PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z uploadem przez media manager



jerzyszczur
29-02-2008, 15:53
Witam
Mam problem z upload'owaniem grafiki przez media manager. Gdy go uruchomię wyświetla się wszystko ok, po lewej drzewo katalogów, na środku miniaturki plików z danego katalogu (domyślnie images).
Na dole klikam "browse files", wskazuję pliki do wgrania, poniżej robi się ładna lista (jeden lub kilka, nie ma znaczenia ile), klikam na "start upload" i... w środkowej części managera (obszar "files" - tam gdzie wyświetlone są miniaturki z całego katalogu) pojawia się okno logowania administratora z prośbą o wpisanie loginu i użytkownika :mad:
Tak, jakby przy próbie wgrywania użytkownik zostaje wylogowany - bo gdziekolwiek chcę przejść to i tak muszę się zalogować.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

inkos
29-02-2008, 17:30
Witam
Mam problem z upload'owaniem grafiki przez media manager. Gdy go uruchomię wyświetla się wszystko ok, po lewej drzewo katalogów, na środku miniaturki plików z danego katalogu (domyślnie images).
Na dole klikam "browse files", wskazuję pliki do wgrania, poniżej robi się ładna lista (jeden lub kilka, nie ma znaczenia ile), klikam na "start upload" i... w środkowej części managera (obszar "files" - tam gdzie wyświetlone są miniaturki z całego katalogu) pojawia się okno logowania administratora z prośbą o wpisanie loginu i użytkownika :mad:
Tak, jakby przy próbie wgrywania użytkownik zostaje wylogowany - bo gdziekolwiek chcę przejść to i tak muszę się zalogować.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Joomla 1.5 czy Joomla 1.5.1? Jakie są wielkości tych plików które wgrywasz?

jerzyszczur
29-02-2008, 17:32
Wersja 1.5.1 - w sumie na głównej stronie administracyjnej pokazuje 1.5.0, a w informacjach 1.5.1 ;] Ale ściągałem i instalowałem 1.5.1.
Pliki mają różne rozmiary - ale nie przekraczają 50kB.

jerzyszczur
01-03-2008, 17:27
Zauważyłem dzisiaj dziwną rzecz. Prosiłbym żeby zerknąć na rysunek w załączeniu.

http://img182.imageshack.us/img182/8185/zrzutds6.th.png (http://img182.imageshack.us/my.php?image=zrzutds6.png)

Gdy otworzę "media manager'a" i przewijając pasek z prawej strony nie przewinę go do końca pole "upload file" ma wygląd jak u góry zrzutu - tzn. jest pole przeglądaj, start upload i clear completed - w tym przypadku grafikę mogę wgrywać bez problemu.
Natomiast gdy zjadę do dołu ekranu wygląd tego pola zmienia się i pole "przeglądaj" znika, a w jego miejscu pojawia się pole "browse file" - i wtedy dzieje się tak jak opisałem na początku tematu - nie działa wgrywanie, muszę się zalogować.

Poza tym mam jeszcze jeden problem - gdy wgrywam grafikę na serwer (obojętnie jak - przez media manager lub przez ftp) to joomla mi jej nie pokazuje. Znaczy się pokazuje nazwę pliku, ale nie pokazuje podglądu - podobnie po wstawieniu do wiadomości czy jako banner - nie pokazuje go, nie zostawia nawet wolnego miejsca. Tak jakby go wogóle nie było.
Grafikę robię w GIMP'ie i zapisuję jako png - w innych formatach też nie chciał pokazywać :/ Czego to może być wina?

bardakon
29-09-2008, 23:37
Joomla 1.5.7 mam dokładnie taki problem jak w pierwszym poście. Ładuję nawet najmniejszą a grafikę i zamiast okna z plikami pokazuje sie okno logowania... co robić?:(

yarael
30-04-2009, 09:45
Stary temat, no ale może gdzieś ktoś jeszcze będzie potrzebował. Winny jest nowy Flash, rozwiązanie jest tutaj: http://docs.joomla.org/Flash_uploader_and_Flash_10