PDA

Zobacz pełną wersję : Pliki pl są, ale kiedy full wersja po polsku?



młody3
03-03-2008, 17:10
Witam,

jak w temacie, każdy może podmienić pliki ale kiedy ukarze się pełna polska wersja?

pioruncr
03-03-2008, 18:53
Podobno najpóźniej w sobotę tylko nie wiadomo którą :D.
To wszystko śmiechu warte. A tak na poważnie to rzeczywiście Joomla PL już jest http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,cat_view/Itemid,/gid,159/orderby,dmdatecounter/ascdesc,DESC/
Cieszę się że tak szybko ;-) i przykro mi że Zwiastun stracił trochę zdrowia przy tłumaczeniu. Pozdrawiam i dziękuję.

hecz
05-03-2008, 00:34
I już zauważyłem kilka błędów w tłumaczeniu :) np przy rejestracji mamy dalej po angielsku "Verify Password:" ;)

inkos
05-03-2008, 00:44
I już zauważyłem kilka błędów w tłumaczeniu :) np przy rejestracji mamy dalej po angielsku "Verify Password:" ;)
Od zgłaszania błędów w tłumaczeniu Joomla 1.5.x jest oddzielny wątek. :mad: Nie zaśmiecajmy forum. Znalazłeś jakąś niedoskonałość - zgłoś to we właściwym wątku. ;)

hecz
05-03-2008, 00:50
Nie mogę odnaleźć

inkos
05-03-2008, 00:56
Nie mogę odnaleźć
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=16319

enron
05-03-2008, 17:07
Panowie, jak moge zaladowac polski do wersji 1.5.1? kiedy wybieram install i Upload Package File to wyskakuje mi ze nie moze zaladowac. Z gory sorki jesli nie w tym dziale ale nie moglem znalezc

Grumens
05-03-2008, 17:12
Wgraj pliki na serwer, daj prawa do katalogow i powinno zadzialac. Pliki do front w katalogu /language a do admina /administrator/language. Ja tak zrobilem i dziala.

enron
05-03-2008, 17:15
super dzieki i pozdrowiska!

tasior911
07-03-2008, 15:50
Witam...jestem mocno początkującym urzytkownikiem joomla 1.5 i mam pewien problem. Zgrałem pliki ze spolszczeniem na serwer, w okienku "Language Manager" ustawiłem polski dla admina i strony, w moim profilu urzytkownika zmieniłem język na polski i nadal stronka jest po angielsku...Co trzeba jeszcze zrobić??
Proszę o radę, przepraszam jeśli taki temat już jest i z góry dziękuję.

sirmicho
07-03-2008, 16:07
Ale chodzi Ci o treści artykułów? Bo jesli tak to będą po angielsku bo te nie były tłumaczone. Tłumaczeniu uległy pozostałe elementy stałe jak np. dni tygodnia. W panelu administratora wszystkie menu powinny być po polsku.

tasior911
07-03-2008, 16:45
Artykuły wiem że nie będą po polsku, ale reszta też nie jest. Sam zobacz:
\http://www.testektasiorajoomla.yoyo.pl/
Wejdź sobie na moje konto
nick: admin
hasło: 2a4b6c
i sprawdź.
Podaje dla tego, że to jest tylko próbna stronka.

PS: Głupie pytanie tak przy okazji: Jak uruchomić forum na joomla 1.5??
Najlepiej piszcie 6469103 żeby nie zaśmiecać forum

baca12
08-03-2008, 19:36
jestem całkiem początkujący
proszę żeby jednak odpowiedzieć na pytania na forum
wgrałem pliki na serwer. Nie usuwałem EN oczywiście index podminiłem
w opcjach jezyka pojawił się j polski dla administratora dla front page dalej jest tylko angielski. Ale wszystko dalej mam po angielsku...
Bedę baardzo wdzięczny za pomoc. pozdrawiam -baca12

tasior911
08-03-2008, 20:34
Ale wszystko dalej mam po angielsku...
Bedę baardzo wdzięczny za pomoc. pozdrawiam -baca12

Mam dokładnie to samo. Niby jest ustawione na polski a i tak wszystko po angielsku

Zyong
08-03-2008, 21:26
Mam dokładnie to samo. Niby jest ustawione na polski a i tak wszystko po angielsku

Nie wszystko jest (a przynajmniej nie powinno być) po angielsku.
Na stronie głównej pod artykułami masz po polsku "więcej". Jak widać przetłumaczono naprawdę podstawy.
Wszystkie pozostałe, jak np. nazwy modułów, musisz zmienić w panelu admina, dopiero wtedy będą po polsku.
Przyznaję, że spodziewałem się "głębszego" tłumaczenia, ale można sobie poradzić,

inkos
08-03-2008, 23:17
Przyznaję, że spodziewałem się "głębszego" tłumaczenia, ale można sobie poradzić,
Jesli jestes na etapie nauki w ktorym nie odrozniasz samego langa udostepnionego w zasobach joomla.pl od pelnej polskiej paczki instalacyjnej z Joomla 1.5.x kora niebawem powstanie to licz nadal ;) i pisz takie posty na forum. :)

młody3
09-03-2008, 13:44
Zgadzam się z przedmówcą. Ponadto przypominam temat tej rozmowy: Pliki pl są, ale kiedy full wersja po polsku? (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=65797#post65797)

Więc nie zadawajcie głupich pytań co gdzie wgrać, czemu nie jest po polsku, zmieniam ale sie nie zmienia itd.!

Najważniejsze rzeczy po podmianie plików są po polsku. Resztę należy samemu zmienić wedle upodobania w panelu Admina. Koniec rozmowy o sprawach technicznych! Robicie tu tylko burdel!

To jest post KIEDY FULL WERSJA PO POLSKU !

baca12
09-03-2008, 19:51
pewnie i racja... no ale jesli ktoś grzecznie prosi o pomoc i nie jest tak dokształcony to nie oburzaj się. Faktycznie fanie gdyby ktoś podał termin polskiej wersji bo niebyłoby może tematu a póki co to widzę że nie jestem jedyny który podmienił pliki i nic się nie zmieniło i dalej jest "read more" a nie "więcej" a w panelu administracyjnym mam język polski... więc może admin przeniesie te posty i stworzy nowy temat? zdaję sobie sprawę że pytania takich leszczy jak ja mogą irytować zaawansowanych. Znam się na kilku rzeczach i rozumiem to.
pozdrawiam i przepraszam za burdel.

zwiastun
09-03-2008, 23:22
Przyznaję, że spodziewałem się "głębszego" tłumaczenia, ale można sobie poradzić,

A na czym, niby, Twoim zdaniem, miałoby polegać, owo "głębsze" tłumaczenie?

Sory, Panowie, ale cosik Wam się chyba pokićkało.
Owszem, będzie "pełne" polskie wydanie. Ale owo "pełne" oznacza tłumaczenie przykładowych danych, a więc treści.
I zapowiedź, że będzie, w najmniejszym stopniu nie oznacza, że będzie jutro, pojutrze, za miesiąc albo pięć.
Będzie wtedy, gdy uznamy, że przetłumaczone materiały i materiały własne są na takim poziomie (treści, ale i opracowania językowego), że można je opublikować.

Przykładowe treści, mogą - i owszem - pomóc zrozumieć Joomla!, ale czy to będą rzeczowe teksty czy tekst markowany (Lorem ipsum) , czy też, jak obecnie, teksty angielskie, nie ma znaczenia.

misiaczekmarek
11-03-2008, 09:02
witam,
przyglądałem się plikom pl-PL.xml polskiej wersji językowej 1.5 i znalazłem różnice w różnych wersjach (z różnych czasów). oto fragmenty, które wzbudziły moje zainteresowanie:
1. <name>Polski(Polish)</name> czy <name>Polish (Poland)</name>
2. <winCodePage>win1250</winCodePage> czy <winCodePage>Windows-1250</winCodePage>
oczywiście, która wersja jest ok?

inkos
11-03-2008, 16:23
witam,
przyglądałem się plikom pl-PL.xml polskiej wersji językowej 1.5 i znalazłem różnice w różnych wersjach (z różnych czasów). oto fragmenty, które wzbudziły moje zainteresowanie:
1. <name>Polski(Polish)</name> czy <name>Polish (Poland)</name>
2. <winCodePage>win1250</winCodePage> czy <winCodePage>Windows-1250</winCodePage>
oczywiście, która wersja jest ok?
Najnowsza i ta która jest w zasobach joomla.pl ;)