PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zmienić atrybutów zdalnych plików!



adasb82
29-02-2008, 17:17
Po instalacji Joomli 1.5.1 wersji stabilnej nie mogę zmienić uprawnień (dostęp za pomocą TotalCMD) do żadnego folderu ani pliku, a co za tym idzie nie moge niczego zainstalować ani zmienić.....


PODGLĄD KOMUNIKATU (http://www.speedyshare.com/827200981.html)

KOMUNIKAT PO WCZYTANIU KOMPONENTU (http://www2.speedyshare.com/data/268479699/9473014/97519433/blad2.JPG)

crazyluki
04-03-2008, 11:26
Gdzie masz serwer? Podawaj więcej danych byśmy mogli zidentyfikować łatwiej problem.
masz wpisane dobre parametry połączenia ftp w ustawieniach konfiguracyjnych jooomli ? jeśli nie to proszę weź je sprawdź. Podejrzewam że to właśnie błędne ustawienia są problemem. A brak możliwości zmiany atrybutów to nic nowego - zainstaluj( jak już będziesz mógł) joomla explorer.

effendi
13-03-2008, 18:23
Podobny problem miałem podczas instalacji expose. Problem związany był z tym, że instalator nadawał prawa użytkownikowi apache. Sprawdz te ustawienia.

zwiastun
13-03-2008, 20:56
W Joomla 1.5 problem ozwiązany jest systemowo. Wystarczy włączyć tryb FTP dla Joomla (i oczywiście podać poprawne dane połączenia)

igoriosso
14-03-2010, 17:34
także mam ten problem. próbuję podmienić pliki graficzne w szablonie kunena, ale nie mogę ich przesłać przez klienta ftp. myślę, że chmody są tu winne, ale nie mogę ich zmienić dla folderu com_kunena, total commander komunikuje: 'nie mogę zmienić atrybutów zdalnych plików!' co mam robić, żeby podmienić te pliki??

tak samo nie mogę wgrać na serwer innych szablonów..

zwiastun
14-03-2010, 17:57
A mnie już naprawdę bolą paluchy od klepania w kole Macieju jednego i tego samego. Zmień serwer na taki, który nie stwarza problemów albo doczytaj opublikowane na ten temat informacje.

igoriosso
14-03-2010, 18:15
serwery uczelniane nie są zaopatrzone w naszywkę "nie będę działał z joomlą". dowiedziałem się tylko, że safe mode ma być na off i jest. co do reszty to staram się jakoś poobchodzić niedogodności joomli, ale w tym wypadku nie daję rady. czy sprawa chmodów jest w ogóle do przejścia bez zmiany serwera?

zwiastun
14-03-2010, 18:30
To nie jest sprawa "chmodów" tylko własności plików. Proszę zrozumieć, że do rozwiazania tego problemu potrzebny jest trochę wyższy poziom kompetencji, niż wiedza o tym, że są jakieś uprawnienia do plików. A odpowiednie informacje są w naszych zbiorach!

igoriosso
14-03-2010, 22:30
próbuję się wgryźć w temat. jeśli jestem administratorem strony opartej na joomli, gdzie leży problem własności plików? muszę być administratorem serwera, żeby móc ingerować w pliki kuneny? inne pliki joomli podmieniam bez większych problemów.

zwiastun
14-03-2010, 22:40
Czy możesz napisać, na jakiej podstawie ktoś Ci ma cokolwiek podpowiedzieć? Proszę się zapoznać z regulaminem forum!

igoriosso
14-03-2010, 22:50
1. chcę podmienić grafikę w standardowym szablonie do kuneny jednak folder com_kunena nie chce przyjąć obcych plików przez total commandera.
2. podejrzewałem, że to sprawa chmod, których nie mogę zmienić [komunikat: "nie mogę zmienić atrybutów zdalnych plików!"]
3. safe mod mam wyłączony, dodatki mogę wgrywać przez joomlę, z tym nie ma problemów.

no i moje pytanie: co mam zrobić, żeby podmienić parę plików graficznych w folderze components/com_kunena/template/default_ex/images/ ???? jest to procedura, która wykracza ponad parę zdań Waszej odpowiedzi?

zwiastun
14-03-2010, 23:02
Umiem czytać.Jakoś nie doczytałem ani jednej nowej informacji, a tym bardziej informacji niezbędnych, żeby cokolwiek sensownego napisać. Zatem:
Przeczytać regulamin forum po raz kolejny
Podać niezbędne informacje
Przeczytać materiały poświęcone prawom dostępu opublikowane na www.pomoc.joomla.pl
Moja cierpliwość już się skończyła.
I z góry uprzedzam: wszystkie mądrości jakie tu można wypisać, zostały już wiele wypisane we wspomnianych materiałach!

igoriosso
14-03-2010, 23:27
dowiedziałem się z tej strony, że jeżeli nie mam panelu zarządzania z menedżerem plików, to nic nie zrobię bez pomocy administratora serwera.
wysłałem prośbę do admina o zresetowanie praw własności plików i folderów.

czy jest to czynność jednorazowa i ostateczna, czy zawsze joomla będzie tworzyć pliki niezmienialne przez klienta FTP?

zwiastun
14-03-2010, 23:31
Cieszę się, ze się wreszcie dowiedziałeś! Na Twoje pytanie odpowiedzieć, niestety, nie sposób: nie jesteśmy tutaj ani jasnowidzami, ani wróżkami. To nie jest kwestia konfiguracji Joomla tylko serwera!

igoriosso
15-03-2010, 10:10
admin wysłał mi odp:
"proszę sprawdzić uprawnienia ponownie. Do istniejących plików sytuacja
ta nie wymaga ponownej interwencji, jednakże przy nowych plikach proszę
o informacje lub poczekać 12h (skrypt automatycznie ustawia uprawnienia
co 12h)"
i teraz nie mogę nawet wejść w poszczególne katalogi przez klienta FTP utworzone przez joomlę [chodzi mi o komponent kunena].
dodam, że wcześniej mogłem wejść, jednak nie mogłem ingerować w pliki.
czyżby admin coś spsuł?

zwiastun
15-03-2010, 12:05
Napisz mu, niekoniecznie "zepsuł". Czy naprawdę doczytałeś informacje na http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/ i http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/439/51/

igoriosso
15-03-2010, 17:02
admin odpisał, że się pomylił gdzieś, naprawił i działa! dzięki Zwiastun za pomoc!