poprawionow 2.02 Nie wiem o czym piszesz. Może różnica pokoleniowa. Ja nie muszę nic szukać.


Ja się pchałem na ovh ?
Co to za tekst?. To się wepchaj na OVH, a potem o nim pisz. Nie wszyscy mają pieniądze, nawet te 3 zł, aby kupować serwery. Obejrzyj się dookoła.
P.S.
Czy po każdym napisaniu postu, musi to się później przeradzać w jakieś nic nie dające dyskusje?. Tak jest na większości polskich forów. Ale nie musi być na joomla, i ty jako administrator, powinieneś o tym wiedzieć. Pozdrawiam.:)

ekspert
05-04-2006, 20:27
W pełni zgadzam się z jokris... 60free to naprawde dobry serwis jak na darmówkę, ma włączony safe-mode - i to w czymś przeszkadza?... pierwsze słysze, wszystkie komponenty chodzą mi w trzech serwisach bez zażutu. Galeria Pony Gallery chodzi jak ta lala. Nigdy nie miałęm z nim problemów, wszystkim go polecam.

PS:Wiem że już nie mam przyszłości na tym forum :) ale musiałem to powiedzieć... Tyle czasu co pracuje z 60free i nie mam problemów, to nie pozwole stawiać mu takich zażutów bez dowodów...

jokris
06-04-2006, 12:51
W pełni zgadzam się z jokris... Było by nie ładnie, gdybym nie odpowiedział na twój post. Po prostu, dzięki za wsparcie. :)

PS:Wiem że już nie mam przyszłości na tym forum Nie musisz się nikogo obawiać. Ja nie zauważyłem, abyś złamał regulamin forum, a czytałem go dość dokładnie. Nie używasz wulgarnych słów, nikogo nie obrażasz etc. Masz pełne prawo wyrazić swoje zdanie. Nawet jeżeli nie zgadzasz się z administratorem. Na tym właśnie polega idea każdego forum. To tyle.
Co do 60 FRE, napisałem już wszystko, co wiem, i przestaję śledzić ten wątek. Jeżeli ktoś chce prywatnie porozmawiać, na temt 60 FREE, może do mnie napisać poprzez moją stronę. Pozdrawiam Ciebie Ekspert i wszystkich forumowiczów oraz Adminów.:)
P.s. Przy próbie podglądu postu dostałem komunikat"Błąd Temat . Jeżeli użyłeś(aś) prawidłowego linku, proszę poinformować o tym problemie administratora. (http://sendmessage.php) " Użyłem prawidłowego linku. Powiadamiam.:)

iamtheone
02-05-2006, 00:24
Witam!
Mam podobny problem, tzn:

Zainstalowałem Joomlę na darmowym serwerze OVH 60free --> Joomla mieści się oczywiście w katalogu 'www' --> po instalacji usunąłem z serwera katalog 'installation' (gdyż tak poleca instalator Joomli) --> tak więc niby powinno byc wszystko ok! --> ale nie jest http://forum.ovh.pl/images/smilies/frown.gif

Jak wchodze na swoją stronkę 'http://fotomozaika.ovh.org/' to wyświetla się:

"Warning: main(): Unable to access /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77

Warning: main(/home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/local/php4/lib/php') in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77"

Czytalem że problemem moze byc to że trzeba w takim przypadku przejść na PHP4 --> więc dobra przechodze na PHP4 zgodnie z instrukcjami wyczytanymi m.in. na forum OVH--> czyli wgrywam plik '.htaccess' z odpowiednim wpisem (SetEnv PHP_VER 4) na serwer przed katalog 'www'

Po próbach wejscia na stronę po wgraniu '.htaccess' zgadnijcie co? --> tez nic!! http://forum.ovh.pl/images/smilies/mad.gif

Co mam zrobić zeby strona mi odpaliła i zebym mogl sie zalogowac do CMSa do panelu administratora??

BŁAGAM O JAKĄŚ POMOC ! http://forum.ovh.pl/images/smilies/redface.gif

iamtheone
02-05-2006, 00:26
...jakoś to dziwne że jednym Joomla chodzi na OVH a innym nie:/
moze polecacie jakies inne darmowe serwery dobre (czy nawet idealne :D ) dla Joomli ??

Sova
02-05-2006, 02:06
Co do tego błędu to chyba zbyt wiele nie pomogę - spróbować zawsze można zainstalować Joomla! jeszcze raz:D...może coś się pokrzaczyło, natomiast co do darmowego hostingu to zapraszam na www.webpl.info (http://www.webpl.info) - poszperaj, może coś wygrzebiesz dla siebie, choć ja lubię i polecam darmowe ovh.

iamtheone
02-05-2006, 16:44
hmm... tak patrzę na te komunikaty błędów i myślę... może tu chodzi o to że na dysku lokalnym nazwy folderów Joomli (po rozpakowaniu ściągniętego archiwum Joomla) takie jak np.: '(...)includes/Archive' są pisane z dużej litery (w tym wypadku 'Archive') ale tez np.: ''(...)includes/Cache' ..itp.. --> a po wgraniu Joomli na serwer przez ftp (TotalCmd) nazwy folderów są zamieniane na pisane z małej litery!
hmm...? czy to moze byc przyczyna tych błędów..? i jesli tak to co powinienem zrobić??

Sova
02-05-2006, 18:17
Hehe..prolematyczne ovh ze wzgledu na klienta FTP, który podmienia nazwy plików - bardzo dobre! Wystarczy troszkę posiedzieć, poświęcić czasu i mozna miec stronkę na Joomla! w ovh bez zbędnych ceregieli

bruno
19-05-2006, 13:56
Jeżeli wyświetla mi się na serverze :
Wersja MySQL:: 5.0.15-Debian_2.1tld-log Wersja PHP:: 5.0.5-2.1tld
I wszystko działa poprawnie mogę tak zostaiwć? czy bede miał problemy z czymś w przyszłości ?

Rybik
19-05-2006, 15:10
nie wiem jak na ovh ale wszedzie indziej napewno sa klopoty z php 5 -> ograniczyc do 4 (opis jest na serwerze pomocy), lub poprosic o to administracje

Sova
20-05-2006, 12:37
Plik się nazywa: .htaccess a linijka do wpisania to: SetEnv PHP_VER 4

wojtekkk87
04-06-2007, 13:50
Ja również mam 60free na ovh... wszystko jest w porządku... ale jednak są problemy z komponentami :] Instalował ktoś Joomfish na ovh 60free? Bo u mnie sie wysypuje:(

Sova
05-06-2007, 17:01
Może się "wysypywać" przez SafeMode, pokombinuj z ręczną instalacją komponentu... może się uda.
Jak zainstalować "ręcznie" ?
Takie rzeczy Panie to tylko na http://www.pomoc.joomla.pl/
:D