PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! nie widzi folderów!



Amfidiusz
29-02-2008, 00:08
Witam!

Panowie, pomóżcie! Od nieco ponad roku jestem dumnym administratorem strony opartej na Joomli 1.0.11. Strona przez dłuższy okres czasu wisiała nieruszana w eterze, w między czasie miałem problemy z domeną i ftp, ale to udało mi się już uregulować. Ostatnio przyszedł czas na update. I tu zaczęły się schody...

Chciałem dodać nowy artykuł ze zdjęciami. Jednak w zakładce grafika (podczas tworzenia nowego tekstu) nie mam dostępu do folderu, który wcześniej wrzuciłem do katalogu stories. Pomyślałem sobie, że coś jest nie tak z danymi ftp. Jednak zmieniłem profilaktycznie nazwę innego, wcześniej dodanego katalogu, to automatycznie poznikały zdjęcia z artykułów archiwalnych. Tak więc mogę usuwać obezne zdjęcia, a nie mogę dodawać nowych? :confused:

Możecie mi podpowiedzieć, gdzie leży problem? Jest to wina Joomli czy providera usług hostingowych (superhost.pl)??

inkos
29-02-2008, 00:18
Pomyślałem sobie, że coś jest nie tak z danymi ftp. Jednak zmieniłem profilaktycznie nazwę innego, wcześniej dodanego katalogu, to automatycznie poznikały zdjęcia z artykułów archiwalnych. Tak więc mogę usuwać obezne zdjęcia, a nie mogę dodawać nowych? :confused:
A sprawdziłeś chmody plików i katalogów? Czy wszystkie są prawidłowe?

Jest to wina Joomli czy providera usług hostingowych (superhost.pl)??
A czy Twój provider ostatnio dokonywał aktualizacji oprogramowania serwerów? Prawdopodobnie zaktualizował php i stąd te problemy.

Polecam aktualizację Joomla do najnowszej wersji aby uniknąć ewentualnych odwiedzin botów lub grup qrackerów którzy pozostawiają po sobie niezły bałagan a także przy okazji prawdpodobnie pozbyć się tego problemu.

Amfidiusz
29-02-2008, 16:06
A sprawdziłeś chmody plików i katalogów? Czy wszystkie są prawidłowe?
Zarówno stare, jak i nowe foldery mają ustawione 755. Każde zdjęcie jest domyślnie na 644.

Tak żeby wszystko było jasne... Używając klienta FTP stworzyłem dwa nowe katalogi:
http://images31.fotosik.pl/161/90f91843912aa525.jpg

Jednak przy próbie wstawienia z nich jakiejkolwiek grafiki do artykułu, nie ma ich w zakładce Grafika:
http://images34.fotosik.pl/161/4e0a7dafd8f60c00.jpg

Jednak tak jak pisałem, po usunięciu któregokolwiek ze starych katalogów, od razu pojawiają się błędy w artykułach. To samo dotyczy innych plików (pomyślnie zmieniłem plik favicon.ico). Co ciekawe, linki bezpośrednie do nowych zdjęć jak najbardziej działają.


Polecam aktualizację Joomla do najnowszej wersjiNa prawdę może to rozwiązać problem? Niestety jestem całkowicie zagubiony z tymi nowymi wersjami. Którą powinienem wybrać? Przeczytałem, że JIE nadpisze mi wszystkie pliki - to znaczy, że wyczyści mi całą witrynę?

---------------

OK, poczytałem: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=12080
W między czasie, zapisując konfigurację, znalazłem chyba błąd: ścieżka absolutna witryny byłą inna niż ta, gdzie dodałem foldery. Tylko dlaczego zmiany, które robiłem, wpływały na jej wygląd?