PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycje modułów w J! 1.5.1



Publius
28-02-2008, 13:38
Witam.

Problem jest podobny do problemu z poniższego posta. Rozwiązanie padło, ale dotyczy J! 1.0, w J1 1.5.1 nie znalazłem odpowiednich opcji.

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=8664&highlight=pozycja+modu%C5%82u

W skrócie:
Po utworzeniu nowego menu, chciałbym np. umieścić je w pozycji: right lub user3. Niestety widoczne w opcji jes tylko: left. Co dziwniejsze, pozycje pojawiają się i znikają w zależności od templatki. Nie znalazłem nigdzie w nowej J! miejsca, gdzie potwierdza/dodaje się odpowiednie umiejscowienie modułu w szablonie.

W szablonie mam teoretycznie podane miejsce na moduł:

<div id="search">
<jdoc:include type="modules" name="user4" />
</div>

ale pozycja user4 nie pojawia się w pozycjonowaniu menu.

Z góry dziękuję za wskazówki.

Publius
28-02-2008, 16:41
No i sam przypadkiem rozwiązałem problem.

Otóż należy ręcznie wpisać pozycję w opcjach menu. Może jest to banalne, ale jeśli występuje menu rozwijane, nieczęsto istnieje możliwość ręcznego dopisania czegokolwiek. Moim zdaniem jest to rozwiązanie mało intuicyjne.

egzorcysta
29-12-2008, 17:59
Witam,
stworzyłem już parę stron tematycznych po joomle i nigdy nie miałem z tym większych problemów, ale chciałbym odświeżyć temat bo mam taki sam problem z pozycjami modułów stworzyłem nową stronę na prymitywnym dosyć szablonie (mało pozycji modułów).
Potem zdecydowałem się zmienić templatkę i na bardziej skomplikowanej pozycje modułów poznikały. Wiem że w tej nowej templatce jest pozycja modułu np. top, a jak daje konkretny moduł i chce zmienić jego pozycję to pozycja "top" w ogóle się nie wyświetla (tak samo user 1 i user 2, itp) mam tylko left i user 3.
Po wgraniu tego samego szablonu na innej instalacji joomli (inna baza danych) wszystko jest ok mogę swobodnie umieścić w tej pozycji jakiś moduł. Ręczne wpisywanie tak jak proponował mój przedmówca na nic się nie zdaje pozycje niby ustala ale nie wyświetla modułu.

Jak temu zaradzić?? Czy to może być wina bazy danych??

Jeżeli potrzebne jest więcej szczegółów chętnie odpiszę. Bardzo proszę o pomoc bo wrzuciłem do tej strony sporo treści i niezbyt widzi mi się wpisywanie wszystkiego od nowa:confused:

Dakota
29-12-2008, 20:26
spróbuj w pliku templateDetails.xml dopisać odpowiednie pozycje
plik ten znajduje sie w kat Twojej template

egzorcysta
30-12-2008, 11:09
Wrzuciłem <postions> ale niestety nic nie daje:confused:
Trochę źle sprecyzowałem problem bo występuje na wielu templatkach, które na innych instalacjach joomla działają bez problemu np. mam taki problem z pozycją top (tą do górnego menu). Na wielu templatkach po prostu nic mi się w tym menu nie wyświetla, a na innych pole traci format i tworzy zwykłe menu (lista jeden pod drugim).

Wszystko wskazuje na to że to problem z bazą danych, ponieważ po eksporcie do innej bazy (samych danych witryny) i podpięcie ją pod inną instalację joomla nic nie daje.

Czy to możliwe że błąd tkwi w bazie danych? Czy może serwer może mieć z tym coś wspólnego?

zwiastun
30-12-2008, 12:10
Coś by trzeba jeszcze wiedzieć o szablonach. Że nie we wszystkich jest wszystko i to samo. Wątek o niczym.

egzorcysta
30-12-2008, 12:22
Przecież piszę że to nie wina szablonu. Testowałem parę szablonów na tej instalacji i wszędzie to samo, a na innej instalacji te pozycje modułów się pojawiają i nie ma problemu żeby coś wstawić np. w pozycje top, a na tej konkretnej joomli nie działa (w wielu szablonach po prostu nie da się nic tam wstawić i to w takich które mają pozycję "top"!).

Po prostu chciałbym wiedzieć czy to wina bazy danych czy serwera? Bo jak już mówiłem przeniosłem całą bazę danych na nową instalację i nadal błąd występuje, a na innych stronach z tym samym szablonem jest ok. Więc może być baza padnięta:confused:

I nie pisz od razu że wątek o niczym jak nie wiesz o co chodzi może po prostu źle sprecyzowałem:(

zwiastun
30-12-2008, 15:02
To może sprecyzuj, o czym był i o czym jest ten wątek?
Bo na razie wg mnie jest
o jakichś szablonach czyli o niczym
o jakichś pozycjach czyli o niczym
o jakichś instalacjach czyli o niczym
I o domysłach (coś z baza danych).

di-frost
12-01-2009, 16:26
Faktycznie trochę mało precyzyjnie ten post idzie ale przeciez Publius (http://forum.joomla.pl/member.php?u=10793) napisał, że aby dodać nową pozycję modułu wystarczy wpisać jego nazwę tam gdzie jest lista (faktycznie na pierwszy rzut oka małe zaskoczenie). Potem wystarczy w kodzie (w odpowiedni miejscu) dodać np:


<jdoc:include type="modules" name="nazwa_pozycji" style="xhtml" />i gotowe.
Ja tak zrobiłem przed momentem na templaku, który kupiłem na templatemonster i wszystko działa jak nalezy.

Więc wychodzę z założenia, że jak czegoś nie ma to trzeba sobie po prostu dodać :)

luktuc
13-01-2009, 13:09
Faktycznie trochę mało precyzyjnie ten post idzie ale przeciez Publius (http://forum.joomla.pl/member.php?u=10793) napisał, że aby dodać nową pozycję modułu wystarczy wpisać jego nazwę tam gdzie jest lista (faktycznie na pierwszy rzut oka małe zaskoczenie). Potem wystarczy w kodzie (w odpowiedni miejscu) dodać np:


<jdoc:include type="modules" name="nazwa_pozycji" style="xhtml" />i gotowe.
Ja tak zrobiłem przed momentem na templaku, który kupiłem na templatemonster i wszystko działa jak nalezy.

Więc wychodzę z założenia, że jak czegoś nie ma to trzeba sobie po prostu dodać :)

Mam podobny problem jak koledzy wyżej.
W jakim pliku mam dodać nazwę modułu?
W index.php mam powklejane pozycje modułów takie jak user5, user6, user7, footer, debug i inne, a jak chcę jakiś moduł dać do któregoś z nich to nie ma go na liście. A w podglądzie szablonu jest.

zwiastun
13-01-2009, 13:20
W pliku templateDetails = jeśli szablon jest do 1.5
<positions>
<position>topmenu</position>
<position>left</position>
<position>right</position>
</positions>
Możesz także wpisywać pozycje bezpośrednio w ustawieniach modułu (ale trzeba pamiętać ich nazwy)

luktuc
13-01-2009, 13:39
Dzięki, działa :)

pzdr.

di-frost
13-01-2009, 21:32
W PA jak masz rozwijaną listę z nazwami pozycji to klikasz na pierwszą pozycję i tam masz właśnie możliwość wpisania nazwy pozycji.

ticp
28-09-2010, 22:22
Witam wszystkich,

Widzę że temat już dawno nie był odgrzewany.
Ja niestety powrócę do niego
otoż ściągnąłem sobie szablon upsilum (http://www.joomla24.com/Joomla_1.5.x_Downloads/Joomla_1.5_Templates/Upsilum.html).
Jak widać w podglądzie jest na samej górze strony menu.
W pozycjach modułów jest dostępna opcja top (domyślam się on odpwiada za tą pozycję modułu)
niestety moduł się nie wyświetla.
Sprawdziłem co piszczy w pliku templateDetails.xml
pozycja takowa jest oczywiście wpisana...

Może liczyć na wskazówki jak rozwiżać mój problem?

a_m
28-09-2010, 22:27
a gdzie masz pozycję "top" - http://www.globbersthemes.com/demo/upsilum/?tp=1

ticp
28-09-2010, 22:32
no właśnie nie mam, :zagubiony:
też to wcześniej sprawdziłem,

Ja zatem ją dodać skoro w pliku templateDetails.xml jest?

Można to jakoś zrobić?

a_m
28-09-2010, 22:34
musisz ją wywołać poleceniem w index.php templatki + ostylować w css

ticp
28-09-2010, 22:52
Dzięki za odpowiedź:

A co mam wklepać do index.php

<?php if($this->countModules('top')) : ?>
<jdoc:include type="modules" name="top" />
<?php endif; ?>
</div>
</div>

Jeśli tak to gdzie?
a ostylować w css to znaczy w jakim pliku?

a_m
28-09-2010, 23:12
<?php if($this->countModules('top')) : ?>
<jdoc:include type="modules" name="top" />
<?php endif; ?> na początek wystarczy, potem zobacz to (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=56&a=9), zajrzyj tu (http://wiki.joomla.pl/index.php/Kategoria:Szablony), no i nie wiem co jeszcze polecić, bo nie podzieliłeś się projektem / pomysłem; może się okazać, że wprowadzenie nowej poz, do szablonu jest zbędne, bo wystarczy moduł przypisać do już istniejącej + stylizacja