PDA

Zobacz pełną wersję : Suffix do bloga - jak używać



desenhooo
29-02-2008, 11:35
Witam,
nie mogę zrozumieć gdzie po dodaniu suffiksa w opcjach Blog Layout mam edytować .css
jest wprawdzie napisane, że - ale to raczej w Joomla1.0...?

Przyrostek ten zostanie automatycznie dodany do klas CSS .contentpaneopen i .contentpagetitle zastosowanych na tej stronie stylów. W arkuszu stylów szablonu witryny - template_css.css (lub innym domyślnym) należy zadeklarować odpowiednie klasy - zachowując oryginalną nazwę klasy z rozszerzeniem - przyrostkiem, np. .contentpaneopen-blogi
Przejrzałem po dodaniu suffixu wszystkie pliki CSS w templatce Joomli1.5 (BEEZ) - automatycznie nigdzie się nie dodał żaden sufix...

Lub też inaczej zapytam, bo coś zrozumiałem, że niekoniecznie to jest ta metoda:
Jak wystylizować indywidualnie komponent blog-layout?

inkos
29-02-2008, 12:37
Przejrzałem po dodaniu suffixu wszystkie pliki CSS w templatce Joomli1.5 (BEEZ) - automatycznie nigdzie się nie dodał żaden sufix...
Przeczytaj jeszcze raz i ze zrozumieniem ten cytat który podałeś w swoim poście a już nie będziesz zadawał takich pytań. ;)

desenhooo
29-02-2008, 13:21
Przyrostek ten zostanie automatycznie dodany do klas CSS .contentpaneopen i .contentpagetitle zastosowanych na tej stronie stylów.

Automatycznie i nieautomatycznie nie mam takich klas w szablonie CSS, jeśli to się dodaje gdzie indziej a ja mam tylko dodać do arkusza CSS... To proszę podpowiedzieć, do którego i gdzie.

Albo INACZEJ: NIE ROZUMIEM i proszę o wyjaśnienie, co znaczy ten cytat łopatologicznie.

Jako skromny wykładowca ze swej strony dbam o ZROZUMIENIE a nie o prawidłowe sformułowanie, zatem teraz oczekuję, że ktoś zadba o moje zrozumienie, jestem widać mniej zdolny!!!!!!!!!! Ręce opadają, piszę, że czegoś nie rozumiem, dostaję odpowiedź: to zrozum.

inkos
29-02-2008, 13:31
Jako skromny wykładowca dbam o ZROZUMIENIE a nie o prawidłowe sformułowanie, zatem teraz oczekuję, że ktoś zadba o moje zrozumienie, jestem widać mniej zdolny!!!!!!!!!!
Łopatologicznie :)

Przyrostek ten zostanie automatycznie dodany do klas CSS .contentpaneopen i .contentpagetitle zastosowanych na tej stronie stylów.
Automatycznie to sama Joomla doda ten styl określony przez Ciebie zamieniając domyślny w czasie kiedy będzie zabierać się za wyświetlanie zawartości. :) I tutaj kończy się automatyzm. ;)

W arkuszu stylów szablonu witryny - template_css.css (lub innym domyślnym) należy zadeklarować odpowiednie klasy - zachowując oryginalną nazwę klasy z rozszerzeniem - przyrostkiem, np. .contentpaneopen-blogi
I tutaj jest najważniejsze. Na zapleczu wpisujesz ten przyrostek oraz TWORZYSZ samodzielnie w pliku swojego szablonu odpowiednią klasę CSS. Możesz to zrobić za pomocą opcji edycji pliku CSS na zapleczu albo poprzez klienta FTP edytując ten plik.

Czy teraz jest już to dla Ciebie łopatologicznie jasne? ;)

desenhooo
29-02-2008, 13:45
Arcyjasne dla Joomla! 1.0.x Czy mówimy też o Joomla 1.5? W templatce BEEZ
jest też plik (oprócz m.in: layout.css, general.css, position.css) template.css ale zawiera jedynie klasy:
body
body.contenpane
.tool-tip
.tool-title
Jaka klasa formatuje blog-layout w Joomla 1.5?
Ogólnie bloga edytowałem w position.css gdzie znalazłem klasy .leadaing (chodzi o zmianę tła) natomiast gdy chciałem edytować indywidualnie dodałem .leading-sufix tam i w opcjach blog-layoutu - tylko się rozformatowało, a nie zastosowało nowego stylu.

inkos
29-02-2008, 13:59
Arcyjasne dla Joomla! 1.0.x Czy mówimy też o Joomla 1.5? W templatce BEEZ
jest też plik (oprócz m.in: layout.css, general.css, position.css) template.css ale zawiera jedynie klasy:
body
body.contenpane
.tool-tip
.tool-title
Jaka klasa formatuje blog-layout w Joomla 1.5?
Ogólnie bloga edytowałem w position.css gdzie znalazłem klasy .leadaing (chodzi o zmianę tła) natomiast gdy chciałem edytować indywidualnie dodałem .leading-sufix tam i w opcjach blog-layoutu - tylko się rozformatowało, a nie zastosowało nowego stylu.
Uppsss ale wtopa i pomyłka. :( :( :( :(

desenhooo
29-02-2008, 14:14
Rozwiązanie: dodawać suffix w każdej linijce i w każdym pliku css, w którym dana linijka formatuje blog.
Pracochłonność (i generowanie nieprzejrzystości css) na poziomie utworzenia nowej templatki, nie polecam. Może jest inny sposób?
Jesli chcę mieć każdą sekcję bloga czytelnie odróżniającą się, chyba trzebaby dopisać osobne arkusze _Suffix_xyz.css ...