PDA

Zobacz pełną wersję : Kontakt z klientami - komponent



crazyluki
03-03-2008, 22:06
Witam! poszukuję komponentu do komunikacji z klientami.
Moje oczekiwania są takie
- działający na joomli 1.0.15 ( albo 13)
- więcej jeśli chodzi o szczegóły techniczne nie mam potrzeb
teraz jak to miało by wyglądać:klientowi zakładałbym konto - następnie klient mógłby przez tą stronę się ze mną komunikować-kazda wiadomość była by zapisywana na jakiejś stronie ( i zlistowana ). Następnie ja dostawałbym wiadomość (lub po prostu to jakoś widział) że ta osoba ma wiadomość na którą nie odpisałem. wtedy ja odpisuję na tą wiadomość a ta osoba dostaje moją odpowiedz a na stronie klienta przy tym wątku pojawia się haczyk że jest już zrobione.
Potrzebne mi to po to że czasem klienci zgłaszają wiele poprawek - często ludzie nie wiedzą że wiadomości trzeba pisać zwięzłe i w miarę proste - wysyłają po kilkanaście maili z pytaniami. taki komponent znacznie ułatwiłby mi pracę jednocześnie dając klientowi oraz mi łatwy podgląd w korespondencję - teraz dostaję dziennie kilkadziesiąt maili ( koło 40 -50 ) i bardzo trudno to posortowac.

pozdrawiam
lukasz

inkos
03-03-2008, 23:06
Witam! poszukuję komponentu do komunikacji z klientami.
Moje oczekiwania są takie
- działający na joomli 1.0.15 ( albo 13)
- więcej jeśli chodzi o szczegóły techniczne nie mam potrzeb
teraz jak to miało by wyglądać:klientowi zakładałbym konto - następnie klient mógłby przez tą stronę się ze mną komunikować-kazda wiadomość była by zapisywana na jakiejś stronie ( i zlistowana ). Następnie ja dostawałbym wiadomość (lub po prostu to jakoś widział) że ta osoba ma wiadomość na którą nie odpisałem. wtedy ja odpisuję na tą wiadomość a ta osoba dostaje moją odpowiedz a na stronie klienta przy tym wątku pojawia się haczyk że jest już zrobione.
Potrzebne mi to po to że czasem klienci zgłaszają wiele poprawek - często ludzie nie wiedzą że wiadomości trzeba pisać zwięzłe i w miarę proste - wysyłają po kilkanaście maili z pytaniami. taki komponent znacznie ułatwiłby mi pracę jednocześnie dając klientowi oraz mi łatwy podgląd w korespondencję - teraz dostaję dziennie kilkadziesiąt maili ( koło 40 -50 ) i bardzo trudno to posortowac.

pozdrawiam
lukasz
Nie podam Ci nic konkretnego ale polecę zapoznanie się z kategorią Help Desk na extensions.joomla.org (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1784/Itemid,35/) jest tam 4 propozycje takich systemów 2 darmowe i dwie komercyjne.

crazyluki
04-03-2008, 11:45
Witam!
dzięki inkos, ale na te komponentu już patrzałem wcześniej - niestety darmowe nie spełniają moich wymagań. Pewnie zlecę komuś napisanie takiego panelu bądź też przerobienie tych z ext.joomla.org. Jeśli ktoś zna inny darmowy komponent - proszę o pochwalenie się nim.