PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić, by wydawca mógł dodawać pliki?



geniusz
27-02-2008, 14:49
W FAQ przeczytałem, że tylko administratorzy mogą zamieszczać pliki. A ja potrzebuję, aby wydawca [Publisher],mógł sam dodawać dowolne pliki, nie tylko graficzne. Nie chcę wydawcy czynić od razu administratorem. Czy jest taka możliwość?
Dziękuję uprzejmie.

caneri
27-02-2008, 18:13
A chodzi o pliki czy artykuły i dodawanie z frontu artykułów w jakiejś sekcji??

geniusz
27-02-2008, 19:18
Chodzi mi o to, aby wydawca od frontu mógł dodać artykuł ze zdjęciami, które sam sobie wrzuci, a także jeśli zajdzie taka potrzeba, żeby wrzucił np. plik Word'a i ustawił link do niego. Jak sam z zaplecza wrzucałem pliki tekstowe, to musiałem jeszcze w folderze ręcznie ustawić prawa do odczytu. Dobrze, żeby te pliki już miały odpowiednie ustawienia do pobierania i nie wyskakiwał komunikat, nie masz dostępu.
Zauważyłem też, że wydawcy mają tylko dostęp do kategorii z sekcji News. Mi to nie przeszkadza, ale ciekaw jestem czy mogą dodawać do kategorii w innych sekcjach.

inkos
27-02-2008, 20:25
Chodzi mi o to, aby wydawca od frontu mógł dodać artykuł ze zdjęciami, które sam sobie wrzuci, a także jeśli zajdzie taka potrzeba,
Jeśli będzie to np. edytor JCE z płatnymi dodatkami to nie powinienes mieć problemów z dodawaniem zdjęć do artykułów.

żeby wrzucił np. plik Word'a i ustawił link do niego.
A moze komponenty Remository i Docman pomogą a linki z nich będą wklejane do artykułów.

Jak sam z zaplecza wrzucałem pliki tekstowe, to musiałem jeszcze w folderze ręcznie ustawić prawa do odczytu. Dobrze, żeby te pliki już miały odpowiednie ustawienia do pobierania i nie wyskakiwał komunikat, nie masz dostępu.
Jak wrzucałeś te pliki? Za pośrednictwem czego?

Zauważyłem też, że wydawcy mają tylko dostęp do kategorii z sekcji News. Mi to nie przeszkadza, ale ciekaw jestem czy mogą dodawać do kategorii w innych sekcjach.
Jeśli się nie mylę to standardowo mogą to być różne kategorie z jednej sekcji.

Samo określanie praw dostępu w Joomla niestety w wersji standardowej jest niezbyt doskonałe. Można to uzupełnić ale niestety tylko generalnie płatnymi dodatkami jakie możesz znaleźć w kategorii "group access" na extensions.joomla.org

magdaa
27-02-2008, 20:52
Chodzi mi o to, aby wydawca od frontu mógł dodać artykuł ze zdjęciami, które sam sobie wrzucinie potrzeba tu płatnych dodatków do edytora JCE - wystarczy coś z serii Content Management: np darmowy Ja Submit lub jemu podobne.



Cytat:
Pierwotnie wysłane przez geniusz http://forum.joomla.pl/images/aria/buttons/viewpost.gif (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=64695#post64695)
Zauważyłem też, że wydawcy mają tylko dostęp do kategorii z sekcji News. Mi to nie przeszkadza, ale ciekaw jestem czy mogą dodawać do kategorii w innych sekcjach.

odpowiedź, jak wyżej: dodatki o których mówię rozszerzają możliwości joomla w tym względzie.

jeśli dochodzi również konieczność wrzucania plików worda itp, to może warto przeanalizować sensowność nadania userowi praw managera ? dzięki czemu będzie mógł logować się do panelu administracyjnego - jednak z dosyć ograniczonymi możliwościami, ale wystarczającymi na publikowanie materiałów.