PDA

Zobacz pełną wersję : panel admin - You need to login



luz_man
02-03-2008, 13:08
Witam!
Jestem absolutnym swiezakiem w joomla/php/MySQL itp. i aktualnie instaluje po raz pierwszy na probe joomle zeby nauczyc sie obslugi i zaczac z niej korzystac na serio... i co chwile natrafiam na jakis problem :confused:
tym razem nie wiem czemu nie moge sie po raz pierwszy zalogowac do panela administracyjnego... na stronie logowania wpisuje "admin" i z pewnoscia dobre haslo jakie zanotowalem podczas instalacji klikam login po czym storne przez chwile sie laduje a nastepnie wyswietla sie znowu ekran logowania z ta roznica ze w pasku adresu po adresie strony/administrator jest jeszcze /index.php?mosmsg=You%20need%20to%20login.O co chodzi i jak to naprawic?? bo dodam ze zadnego komunikatu o blednym hasle nie mam...
Licze na czyjas pomoc. Z gory dzieki. pzdr

inkos
02-03-2008, 13:29
Witam!
Jestem absolutnym swiezakiem w joomla/php/MySQL itp. i aktualnie instaluje po raz pierwszy na probe joomle zeby nauczyc sie obslugi i zaczac z niej korzystac na serio... i co chwile natrafiam na jakis problem :confused:

Polecam Ci jak i wszystkim początkującym dokładną (i ze zrozumieniem) lekturę witryn pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl. Wtedy te problemy które trapią początkujących powinny w większości ustąpić. :) Przeczytaj sobie dokładnie teksty dotyczące instalacji oraz administracji Joomla na obu tych witrynach. :)

FlashBack
02-03-2008, 17:17
inkos a moze cos konkretnego. bo wydaje sie, ze lepiej nic nie pisac niz ma sie "nic nie napiac". swoja droga nie martw sie, ja dzis wlasnie dostalem bana od swojej joomli na wejscie do admin instalacja komponentow i nie wiem jak to naprawic.

inkos
02-03-2008, 20:52
inkos a moze cos konkretnego. bo wydaje sie, ze lepiej nic nie pisac niz ma sie "nic nie napiac". swoja droga nie martw sie, ja dzis wlasnie dostalem bana od swojej joomli na wejscie do admin instalacja komponentow i nie wiem jak to naprawic.
Podałem konkretne dwie witryny które opisuja podstawy których brakuje luz_man-owi. :)
A co do twojego przypadku. Dostałem bana czyli???? Joomla jak na razie nie banuje swoich użytkowników automatycznie więc opisz swój problem trochę szerzej i bez jakiegoś slangu z gg. ;)

FlashBack
02-03-2008, 22:49
to piszemy:
w panelu administratora po wybraniu menu instalacja-komponenty dostaje... i tu moje okreslenie bana od mojej joomli co skutkuje wylogowaniem. dzieje sie tak po wgraniu komponentu jevents ktory o dziwo daje sie konfigurowac, dodawac kategorie, wpisy itp. lecz dostep do instalacji komponentow "zablokowany" :D
A! mial to byc sytem cms dla zielonych w html o php nie wspomne.

Alejaja
13-04-2008, 23:23
tym razem nie wiem czemu nie moge sie po raz pierwszy zalogowac do panela administracyjnego... na stronie logowania wpisuje "admin" i z pewnoscia dobre haslo jakie zanotowalem podczas instalacji klikam login po czym storne przez chwile sie laduje a nastepnie wyswietla sie znowu ekran logowania z ta roznica ze w pasku adresu po adresie strony/administrator jest jeszcze /index.php?mosmsg=You%20need%20to%20login.O co chodzi i jak to naprawic?? bo dodam ze zadnego komunikatu o blednym hasle nie mam...
Licze na czyjas pomoc. Z gory dzieki. pzdr

To jest akurat zabawny problem hehe.
Dokładnie chodzi o sesje administratora. Jest 'trochę' solucji komunikatu "You need to login", żadna u mnie nie zadziałała. Już nawet miałem na nowo instalować Joomlę haha.
A rozwiązanie jest banalne !

W katalogu instalacyjnym joomli stwórz katalog 'tmp', jak nie zadziała to pisz śmiało.