PDA

Zobacz pełną wersję : problem z polskimi znakami



lukaszek2401
29-02-2008, 00:24
Witam!
Mam taki problem.... miałem zainstalowaną i skonfigurowaną joomlę 1.0.13 PL wraz z dodatkami na moim serwerze i wszystko działało jak trzeba. Po przeniesieniu serwisu na nowy serwer wraz z bazą danych występuje problem z polskimi znakami, ale tylko niektórymi, tzn. np. "ł" i "ś" - wyświetla się "?", z innymi raczej nie ma problemu.....
w bazie jest porównywanie ustawione na latin2_general_ci, w joomli kodowanie na ISO-8859-2...
próbowałem zmieniać ? występujące w menu na "ł" ale po zapisaniu znowu pojawia się "?"..... więc wydaje mi się że występuje tu problem z zapisem do bazy....

może ktoś miał podobny problem albo wie jak to naprawić? Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!

nietopereek
29-02-2008, 22:35
ja mam podobny problem lecz on jest po świeżej instlacji nowej wersji pl.
http://gry-ps2.pl/ zainstalowałem wersję utf-pl. nawet w bazach daych all przed chwilą na utf8-pl no i nic nie dało jakieś pomysły by były polskie znaki? w kodowanie szablonu też zmieniłem w index.php na iso-8859-2 z iso-8859-1

dkint
29-02-2008, 23:52
ja mam podobny problem lecz on jest po świeżej instlacji nowej wersji pl.
http://gry-ps2.pl/ zainstalowałem wersję utf-pl. nawet w bazach daych all przed chwilą na utf8-pl no i nic nie dało jakieś pomysły by były polskie znaki? w kodowanie szablonu też zmieniłem w index.php na iso-8859-2 z iso-8859-1

Witam

Albo nie rozumiem albo widzę tutaj niekonsekwencję, jeśli masz zainstalowaną wersję utf to po jakiego grzyba templatkę kodujesz w iso ?

pozdrawiam
Krzysiek

lukaszek2401
01-03-2008, 00:24
już sobie poradziłem z tym.... kodowanie w bazie było latin1_swedish_ci, zmieniłem na latin2_general_ci i teraz wszystko działa, musiałem tylko jeszcze nadpisać "krzaczki" odpowiednimi polskimi znakami i już wszystko śmiga...

lukasamd
01-03-2008, 19:16
Nie będę robił nowego tematu skoro już jest.

Joomla 1.0.11 PL przeniesiona na inny serwer, w administracji wszystko przestawiło się na angielski, wrzuciłem więc pliki z 1.0.13 UTF8 aby było PL i od razu zaktualizowane.

W efekcie mam administrację ok i po polsku ale na samej stronie zamiast polskich znaków są krzaki... nie wiem w jakim kodowaniu strona była przedtem bo nie ja ją zakładałem.

inkos
02-03-2008, 00:15
Nie będę robił nowego tematu skoro już jest.

Joomla 1.0.11 PL przeniesiona na inny serwer, w administracji wszystko przestawiło się na angielski, wrzuciłem więc pliki z 1.0.13 UTF8 aby było PL i od razu zaktualizowane.

W efekcie mam administrację ok i po polsku ale na samej stronie zamiast polskich znaków są krzaki... nie wiem w jakim kodowaniu strona była przedtem bo nie ja ją zakładałem.
Jakie masz kodowanie tej bazy przed przeniesieniem a jaki masz teraz. Jaki system porównywania znaków był w jednej i drugiej bazie? Jakie kodowanie jest zadeklarowane w szablonie. Jaki jest adres Twojej strony?

biznesprint
04-03-2008, 21:24
Witam

Albo nie rozumiem albo widzę tutaj niekonsekwencję, jeśli masz zainstalowaną wersję utf to po jakiego grzyba templatkę kodujesz w iso ?

pozdrawiam
Krzysiek

A jak poradzić sobie z polskimi znakami w joomla_1.0.13_JIE-pl-iso ???
Mam np teraz u góry na pasku, tam gdzie mamy nazwę strony etc błędy w postaci braków polskich liter. Co sprawdzić i gdzie?

stronka: maximo.net.pl