PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy generowaniu PDF



sirmicho
04-03-2008, 10:02
Przepraszam, pomyliłem się w tytule postu i nie mogę poprawić samodzielnie. Mogę prosić moderatora o poprawkę? Powinno być PDF zamiast PHP.

Do piątku wszystko działało pięknie, ale nagle wczoraj pojawił się jakiś dziwny problem.

Mam zainstalowaną Joomlę 1.5.1 na serwerze lokalnym (ustawionym na VertrigoServ). Nie instalowałem, żadnych dodatków (modułów, komponentów itp.) prócz templatki. Usunąłem przykładowe artykuły i menu. Zainstalowałem polską wersję językową zwiastuna (ale problem występował już przed tym ruchem).

W serwisie mam jedną sekcję artykułów a w niej dwie kategorie. Stworzyłem kilka przykładowych artykułów. Wszystko ładnie się wyświetla na stronie. Problem pojawia się w momencie, gdy klikam na ikonkę PDF (prezentacja artykułu w formie pdf'a).

Objawy sa następujące:

1) niezalogowany użytkownik:

a) artykuł "próba" wyświetla błąd: Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 256001 bytes) in C:\Program Files\VertrigoServ\www\joomla\libraries\joomla\env ironment\response.php on line 176
b) artykuł "próba2" wyświetla błąd: Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 245761 bytes) in C:\Program Files\VertrigoServ\www\joomla\libraries\joomla\env ironment\response.php on line 176
c) artykuł "wypadki" wyświetla się poprawnie

2) zalogowany na stronie jako dowolny użytkownik (admin, publisher, zwykły):

a) artykuł "próba" wyświetla się poprawnie
b) artykuł "próba2" wyświetla błąd: Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 479913 bytes) in C:\Program Files\VertrigoServ\www\joomla\plugins\system\sef.p hp on line 58
c) artykuł "wypadki" wyświetla się poprawnie

Gdzie szukać błędu? Niestety sam nie potrafię sobie poradzić. Być może bład powoduje jedynie to, że jest to serwer lokalny (na moim komputerze) i po wrzuceniu do sieci będzie działało prawidłowo.

Proszę o jakieś wskazówki. Dziękuję.

P.S. problem opisywany występuje, przy MSIE. Firefox w ogóle wyświetla wszystko źle. Tzn błędy występują identyczne i w tych samych przypadkach, natomiast w momencie kiedy już generuje pdf'a to wychodzą zamiast tego "krzaki".

Problem niezależny od użytego szablonu.

crazyluki
04-03-2008, 12:08
moja odpowiedź będzie dwuczęsciowa - błąd który Ci się wyświetla oznacza
"This error message can spring up in a previously functional PHP script when the memory requirements exceed the default 8MB limit." Innymi słowy - masz ustawiony limit 8MB w wykonywaniu skryptów i przy większym skrypcie strona wywala błąd. Rozwiązania : możesz na początku skryptu dać ini_set("memory_limit","12M"); bądź też w php.ini zmienić wartość memory_limit = 12M .
Co do krzaczków - na mojej stronie - taka sama instalacja jak u Ciebie oraz wszystkie pl pliczki od zwiastuna - strona działa dobrze, nie ma krzaczkow.

sirmicho
04-03-2008, 12:22
Dziękuję crazyluki. Faktycznie wydaje się, że ten limit powodował błąd. Poprawiłem i nie są już generowane błędy, ale...

podczas gdy Firefox generuje PDFy prawidłowo w tym momencie (nie ma już krzaczków) o tyle MSIE widać, że próbuję coś zrobić ale w efekcie otwiera się puste okienko. Nadmienię, że gdy klikam na ikonkę prawy klawiszem myszy i wybieram "zapisz element docelowy jako..." to zapisuje się poprawny plik pdf.

crazyluki
04-03-2008, 12:31
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=199&t=266829&p=1209445&hilit=pdf#p1209445

faktycznie, teraz patrze pod ie7 i nie działa. działa jak się otworzy jako nowa zakładka.

sirmicho
04-03-2008, 12:35
Co ciekawe, w tym forum które podałeś, znajduje się link do przykładowej joomli z jednym artykułem (http://www.tweety-clan.com/)... i tam wszystko działa jak należy (przynajmniej u mnie).

W IE7 działa cokolwiek co wybierzesz z menu kontwkstowego pod prawym klawiszem myszy (otwórz łacze, w nowym oknie, w nowej karcie), ale jeśli klikniesz lewym klawiszem to nic nie wskurasz. Ciekawe... ktoś wie jak to rozwiązać?

strong
14-05-2008, 11:36
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=199&t=266829&p=1209445&hilit=pdf#p1209445

faktycznie, teraz patrze pod ie7 i nie działa. działa jak się otworzy jako nowa zakładka.

dzięki za pomoc, dokonałem poprawek i działa, uwaga linia do porawienia wystepuje tam 3 razy

sirmicho
14-05-2008, 11:47
dzięki za pomoc, dokonałem poprawek i działa, uwaga linia do porawienia wystepuje tam 3 razy
Występuje tylko raz. Zmieniasz tylko ten wpis dla funkcji pdf(), kolejne wystąpienia są dla innych funkcji.

Ja również poprawiłem i potwierdzam - działa! :)