PDA

Zobacz pełną wersję : Treść newsa na całą stronę



af2p
28-02-2008, 19:06
witam,
Mam stronę startową składającą się z newsów (frontpage), po prawej i lewej stronie są jakieś tam komponenty, chciałbym aby po kliknięciu w artykuł treść wyświetlała się na całej stronie, czyli bez prawych i lewych komponentów.
Przypisanie w wyświetlania komponentów z odpowiednimi stronami nie daje rezultatu, jeżeli do strony startowej nie przepisze komponentu to po prostu go nie ma, a jak jest przypisany to pojawia się cały czas. W jaki sposób mogę to rozwiązać?
Pozdrawiam

Dylek
28-02-2008, 19:50
Po pierwsze nie komponenty, a moduly trzeba odpowiednio przypisac, a po drugie pytanie czy templatka potrafi schowac pola modulow w momencie jak sa nieuzywane.

af2p
28-02-2008, 19:54
Oczywiście chodzi o moduły, templatka chowa moduły które nie są przepisane do menu, jeżeli o to chodzi.

af2p
02-03-2008, 16:16
Czy nie wie nikt jak to wykonać?

Ja wymyśliłem jedną rzecz, ale nie wiem jak ją wykonać.
Można zrobić tak że dodaje drugi link do mainmenu który jest odnośnikiem do komponentu bloga w którym będą wyświetlane te same informacje co we frontpage, niepublikuję go.
W komponencie frontpage ustawiam ( i tutaj właśnie nie wiem w którym miejscu w kodzie) tak aby po kliknięciu w nazwę artykułu lub "czytaj całość" przenosiło do ID linku tego ukrytego, do tego samego artykułu, do tego linku nie będzie przypisany żaden boczny moduł. Może się tak uda?
Proszę o pomoc

inkos
02-03-2008, 16:23
Ja wymyśliłem jedną rzecz, ale nie wiem jak ją wykonać.
Af2p nie idź tą drogą ;) i mniej kombinuj ;) oraz skorzystaj z rady Dylka i idź tą drogą którą on Ci wskazał. :)

af2p
02-03-2008, 16:54
skorzystaj z rady Dylka i idź tą drogą którą on Ci wskazał. :)
Dzięli,
Coś zaczęło świtać jednak dalej nie wiem :) Czytałem w pomocy o ukrywaniu modułów,

Rozwiązuje ten problem funkcja mosCountModules. Sprawdza ona, jaką ilość modułów należy włączyć do określonego obszaru.

<?php if (mosCountModules( 'right' )) { ?>
<td>
<?php mosLoadModules( 'right' ); ?>
</td>
<?php } ?>
W pliku mojego szablonu (versatility III) znalazłem kod odpowiadający chyba za wyświetlanie prawej strony:


<?php if(!$editmode and (mosCountModules('right') or ($sidenav and $menu_side == 'right'))) : ?>
<td class="right">
<?php if($sidenav and $menu_side == 'right') : ?>
<div id="vert-menu">
<?php echo $sidenav; ?>
</div>
<?php endif; ?>
<?php mosLoadModules('right', -2); ?>
I faktycznie,jeżeli nie jest żaden moduł przypisany do prawej strony wówczas kolumna znika, ale nie wiem nadal jak zastosować to do jednego artykułu.
Proszę o naprowadzenie :)

FlashBack
02-03-2008, 17:13
ukrywanie bocznych kolumn bez ustawienia zmiennej szerokosc czesc srodkowej nic nie da, chyba, ze to ci wystarczy waska kolumna. a i dodatkowo w menu dla artykulu trzeba poustawiac parametry szplata wstep itp.

af2p
02-03-2008, 17:15
ukrywanie bocznych kolumn bez ustawienia zmiennej szerokosc czesc srodkowej nic nie da, chyba, ze to ci wystarczy waska kolumna. a i dodatkowo w menu dla artykulu trzeba poustawiac parametry szplata wstep itp.

Wybacz, ale z Twojej wypowiedzi nie rozumiem nic,

FlashBack
02-03-2008, 17:23
jaka masz templatke? nazwa.

af2p
02-03-2008, 17:27
pisałem powyżej : versatility III z rockettheme.com

FlashBack
02-03-2008, 17:35
faktycznie ... !
czy w tej templatce (nie zainstaluje jej u siebie by sprawdzic, bo mam awarie joomli :/ wywala mnie z admina do okna logowania :D) kolumna srodkowa ma zmienna szerokosc w zaleznosci czy ukryta jest kolumna lewa, prawa lub obie?

af2p
02-03-2008, 17:40
Tak, jeżeli nie ma przypisanych modułów do którejś ze stron, środkowa kolumna rozszerza się na całą szerokość. I tak bym właśnie chciał aby się działo z jednym artykułem, czyli główna strona z listą newsów po dwóch stronach poinstalowane moduły, klikam na newsa i on pojawia się na całej szerokości, bez prawej i lewej strony. Bardzo mi na tym zależy.

FlashBack
02-03-2008, 17:53
jesli czesc mainbody jest tez na cala szerokosc kolumny srodkowej, to nie pozostaje chyba nic innego jak wejsc do admina.
wybrac menu i menu do ktorego przypisane sa artykuly i tam w parametrach wybrac ilosc kolumn (1), ilosc wprowadzen, wstepow, itd.

af2p
02-03-2008, 18:03
To raczej nie odnosi się do wyglądu jednego artykułu ale do całości wyglądu mojej pierwszej strony, czyli ustawienia poszczególnych newsów na pierwszej stronie. Próbowałem już z tymi ustawieniami. Ale dzięki za fatyge.

Jakieś inne propozycje? inkos ? Proszę...

FlashBack
02-03-2008, 18:10
hmm racja, choc ja mam po wybraniu artykulu tylko jeden na cala strone a na dole tylko linki do poprzedni nastepny artykul.
to jak by to powiedzial (napisal) inkos zapraszam do pomoc.joomla.pl :D

af2p
02-03-2008, 18:22
i na głównej masz prawe i lewe moduły? jeżeli faktycznie tak jest to czy mozesz pokazać skreena z ustawieniami ?

FlashBack
02-03-2008, 22:41
w panelu admina ustaw tytul laczem, chyba o ten efekt ci chodzi. ja mam aktualnie wlaczone boczne kolumny ze wzgledu na potrzebe prezentacji w nich tresci. jesli je wylacze/ukryje to na cala wolna szerokosc strony (980px) mam kolumne "frontu". jedynie w katalogu firm mam ukryta lewa kolumne.

af2p
03-03-2008, 08:02
Już myślałem że coś się zmieniło w tych ustawieniach, ale jednak to nie o to chodzi, jak pisałem od początku chodzi mi o wyświetlanie tylko jednego newsa z głównej strony na której to stronie jest ich kilkanaście. A na głównej stronie są włączone moduły po lewej i po prawej stronie.

FlashBack
03-03-2008, 09:19
w jaki sposob masz pokazane artykuly na stronie startowej?
wyswietlaja sie w sekcji mainbody? (bo odznaczyles w admine artykulow - wyswietaj na stronie startowej), czy moze w innych modulach (nowosci, popularne).?
daj linka do przykladu moze sam tez to wykorzystam :)

af2p
03-03-2008, 09:38
Newsy mam w sekcji mainbody, teraz pomyślałem że może dać w module wyświetlanie newsów, ale zależałoby mi też na paginacji czyli numerowaniu stron. Możesz coś polecić, bo za bardzo nie wiem jak wyświetlać komponent w polu np user3
A oto strona (http://www.lubuszanin.nazwa.pl/portal)

FlashBack
03-03-2008, 09:49
nie jestem obryty w joomli, ale jesli wyswietlasz newsy na froncie i te newsy wyswietalaja sie: wstep, wprowadzenia i na dole odnosniki, to zaznacz w adminie tytul laczem i bedziesz mial po kliku w tytul przeladowanie strony i w mainbody pokaze sie tylko ten jeden artykul.
Numeracji stron nigdy nie szukalem bo nie byla, nie jest mi potrzebna, ale czesto dziele za dlugie artykuly na kilka zakladek (tab_module)

corwin
07-03-2008, 16:51
To jest niestety błąd związany z Itemid który ciągnie się jeszcze od czasów Mambo.

Tutaj możesz na ten temat poczytać więcej.

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=42646

Jako, że mam ten sam problem to jeśli uda mi się go rozwiązać napiszę Ci co udało mi się osiągnąć.


Dodatkowo do znawców tematu mam pytanie dlaczego w zależności od miejsca w którym umiejscowiony jest link po kliknięciu otrzymuję całkowicie inny wygląd artykułu?

Przykłady:

Ten sam artykuł w zależności od tego czy kliknę na niego na głównej stronie:
http://kolejowe.modelarstwo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=1

Czy na najnowsze:
http://kolejowe.modelarstwo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=16

Czy też w kategorii:
http://kolejowe.modelarstwo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=5

Za każdym razem prezentuje się inaczej. Czy da się w Joomli zdefiniować by artykuł zawsze prezentował się tak samo niezależnie od tego w którym miejscu kliknąłem link do niego? Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam,
Corwin

FlashBack
08-03-2008, 22:01
od tego jest przyrostek dla contentpaneopen
np .contentpaneopen-mojartykul lub -artykuly

af2p
07-04-2008, 19:46
Af2p nie idź tą drogą ;) i mniej kombinuj ;) oraz skorzystaj z rady Dylka i idź tą drogą którą on Ci wskazał. :)

Czy jesteś w stanie mi pomóc rozwiązać ten problem? Może ktoś inny ma na to rozwiązanie? To jest bardzo ważne. Portal już działa ale te newsy na głównej stronie mi nie pasują. Oto portal (http://www.lubuszanin.org.pl)

inkos
07-04-2008, 20:35
af2p zakupiłeś komercyjny szablon więc najpierw zgłoś się o pomoc do jego autorów - oni znają go najlepiej. :D W końcu za to zapłaciłeś.