PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalowaniem komponentów i modułów



blaszak_pl
28-02-2008, 21:03
Witam ostatnio serwer na którym miałem kilka serwisów :) nie dokońca sfoich lecz klijentów został zmozernizowany. Mowa jest o hostingu prowadzonym przez firme ehost.pl. Wprowadzono tam C PanelX i od tamtej pory pojawiły się problemy wysiadły trakie komponenty jak księga gości "Akobook Captcha Pl" i galeria "Akogallery2.5b pl", poza tym przestało działać dodawanie pozycji w menu czy kategoria i nie jest możliwe w żaden sposób zainstalowanie komponentu i modułu. Sprawdziłem i dzieje się tak zarówno na każdej wersji mambo jak i joomli. Na marginesie dodam, że gdy podejmuje próbę instalacji komponentu to wyświetla mi błąd "nie znaleziono pliku xml". Posiadam własny serwer i tam nie ma problemów :D, lecz ząk pozostaje a serwery się modernizują.

Jeżeli ktoś sobie poradził z tym problemem to prosze o pomoc.
Pozdrawiam wszystkich.:)

Mifczu
28-02-2008, 22:20
Moze namiszali w uprawnieniach bazy danych i masz prawo odczytu a nie dodawania rekordow, albo ustawienia atrybutow plikow sie zresetowaly/zmienily.

Dylek
28-02-2008, 22:46
Stary przepuść swego posta przez jakieś soft do sprawdzania pisowni, bo sie czytać tego nie da :)
A co do eHosta - CPanel byl tam od zawsze, a Twoje problemy biorą się z przejścia na PHP 5.x. Używaj nowszych wersji zgodnych z PHP 5.x - aktualizacja wyjdzie Ci tylko na dobre, bo załatasz luki bezpieczeństwie swego serwisu :)

inkos
28-02-2008, 22:58
Witam ostatnio serwer na którym miałem kilka serwisów :) nie dokońca sfoich lecz klijentów został zmozernizowany. Mowa jest o hostingu prowadzonym przez firme ehost.pl. Wprowadzono tam C PanelX...
Po pierwsze nie sfoich tylko swoich. :)

Po drugie cpanel nie ma tutaj moim zdaniem żadnej roli. Ot po prostu zmienili ci panel administracyjny do konta i tyle - zero wpływu na Joomla.

Po trzecie i najważniejsze jeśli serwer został zmodernizowany to znaczy zostało zaktualizowane niektóre oprogramowanie (warto dowiedzieć się co i z jakiej wersji do jakiej zostało zaktualizowane i jakie parametry konfiguracji serwera zostały zmienione domyślnie) przez co niektóre starsze komponenty mogły po prostu odmówić współpracę z nowszymi ustawieniami.

Po czwarte - domyślam się iż są to starsze wersje Joomla gdyż w swoim obszernym opisie nie przekazałeś nam tej cennej informacji. Aktualizacja jest wskazana.

Po piąte - to na marginesie to po prostu klasyczny problem z różnicą w kodowaniu dodatków do Joomla które chcesz zainstalować z wersją kodowania Twojej Joomla. W tej sprawie poszukaj na forum - problem omawiany średnio 1 raz dziennie więc będzie Ci go łatwo znaleźć.

Po szóste - widać na swoim serwerze nie prowadzisz aktualizacji stąd te problemy a jak widać administratorzy w sieci dbają o ich bezpieczeństwo instalując aktualne wersje oprogramowania. I stąd ten zonk u Ciebie.