PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna pomoc w konfiguracji serwera dla joomli



rzodkiewka
06-04-2006, 11:40
A więc tak admin nie chce mi bezpośrednio pomóc:
mówi bym w pliku .htaccess wkleił php_flag register_globals off - ale nie wiem w jakie miejsce - probowałem w kilka, ale nic to nie dało

llow_url_fopen oraz short_open_tag na off - jak to zmienić? - czy to już tylko admin serwera

viper
06-04-2006, 18:59
.htaccess tworzysz taki plik w katalogu gdzie jest Joomla i wpisujesz w nim :
php_flag register_globals OFF


co do pozostałych to Ci zacytuje kawałek maila jaki dostałem wczoraj od admina pewnego hostingu gdzie wczoraj instalowwałem Joomle

>Register Globals zostało zmienione tak jak chciałem
>nastepne wartości nie zostały zmienione:
>Ustawienie Zalecane Bieżące
>allow_url_fopen OFF ON
>short_open_tag OFF ON

Witam

ustawienia sa poprawne , zmiennej allow_url_fopen nie da sie zmienic , ale
to nie ma zadnego wplywu na dzialania joomli , mamy pare stron na tym
silniku z takimi samymi ustawieniami i dziala dobrze.
Joomla działa bez problemu a Twój admin prawdopodobnie też tak Ci odpowie.

rzodkiewka
06-04-2006, 19:02
to złoże reklamację :)

Co do wpisania tej linijki to podałem, że wiem jak ona wygląda i gdzie wkleić - ale w jakie miejsce? bo wpisywałem w kilka i nic - dalej jest na on

viper
06-04-2006, 20:17
.htaccess tworzysz taki plik w katalogu gdzie jest Joomla i wpisujesz w nim :
php_flag register_globals OFF

Przeciesz Ci podałem.
Jeśli nie działa to dzwoń do admina i niech pomaga bo inaczej zmienisz hosting ( zawsze pomaga:D )

rzodkiewka
06-04-2006, 22:05
sorka - myślałem, że to ten z txt - za szybko wyciągam wnioski hihi - dzięki

rzodkiewka
06-04-2006, 23:37
kurka nie wiem czy czegoś nie zchrzaniłem - zapomniałem, że na ftp jak coś się zaczyna kropką to to jest plik ukryty - a on chyba był od początku na moim koncie - a ja go zamieniłem? Mogły tam być jakieś ważne rzeczy?

tak czy siak mam pytańko: admin mi kazał wkleić reszte jak przy rigister_globals i co wyszło:
allow_url_fopen OFF ON - czego to się nie zmienia? short_open_tag OFF 0 - czy to jest dobrze?

i może przy okazji z pytam o jeszcze jedno: joomla działa w ISO iso-8859-2 - jgdzie ewentualnie zmienić to na serwerze ?

viper
07-04-2006, 18:00
htaccess.txt są ustawieniagdy chcesz włączyć w panelu administracyjnym przyjazne adresy. Tamte dwa wpisy co podajesz to wyżuć z htaccess bo Ci one nie zmieniają na serweże tych opcji , masz tak samo jak ja zacytowałem.

iso-8859-2 nie zmieniasz na serwerze. kliknij na szukaj na forum i kodowanie a znajdziesz na ten temat nie jedną odpowiedz.

rzodkiewka
07-04-2006, 18:16
nio tka, ale short_open_tag OFF zmieniło na 0 - nie wiem teraz czy nie zauważyłeś czy ... proszę już ostatni raz na odpowiedź i najwyżej będę męczył Admina - wkońcu zapłaciłem nie ... :) dziękuję i pozdrawiam

viper
07-04-2006, 18:25
Ja miałem tak samo jak u ciebie w tych dwóch ostatnich opcjach i dostałem odpowiedz jaką zacytowałem. Przesto wywaliłem te wpisy lepiej mieć ON niż jakieś 0 co nie wiadomo z nim zrobić. Wyślij do admina zapytanie czemu tak wyszło ciekawe co odpowie.