PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - problem z wysłaniem zamówienia



Jon Eck
05-04-2006, 11:17
Witam,

zacznę od tego, że jestem niemal zupełnie zielony, więc jeśli pytania będą zbyt lamerskie, to proszę się nie śmiać (przynajmniej zbyt głośno).

Od tygodnia walczę z VirtueMart 1.0.4 na JoomlaPL 1.08. Uporałem się już z walutami, podatkami, kategoriami, uploadem z CSV, wyświetlaniem obrazków (o ile znów mi się coś nie rozwali) ale ręce mi opadają przy etapie zamówienia.:confused:

Problem jest taki, że nie działa moduł wysyłki (shipping) - chcę sobie skonfigurować tylko możliwość wysłania Pocztą Polską, ale taka opcja w ogóle się nie pojawia. Jeśli już działa (zupełnie nie wiem od czego to zależy) to wyświetla się tylko "Standard cośtamcośtam" i stawka za wysyłkę, zupełnie z sufitu. Stawka za wysyłkę towaru, którą sobie skonfigurowałem jako Poczta - list priorytetowy nigdy się nie pojawia.

Jeśli już działa ten etap (w jakiejś formie, ale nie takiej jak bym chciał), to z kolei nie działa wybór metody płatności. Tutaj chciałbym płatność przy odbiorze (za pobraniem) lub przedpłata na konto. Dla testów próbowałem już zrobić dowolną inną formę płatności (z dostępnych modułów), ale konsekwentnie ten etap jest pomijany (mimo wyboru odpowiedniej 4-etapowej ścieżki w ustawieniach).

Jakieś pomysły? Będę wdzięczny za pomoc.

P.S.
Ściągnąłem sobie moduł Płatności od cometa, o którym było w poniższym wątku,
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=980&highlight=p%C5%82atno%C5%9Bci (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=980&highlight=p%C5%82atno%C5%9Bci)
ale jeszcze nie udało mi się go uruchomić.

Jon Eck
05-04-2006, 13:40
Witam ponownie,

jako użytkownik dosyć samowystarczalny po paru dniach walki uporałem się z problemem. Mam nadzieję, że na dobre.

Znalezione na innym forum rozwiązanie (a przynajmniej jego część): koniecznie trzeba wstawić zakres kodów pocztowych dla wysyłki (czyli w polskich warunkach od 00-000 do 99-999) przy definiowaniu stawki wysyłkowej. Podobnie z wagą produktu - od 0 do iluśtam, byle nie zostawiać pustych pól.

Co do metod płatności - usunąłem wszystkie moduły płatności zagranicznych i zostawiłem tylko te, które chcę konfigurować - nagle zaczęło działać.

Nie wiem, czy to byki w kodzie, czy moje lamerstwo, ale na razie rozwiązania działają.

Mam natomiast nowe pytania:
1. jak zdefiniować przedpłatę na konto jako metodę płatności?
2. czy jest szansa, żeby po ściągnięciu pliku przez klienta zmienić status zamówienia na "shipped"?

Pozdrawiam ponownie

frico
05-04-2006, 15:56
Nie to nie byki w kodzie, to raczej wynik "nie czytania" instrukcji. Wszystkie atrybuty produktu dla modułu wysyłek muszą być wypełnione, jeśli tego modułu używasz. Podobnie z modułem płatności.

Co do twoich pytań: Ad.1) Bez problemu. Przedpłatę definiujesz tak jak każdą inna formę płatności. Ad.2) O ile pamiętam, po wyczerpaniu ilości możliwych pobrań (standardowo 3) dla pliku jego status jest zmieniany, ale nie pamiętam na jaki. Może spróbuj ;)

Pozdrawiam
frico

Jon Eck
05-04-2006, 16:16
Dzięki za odpowiedź.

Instrukcję czytałem, ale tego się nie doszukałem. Może akurat w mojej wersji była w tym miejscu luka, a może poprostu przeoczyłem.

Co do przedpłaty - jako co mam ją zdefiniować? W dostępnych typach płatności są: karta kredytowa, użyj procesora płatności, debet bankowy, tylko adres/za pobraniem, PayPal (or related).

Próbowałem (na chłopski rozum) ustawić debet bankowy, ale to jest moje polecenie zapłaty, które wystawiam bankowi nabywcy. Potrzebny jest numer konta klienta "na dzień dobry" i właściwie nie o to chodzi. Stąd moje pytanie.

W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.;)

Pozdrawiam

frico
05-04-2006, 17:30
Instrukcję czytałem, ale tego się nie doszukałem. Może akurat w mojej wersji była w tym miejscu luka, a może poprostu przeoczyłem.
No fakt jest to może mało jednoznacznie opisane, jako UŻYWANE przez moduł wysyłki. A jednoznacznie powinno być WYMAGANE przez moduł wysyłki.


Do przedpłaty musisz użyć typu "tylko adres". Ja zawsze to robiłem w ten sposób, że dodawałem do komunikatów wyświetlanych w panelu klienta i e-maila wysyłanego po złożeniu zamówienia numer konta. Bo standardowo go tam nie ma. To najprostrzy sposób.

Oczywiście mozna napisać swój moduł dla obsługi takiej płatności, który będzie wyświetlał nr konta i inne dane klientowi. Tylko efekt będzie ten sam, a pracy dużo więcej. Bo nalży i tak zadbać o to, aby klient miał w panelu nr konta, a i w e-mailu też powinien. W końcu nie zawsze zleca przelew natychmiast po złożeniu zamówienia.

Pozdrawiam
frico

Jon Eck
11-04-2006, 11:17
Dzięki za podpowiedź. Rozwiązanie dla mnie w zupełności satysfakcjonujące.

Swoją drogą, to ciekawe, że czasem nie widzi się takich prostych i skutecznych rozwiązań, które ma się przed nosem...:o

Pozdrawiam
Jon Eck

Gurden
14-12-2006, 17:24
Jak skonfigurować Standard Shipping? i gdzie zmienić ta stawkę lub się jej pozbyć?