PDA

Zobacz pełną wersję : Konwersja do html



sirmicho
03-03-2008, 08:57
Witam serdecznie.
Z racji tego, że to mój pierwszy post chciałem wszystkich pozdrowić i zaznaczyć przy okazji, że nie jestem profesjonalnym deweloperem, php i mysql jest dla mnie wciąż nie do końca zrozumiałe, choć z niektórymi aspektami sobie radzę. Z forum korzystam od dawna, ale do tej pory znajdywałem na nim rozwiązanie i nie było potrzeby rejestrowania się. Nadszedł jednak moment, że muszę spytać, ponieważ nie odnalazłem podobnego tematu.
Oto moje pytanie: Czy istnieje taka możliwość, by serwis postawiony w Joomli dało się przekonwertować do np.htmla (wraz e strukturą) tak by móc nagrać go na CD i z płyty przeglądać w trybie offline (bez instalowania wirtualnych serwerów itp.)? Ewentualnie, czy jest jakiś sposób by przekonwertować automatycznie same artykuły do formatu HTML?

Dylek
03-03-2008, 10:09
Zerknij na ten artykul (http://www.joomlapl.com/content/view/61/26/), stary co prawda, ale moze jeszcze dziala :)
Zwiastun tez gdzies cos opisywal na ten temat - musialbys poszukac moze na pomoc.joomla.pl
Co do konwersji na HTML - raczej nie ma to sensu, jako ze to co widzisz na ekranie otwierajac kolejne podstrony Joomli - to zawartosc generowana dynamicznie na podstawie informacji z bazy danych.

sirmicho
03-03-2008, 10:23
Dziękuję Dylek, jest to jakieś rozwiązanie, myślę że z tego skorzystam.
Ale jesli ktoś posiada inne pomysły, również chętnie poznam.

sirmicho
05-03-2008, 13:15
No niestety, po zastosowaniu się do instrukcji w zamieszczonym przez Ciebie linku nie odpala mi się witryna. Wynika to zapewne z tego, że Joomla 1.5 ma inaczej skonstruowany plik konfiguracyjny i na pewno pozmieniałem nie te elementy, które trzeba.

Jest jeszcze jakiś inny sposób zaprezentowania joomli innym osobom bez konieczności umieszczania serwisu w internecie?

crazyluki
05-03-2008, 22:31
są programy które umożlwiają zgranie całej zawartości strony na dysk, a następnie nagranie tego na płytę w celu prezentacji.
http://www.metaproducts.com/ > ten ja znam i mogę Ci go polecić.
Pozdrawiam

sirmicho
06-03-2008, 08:14
Dziękuję. Przy eksporcie templatka się trochę rozłazi (przeskakują moduły w inne miejsca niż w wersji online), ale i tak jest nieźle. Dziękuję za pomoc.