PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.15 pl - błąd



sake1
25-02-2008, 23:07
Witam
Taki komunikat otrzymałem przy instalacji joomla 1.0.15 pl link (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,252/)

SQL=Zdefinowany klucz jest zbyt długi. Maksymaln? długo?ci? klucza jest 1000 SQL=# Table structure for table `jos_core_acl_aro`
\n
\nCREATE TABLE `jos_core_acl_aro` (
\n `aro_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
\n `section_value` varchar(240) NOT NULL default \'0\',
\n `value` varchar(240) NOT NULL default \'\',
\n `order_value` int(11) NOT NULL default \'0\',
\n `name` varchar(255) NOT NULL default \'\',
\n `hidden` int(11) NOT NULL default \'0\',
\n PRIMARY KEY (`aro_id`),
\n UNIQUE KEY `section_value_value_aro` (`section_value`,`value`),
\n UNIQUE KEY `jos_gacl_section_value_value_aro` (`section_value`,`value`),
\n KEY `hidden_aro` (`hidden`),
\n KEY `jos_gacl_hidden_aro` (`hidden`)
\n) TYPE=MyISAM:
- - - - - - - - - -
# Table structure for table `#__core_acl_aro`
CREATE TABLE `#__core_acl_aro` (
`aro_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`section_value` varchar(240) NOT NULL default '0',
`value` varchar(240) NOT NULL default '',
`order_value` int(11) NOT NULL default '0',
`name` varchar(255) NOT NULL default '',
`hidden` int(11) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`aro_id`),
UNIQUE KEY `section_value_value_aro` (`section_value`,`value`),
UNIQUE KEY `#__gacl_section_value_value_aro` (`section_value`,`value`),
KEY `hidden_aro` (`hidden`),
KEY `#__gacl_hidden_aro` (`hidden`)
) TYPE=MyISAM
= = = = = = = = = =
Instalacja była dokonywaaa na Krasnalu
Wersja MySQL:: 4.1.11 Wersja PHP:: 4.4.0
Proszę o pomoc

kane
26-02-2008, 09:07
Może nie-za-bardzo pomagam, ale zacząłbym od aktualizacji MYSQL'a i PHP :)

gal01
06-03-2008, 10:52
Mnie robi się tak samo przy ustawieniu kodowania bazy ma utf-8. Mam trochę nowszą wersje mysqla 5.0.24a i php 4.4.4. Przy ustawieniu kodowania bazy na latin2 nie ma tego komunikatu, natomiast nie ma też polskich znaków (są krzaczki). Co ciekawe mam zainstalowaną joomlę PE 1.12a i tam jest wszystko ok. A chciałem sobie zainstalować najnowszą czystą i poległem.

Pozdrowienia
Tomek

sake1
06-03-2008, 10:58
Tak jak wspomniał kane, pomogła wersja PHP z serii 5.x.x i My Sql z serii 5.x.x.

gal01
06-03-2008, 11:11
No to kaszana bo php nie mogę na razie nowszego zastosować :(

gal01
06-03-2008, 14:01
Tak jak wspomniał kane, pomogła wersja PHP z serii 5.x.x i My Sql z serii 5.x.x.

I chyba nie do końca to jest problem z wersjami. Ten sam błąd wystąpił, gdy testowo odpaliłem xampp na swoim kompie. W nim jest mysql 5.0.51, php serii 5.

Polskie znaki były ale tylko wtedy, gdy porównywanie znaków w bazie ustawiłem jako latin1_swedish_ci (takie też jest ustawione domyślnie dla mysqla). Natomiast tam gdzie mam postawionego mysqla 5.0.23a i php 4.4.4 domyślne porównywanie znaków jest utf8_polish_ci. Ustawianie innych porównań dla bazy joomli nic nie daje. Dalej są krzaki. I jak już wspomniałem mam tam zainstalowane joomlape 1.12a z porównywaniem znaków latin2_general_ci i w nich jest ok z kodowaniem znaków.

kane
06-03-2008, 16:52
Taki komunikat otrzymałem przy instalacji joomla 1.0.15 pl
SQL=Zdefinowany klucz jest zbyt długi. Maksymaln? długo?ci? klucza jest 1000A tak BTW, to nie jest to problem zgodności MYSQL? Tzn. aby importować tą bazę na MYSQL 4 powinieneś ją wcześniej eksportować w trybie zgodności z MYSQL4
- tylko jak ją wyeksportować w trybie zgodności, kiedy jej nie eksportujesz tylko masz gotową? :D

zwiastun
06-03-2008, 19:57
Skoro baza została wcześniej jakoś zakodowana to to jakoś trzeba albo przekodować albo dobrać kodowanie zgodne z tym jakoś. Inaczej się nie da.
http://www.demo.joomla.pl/content/view/162/11/

gal01
06-03-2008, 21:57
U mnie sama baza joomli jest tworzona od nowa (świeża instalacja). A polskie znaki są poprawne tylko wtedy, gdy bazę założę z kodowaniem latin1_swedish_ci i tabele też się tworzą z takim samym kodowaniem.
Mam również zainstalowaną wcześniej joomlęPE 1.12a. W niej baza i tabele są kodowane latin2_general_ci i wszystko jest ok.