PDA

Zobacz pełną wersję : component expose



puntigamer
25-02-2008, 19:25
Witam
Zainstalowalem komponent Expose. Wszystko ladnie wyswietla, ale nie moge wejsc do COMPONENTS > Expose > Manage albums...czyli zarzadzac galerią nie mogę tzn wpisuje poprawne haslo i .. nic sie nie wlacza..
Czym to moze byc spowodowane?
Przy instalacji komponentu bylo napisane ze jesli nie mozna wlaczyc managera to prawdopodobnei nie ma jakichs bibliotek php : GD, DOMXML oraz ICONv. GD na pewno mam zainstalowane. Jak spr czy są zainstalowane inne?
Dopiero zaczynam przygodę z joomla!

Pomocy. pozdrawiam

inkos
26-02-2008, 00:10
Witam
Zainstalowalem komponent Expose. Wszystko ladnie wyswietla, ale nie moge wejsc do COMPONENTS > Expose > Manage albums...czyli zarzadzac galerią nie mogę tzn wpisuje poprawne haslo i .. nic sie nie wlacza..
Czym to moze byc spowodowane?
Przy instalacji komponentu bylo napisane ze jesli nie mozna wlaczyc managera to prawdopodobnei nie ma jakichs bibliotek php : GD, DOMXML oraz ICONv. GD na pewno mam zainstalowane. Jak spr czy są zainstalowane inne?
Dopiero zaczynam przygodę z joomla!

Pomocy. pozdrawiam
A tak pozatym komponentem to Joomla działa poprawnie? A co masz dostępne na serwerze dowiedz się z php info lub z opcji info o systemie jaka jest na zapleczu joomla.

puntigamer
26-02-2008, 10:00
Tak. Poza tym komponentem wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. Ustawienia sprawdzone. Biblioteki sprawdziłem i są zainstalowane.
Gdy w galerii (w managerze) wpiszę złe hasło on mi je odrzuca, a gdy wpiszę dobre to mógłbym czekać i czekać ... :P

Komponent instalowałem poprzez umieszczenie rozpakowanej jego wersji w katalogu ...httpd\cms2\media\com_exposebeta2.2_polish_resiz ed.
(resized pisane razem) Może tutaj popełniłem jakiś błąd?

Może wiesz jaki komponent użyć do stworzenia katalogu (podkategorie) z opisami? Czy użyć do tego VirtueMart i go przerobić czy może jest coś bardziej przystosowanego?. to nie ma być sklep, nie ma być cen itp. Najlepiej do joomli 1.5

Pozdro

inkos
26-02-2008, 13:51
Może wiesz jaki komponent użyć do stworzenia katalogu (podkategorie) z opisami? Czy użyć do tego VirtueMart i go przerobić czy może jest coś bardziej przystosowanego?. to nie ma być sklep, nie ma być cen itp.

Może SOBI2 ? Napisz do czego konkretnie ma służyć ten komponent katalogu.

puntigamer
27-02-2008, 00:00
Konkretnie to komponent, który pozwoli mi zrobić katalog produktów a dokładnie sprzętu komputerowego. Nie sklep a jedynie kategorie produktów w postaci menu np po lewej stronie (klawiatury, myszki, kamery internetowe, głośniki, akcesoria itp...). Np tak: http://www.box.net/shared/h9xgjweocc


Po wejsciu na kategorię np myszki, chcialbym aby wyglądało to tak: http://www.box.net/shared/jed9ac4o4s
oczywiscie wątpię zebym znalazł moduł niewymagający zmian. te przewijanie na dole to będzie prawdopodobnie javascript.

Jesli nie znajdę nic podobnego to cos przykładowo działające tak, że po naciśnięciu w menu na kategorię "myszki" w komponencie będzie po prostu wyświetlana podstrona z wylistowanymi myszkami jedna pod drugą (z jakims malym obrazkiem obok każdej) i z linkiem details. A dopiero później podstrona określonej myszki ze szczegółowym opisem.

Fajnie by było gdyby był w tym moduł promowania określonych produktów (cos takiego jak widoczne po prawej stronie strony głównej projektu

SOBI2? masz jeszcze jakieś pomysły? Będę wdzięczny

ryszard_zagle
23-01-2009, 20:12
jeżeli po wpisaniu hasła "manager" nic się nie dzieje to postaraj się zrobić tak jak ja. Sprawdź mój post: problem z instalacją exposeprive_4.6.3_alpha3c. Doszedłem trochę dalej, ale i tak potem....stop