Logowanie

Zobacz pełną wersję : Joomla! wielojezyczna z redakcja artykulow w frontend'dzie



IronCoolisH
03-03-2008, 13:30
Witam,
Szukalem modulu/ow by moi redaktorzy mogli w latwy sposob pisac artykuly z frontu w dwoch lub wielu jezykach. Widze to tak, redaktor loguje sie, ma swoje menu i moze dodac nowy artykul, otwier sie nowa strona i ma miedzy innymi dwa pola na napisanie swojego artykulu np. po polsku i angielsku. Zatwiedza i juz. Szukalem czegos do zarzadzania wielojezykowej joomla'i, ale znalazlem tylko JoomlaFish, ktory pozwala edytowac wielojezyczne artykuly ale tylko z backendu.

Mam tez inne pytanie, czy da sie (moze dzieki jakiemus innemu modulowi ) przypisac redaktorowi prawa tworzenia, redakcji, usuwania itp tylko w jednej, przypisanej mu sekcji. Chodzi o to zeby jak mam trzech redaktorow i chce im przypisac po jednej sekcji (np. tematycznej) zeby mogli "bawic sie, kazdy tylko w swom ogrodku"?

Z gory dziekuje za kazda sugestie.
Pozdrawiam

inkos
03-03-2008, 14:05
Mam tez inne pytanie, czy da sie (moze dzieki jakiemus innemu modulowi ) przypisac redaktorowi prawa tworzenia, redakcji, usuwania itp tylko w jednej, przypisanej mu sekcji. Chodzi o to zeby jak mam trzech redaktorow i chce im przypisac po jednej sekcji (np. tematycznej) zeby mogli "bawic sie, kazdy tylko w swom ogrodku"?
Od frony przygladnij się komponentowi JUGA natomiast jesli chcialbys aby mogli zarzadzac od zaplecza administracyjnego to przyglądnij się komercyjnemu cACL który ma możliwość dość mocnego ograniczenia elementów do jakich ma dostęp user na zapleczu.

A co do obłsugi tych dwóch jezyków to może po prostu zamiast Joomfisha daj każdemu z użytkowników dostępy do 2 sekcji. jedna po polsku druga po angielsku a kwestię wyświetlania rozwiąż inaczej - bez wsparcia Joomfish.

IronCoolisH
26-03-2008, 09:07
Od frony przygladnij się komponentowi JUGA natomiast jesli chcialbys aby mogli zarzadzac od zaplecza administracyjnego to przyglądnij się komercyjnemu cACL który ma możliwość dość mocnego ograniczenia elementów do jakich ma dostęp user na zapleczu.

A co do obłsugi tych dwóch jezyków to może po prostu zamiast Joomfisha daj każdemu z użytkowników dostępy do 2 sekcji. jedna po polsku druga po angielsku a kwestię wyświetlania rozwiąż inaczej - bez wsparcia Joomfish.


Dziekuje za szybka odpowiedz,
NIestety oba komponenty sa platne :-( czy nie istnieje jakies darmowe rozwiazanie?

inkos
26-03-2008, 10:44
Czasem te najlepsze rozwiazania sa platne ale jesli chcesz stworzyc dobry serwis to czasami nie ma co szukac darmowych odpowiednikow tylko wylozyc te kilka zlotych i miec rozwiazanie ktore spelni twoje wymagania w miare prosty i rpzyjazny dla uzytkownika sposob.

IronCoolisH
26-03-2008, 10:50
Czasem te najlepsze rozwiazania sa platne ale jesli chcesz stworzyc dobry serwis to czasami nie ma co szukac darmowych odpowiednikow tylko wylozyc te kilka zlotych i miec rozwiazanie ktore spelni twoje wymagania w miare prosty i rpzyjazny dla uzytkownika sposob.

tak, tylko problem w tym ze oplaty sa za kazda nowa domene(lub po trzy nowe domeny) czy jak wolisz nowa strone, a ja chce dzieki joomle stworzyc kilka stron, wiec kompletnie mi takie rozwiazanie nie pasuje.

Po drugie, nie wiem wlasciwie czy te komponenty sa wlasnie tym co szukam wiec nie bede kupowal kota w worku.

Pozdrawiam
i dziekuje z gory za kazde info

inkos
26-03-2008, 11:09
Nie musisz kupowac kota w worku. Jest troche starsza wersja darmowa JUGA wiec mozesz zapoznac sie z samą zasadą działania tego komponentu. W wersjach płatnych jest po prostu o wiele doskonalsze zarządzanie. :)

A co do cACL to w chwili obecnej jest dostepna wersja trial wiec mozesz go potestowac.

A co do tego ograniczenia to w przypadku JUGA nie powinno być problemu - koszt tego komponentu nie jest zbyt wygórowany. A cACL to rzeczywiscie juz jakis koszt ale jest mozliwosc testow wiec jesli potestujesz to bedziesz wiedzial co chcesz. :)

IronCoolisH
26-03-2008, 11:48
dzieki, nie wiedzialem ze jest tez darmowa wersja. Popracuje na tym, moze mi wystarczu do moich celow.

Pozdrawiam

eman
01-02-2009, 20:54
Witam ja się podepnę do wątku.

Używam joomfish wszystko ładnie pięknie ale jak mam dodać obsługę dodatkowego języka dla komponentów instalowanych osobno np SOBI2?

proszę o pomoc.

Pozdrawiam