PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrola użytkowników



ksiadz
26-02-2008, 14:45
Witam,
czy ma ktoś pomysł, a może poprostu ktoś wie.. jak w większy sposób konktrolować użytkoników ?
Już wyjaśniam..
Chodzi mi o to, że chciałbym aby po zalogowaniu jeden user miał dostęp tylko do linku A, inny tylko do linku B.
I ewentualnie każdy miał dostęp tylko do plików im przydzielonych. Czy widzicie taką opcję ? Może jakiś komponet ?

inkos
26-02-2008, 15:05
Chodzi mi o to, że chciałbym aby po zalogowaniu jeden user miał dostęp tylko do linku A, inny tylko do linku B.
W chwili obecnej nie ma takiej funkcjonalnosci w samej Joomla wiec trzeba bedzie skorzystac z jakiegos dodatkowego komponentu. Jest kilka propozycji - jedne są komercyjne inne darmowe. Który wybrać zależy już od stopnia rozbudowy witryny. Z propozycji jakie są zawarte na extensions.joomla.org (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1782/Itemid,35/) mogę zaproponować komponent JUGA zaznaczając iż jego konfiguracja nie należy do łatwych.

I ewentualnie każdy miał dostęp tylko do plików im przydzielonych.
Proszę rozwiń tą kwestię. Czy to ma być tylko dostęp do określonych plików (pliki do ściagnięcia) czy też możliwość ich dodawania, edycji itp?

ksiadz
26-02-2008, 23:41
Tak ma być tylko do określonych plików, dajmy na to wystawiam co miesiąc jakiś pliczek danemu userowi i po zalogowaniu tylko on ma do niego dostęp.

inkos
27-02-2008, 00:00
Tak ma być tylko do określonych plików, dajmy na to wystawiam co miesiąc jakiś pliczek danemu userowi i po zalogowaniu tylko on ma do niego dostęp.
Co do samych plików to przyglądnij się możliwościom Remository 3.42 dostępnego na www.remository.com (http://www.remository.com). Myślę iż dla mniejszej grupy wszystkich uzytkowników (podzielonych na jednoosobowe grupy) to jest w miarę dobre i dość łatwe do wdrożenia rozwiazanie dla osoby która dopiero zaczyna przygodę z Joomla.

Inną propozycją może być Community Builder (i dodatki do niego) ale w tym temacie nie jestem już ekspertem. :)