PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie bazy danych ...



immortal
28-02-2008, 11:37
Witam

Mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Sprawa wygląda tak:
Chcę zainstalować Joomle, jak wiadomo potrzebna jest do tego baza danych, niestety administrator serwera, na którym ma być strona utrudnia mi życie. Chce, żeby stworzyć plik/skrypt SQL, który jak odpali na serwerze stworzy bazę danych. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak coś takiego stworzyć, stworzyłem mu skrypt php, który wygląda tak:


<?php
mysql_connect('localhost', 'root', 'hasloroota');
mysql_query("CREATE USER 'user'@'localhost'");
mysql_query("SET PASSWORD FOR 'user'@'localhost' = OLD_PASSWORD('haslo')");
mysql_query("CREATE DATABASE joomla");
mysql_query("GRANT ALL ON joomla.* TO 'user'@'localhost'");
echo 'user i baza utworzone';
?>niestety, nie spodobało mu sie, stwierdził, że to ma być skrypt SQL.
Czy wie ktoś jak coś takiego ma wyglądać? Chce zainstalować tam Joomle 1.5.1.
Bo googlowalem trochę i nie znalazłem rozwiązania.
Z góry dzięki za pomoc

Mifczu
28-02-2008, 11:52
On prawdopodobnie chce same komendy ktore storza baze danych, bo nie uruchomi tego z poziomu php tylko z poziomu konsoli wpisujac odpowiednio komendy :-] Smiesznie troche bo stworzylby baze o jakiejkolwiek nazwie podal ci nazwe usera, haslo, adres, nazwe tej bazy i po krzyku :) A jak juz podales mu w php to usunolby�*mysql_query�*i�*ma�*to�*co�* chce.�*Dziwny�*ten�*twoj�*administrator� *:-]

P.S.
Cos chyba są blędy w tym edytorze postów.
.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }

immortal
28-02-2008, 12:38
On prawdopodobnie chce same komendy ktore storza baze danych, bo nie uruchomi tego z poziomu php tylko z poziomu konsoli wpisujac odpowiednio komendy :-] Smiesznie troche bo stworzylby baze o jakiejkolwiek nazwie podal ci nazwe usera, haslo, adres, nazwe tej bazy i po krzyku :) A jak juz podales mu w php to usunolby�*mysql_query�*i�*ma�*to�*co�* chce.�*Dziwny�*ten�*twoj�*administrator� *:-]

Chyba tak, ale ja tych komend nie znam i nie wiem w jakiej kolejności i co tam ma sie konkretnie znalezc.

Hadal
28-02-2008, 17:04
Możesz nie mieć uprawnień do tworzenia baz. Gdyby każdy user mysqla mógł zakładać bazy pewnie byłyby ich tysiące. Musisz wykonac polecenie utworzenia bazy danych i sprawdzić jaki komunikat zwraca serwer mysql. Wykonaj "CREATE DATABASE joomla" np. w phpmyadminie. Zobaczysz co Ci baza zwróci.
W php komunikat o błędzie z ostatniego zapytania SQL mozesz wyświetlić dając:
echo mysql_error()Jesli masz uprawnienia mozesz prościej wszystko zrobić w kliencie mysql:
Albo z wiersza poleceń mysql albo utwórz plik tekstowy z treścią:

CREATE USER 'user'@'localhost';
SET PASSWORD FOR 'user'@'localhost' = OLD_PASSWORD('haslo');
CREATE DATABASE joomla;
GRANT ALL ON joomla.* TO 'user'@'localhost';
#i jeszcze:
flush privileges;
use joomla;

i zaimportuj go do phpmyadmina. Flush - przeładowuje uprawnienia (bez tego nie zalogujesz sie do ponownego restartu mysql) use nazwabazy; - wybranie bazy do pracy.