PDA

Zobacz pełną wersję : problem z dostepem, i komponentami



tomaz
05-04-2006, 12:29
Witam.
Jestem nowy.. postaram sie podac jak najwiecej szczegolow.
Mam Joomle w wersji : 1.03 PL
mam konto wykupione na www.easycgi.com (http://www.easycgi.com)
mam tam postawione forum phpBB i smiga.
mialem problem z mambo i tamta baza danych, ale gdy przeszedlem na joomle w sumie wszystko poszlo jak nalezy. edycja dziala, dodawanie newsow itd itp. no moze z wyjatkiem przesylania obrazkow - po prostu nic sie nie dzieje. ale to nie teraz najwazniejsze.

proboje zainstalowac komponenty.

loguje sie na administratora i przy pokazniu jaki plik chce zainstalowac wyskakuje :

Warning: move_uploaded_file(c:\websites\clubbingleszczynski e243\clubbing.leszczynskie.net\portal3\media\PonyG allery_112_OS_PL.zip) [function.move-uploaded-file (http://www.php.net/function.move-uploaded-file)]: failed to create stream: Permission denied in c:\websites\clubbingleszczynskie243\clubbing.leszc zynskie.net\portal3\administrator\components\com_i nstaller\admin.installer.php on line 175


ta linijka to :

if (move_uploaded_file( $filename, $baseDir . $userfile_name )) {


ogolnie joomla pokazuje, ze :

media/Writeableadministrator/components/Writeablecomponents/Writeableimages/stories/Writeable

ale to chyba cos jest nie tak.. bo

configuration.php is : Writeable :confused:

a nie moge z poziomu panelu administracyjnego wykonac zadnej zmiany. tylko moge zrobic to recznie. :confused:

nie wiem tez czy moge zmieniac uprawnienia do katatlogow chmodem.

te serwer easycgi chodza na windowsach...

wiec jak to wszystko poinstalowac ?? da rade ?? co robie zle - albo co zmienic ??

Rybik
05-04-2006, 14:45
safe mode ?

tomaz
06-04-2006, 11:36
safe mode - a gdzie to sprawdzic / zmienic ??

tomaz
06-04-2006, 14:08
dobra.. sprawdzialem - SAFE MODE JEST NA OFF.

tomaz
06-04-2006, 14:08
Relevant PHP Settings: Safe Mode: OFF Open basedir: none Display Errors: ON Short Open Tags: ON File Uploads: ON Magic Quotes: ON Register Globals: ON Output Buffering: OFF Session save path: C:\php\sessiondata Session auto start: 0 XML enabled: Yes Zlib enabled: Yes Disabled Functions: none WYSIWYG Editor: mosce

frico
06-04-2006, 15:19
albo co zmienic ??

Serwer ? ;)
W windows zmieniasz uprawnienia za pomoca ftp podobnie jak i na unixach. Choć może struktura zalezności jest bardziej "pokręcona" na pierwszy rzut oka. Sprawdź jakie masz ustawione.

Druga sprawa to spacja w nazwie katalogu "clubbingleszczynski e243". Jeśli php sięga do "clubbingleszczynskie243" to niekoniecznie musi trafić. Osobiście spotkałem się z takim problemem z innym skryptem i pod win2000 server (IIS5.0 + php). Pozbycie się spacji załatwiło sprawę.

I choć to tylko gdybania, to może gdzieś cię naprowadzą.

Pozdrawiam
frico

tomaz
06-04-2006, 17:08
no dzieki. wlasnie joomla pokazywala, ze wszedzie jest writable a tak wcale nie bylo.
ustawilem wszystko recznie przez web ftp na RW... wszystko na moment i dziala !!!!!!!


wielkie dzieki

juz sie instaluje ale :

ale jakis warning sie pojawia..

Warning: unlink(c:\websites\clubbingleszczynskie243\clubbin g.leszczynskie.net\portal3\media\install_44352c8f8 7f25\admin.ponygallery.html.php) [function.unlink (http://www.php.net/function.unlink)]: Permission denied in c:\websites\clubbingleszczynskie243\clubbing.leszc zynskie.net\portal3\administrator\components\com_i nstaller\installer.class.php on line 493


generalnie on nie przeszkadza.

dzieki jeszcze raz :-)

pozdrawiam :) :) :) :)