PDA

Zobacz pełną wersję : 2 skórki - jedna strona



jastrzab997
28-02-2008, 21:36
Witam !

mam 2 szablony które chcę stosować na swojej stroni ejednocześnie..

Pierwszy szablon - strona glowna na ktorej są tylko 2 moduły : Header XP i Kwick Menu ( http://jastrzab.hekko.pl/projarch ).
W kwick menu przypisałem (do menu projekty) artykuł, który ma już się wyświetlać na stałe w innej skórce.

i teraz pytanko

jak przypiszę 2-gą skórkę do mojego artykułu to przy ładowaniu strony od razu pojawia się szablon i ten artykuł...

jak mogę rozwiązać swój problem ?

inkos
28-02-2008, 21:44
jak mogę rozwiązać swój problem ?
Propozycja: przyglądnij się temu rozwiązaniu (http://www.joomlaos.de/Downloads/Joomla_und_Mambo_Komponenten/css2switch.html). Bez obaw jest polska wersja tylko taka trochę "sztuczna" i bez ogonków. :)

jastrzab997
28-02-2008, 22:03
dziękuję za tak szybką odpowiedź

już siadam do lektury...

jastrzab997
28-02-2008, 22:40
niestety nie wiem czy to się nadaje, bo ja mam 2 oddzielne katalogi z skórkami oraz całe komplety innych plików ( 2 x . index.php itp.. )

Mógłbyć zajrzeć do mnei na stronke i zobaczyc co i jak, o nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi...

inkos
28-02-2008, 22:49
Mógłbyć zajrzeć do mnei na stronke i zobaczyc co i jak, o nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi...
Rzeczywiście chyba powinienem Ci doradzić coś takiego. :) Ten szablon który jest tylko na stronie głównej przypisz tylko do strony głównej a ten szablon który jest dla poszczególnych artykułów przypisz tylko do nich nie dając żadnemu z nich opcji "domyślny" na zapleczu w menedżerze szablonów. :) I teraz chyba się zrozumiemy w kwestii Twojego problemu bo trudno jest odczytać zamiary po jednej linijce tekstu :)

jastrzab997
28-02-2008, 22:55
no tak właśnie robię... problem polega na tym że w pierwszym szablonie nie mam w ogóe w szablonie opcji mainmenu

plik szablonu strony glownej:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//SoftQuad Software//DTD HoTMetaL PRO 6.0::19990601::extensions to HTML 4.0//EN" "hmpro6.dtd">
<HTML>

<script type="text/javascript" src="modules/kwick_menu/js/mootools.js"></script>
<script type="text/javascript" src="modules/kwick_menu/js/imageMenu.js"></script>
<HEAD> <LINK REL="stylesheet" TYPE="text/css"
HREF="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/be2004-2/css/template_css.css">

<TITLE></TITLE>



</HEAD>
<BODY BGCOLOR="#29166f">
<TABLE ALIGN="CENTER" WIDTH="792" BGCOLOR="#29166f" CELLPADDING="0"
CELLSPACING="0">

<br><br><br><br>

<TR>
<TD WIDTH="792"><?PHP mosLoadModules ( "top" ); ?></TD>

</TR>



</TABLE> </BODY>
</HTML>

Natomiast szablon pozosałych stron jest już "normalnym" tj. posiada zwykłe menu, sekcje mainmenu, left, top itd...

Opisany przez Ciebie sposób stosowałem już na innych swoich stronkach, jednak tutaj zachowuje się dziwnie - pewnei przez to że nei ma sekcji mainmenu tylko "top"...

inkos
28-02-2008, 23:46
Opisany przez Ciebie sposób stosowałem już na innych swoich stronkach, jednak tutaj zachowuje się dziwnie - pewnei przez to że nei ma sekcji mainmenu tylko "top"...
Tak na marginesie to doczytaj trochę więcej informacji na temat szablonów, pozycji modułów itp. na pomoc.joomla.pl gdyz w tej chwili wygląda na to iż nie do końca wiesz o czym piszesz.
A co do samego problemu to czy po prostu nie możesz zmienić tego "top" w tym szablonie na nazwę pozycji w jakiej masz umieszczony moduł mainmenu w tym drugim szablonie albo zrobić jeszcze większą rewolucję (ale to wymaga juz trochę więcej wiedzy) i w obydwu szablonach zmienić nazwę tego miejsca na np. "menukwik" nie zapominając o dodaniu tej pozycji na zapleczu administracyjnym Joomla. :)