PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana styu searchbar



schizoos
04-03-2008, 14:27
Witam!

Slecze nad tym praktycznie caly dzisiejszy dzien. Dodalem modul search do strony, ustawilem go w odpowiednim miejscu i tworze sobie przykladowy kodzik, ktory ma go sformatowac:

.moduletable-search {
border: 0px solid #111111;
background: #000000;
color: #666666;
font-size: 11px;
margin: 3px 0 0 5px;
padding: 0;
width: 135px;
}

.moduletable-search :hover, .moduletable-search:focus {
border: 0px solid #111111;
background: #000000;
color: #6C5D00;
}

i faktycznie - NIBY sie wszystko formatuje. jest tlo itd. problem polega na tym, ze dalej jest widoczny bialy pasek ze standardowego modulu joomla do wyszukiwarki. kompletnie nie mam pojecia jak sie go calkowicie pozbyc, a wolalbym nie korzystac z innej wyszukiwarki, bo ta w pelni odpowiada moim potrzebom.

bede wdzieczny za wszelka pomoc!

idek
04-03-2008, 18:02
możesz podac link do strony?

schizoos
04-03-2008, 19:14
No niestety nie za bardzo :/ Lezy u mnie na domowym serwerze apach'a. Ale moge podeslac zarys przygotowywanej przeze mnie templatki mailowo...

idek
05-03-2008, 00:35
to może wrzuć screen'a, żeby zobaczyć o co chodzi, bo przyznam, że nie bardzo kojarzę o czym mówisz, że Ci przeszkadza..

a poza konkursem mam pytanie: po co piszesz, że ma być obramowanie solid i danego koloru (#111111), skoro zaznaczyłeś, że ma mieć 0px ?

schizoos
05-03-2008, 08:53
Hehe, to akurat pozostalosci po moim kombinowaniu z tym, co tu sie dzieje. ok, swietny pomysl. Pod spodem screen - jako pierwszy mamy standardowy pasek search z problemem, o ktorym mowilem.
Jako drugi mamy pasek po najechaniu na niego w firefox'ie (tu sie w ogole cuda dzieja), a jako trzeci pasek po najechaniu na niego mysza w IE. Totalna klapa w kazdym wydaniu.

link:
http://img186.imageshack.us/my.php?image=screenuq7.jpg


a tutaj kod, do ktorego tak to dziala:

table.moduletablered {
border: 1px solid #F70505;
margin: 10px 0px 0px 0px;
background: #ccc;
width: 95%;
}

table.moduletablered :hover, table.moduletablered :focus {
border: 1px solid #C1A500;
background: none;


Bede serdecznie wdzieczny za wszelka pomoc!

idek
05-03-2008, 12:40
już troche pozapominałem o co chodziło.. ale domyślam, się, że pisząć "białe" masz na myśli miejsce gdzie wpisuje się to czego szukasz...

aby zmienić tło.. musisz edytowac (ew. stworzyć, jeśli nie istenieje) klasę:
inputbox

i dac tam odpowiedni background, a jeśli nie chcesz, by była ramka dajesz oczywiście border: 0px

uporamy się najpierw z tym, o ile o to chodzi, póxniej będziemy walczyc z reszta.. ;)

schizoos
05-03-2008, 15:26
Piękne, śliczne dzięki Idek!

wstawilem taki oto kod:
.inputbox, select {
background: #111111;
border: 1px solid #6E0004;
padding: 6px 2px;
color: #999999;
}
.inputbox:hover, .inputbox:focus {
background: #333333;
border: 1px solid #FFFFFF;
}
.search {
margin: 20px 30px 0 3px;
}

I searcher ożył i wyglada jak należy :) Reszte juz sobie dopracuje.
Jak widac jest funkcja search. Ale w momencie, kiedy dodam jakakolwiek klase (przyrostek CSS) w module search w joomli i dodam do niej tekst w pliku CSS to momentalnie znow pasek do wpisywania robi sie bialy, czy poustawiam inputbox, czy poustawiam search.. Masakra.


Pozostaje mi tylko jedna kwestia - dostosowanie tego tak, zeby bylo widzialne w IE. Tzn pasek jest jak nalezy, ale nie reaguje na najezdzanie na niego. Co ciekawe kompletnie odwrotnie mam w menu - kiedy najezdzam na przycisk w menu, tenze sie ladnie podswietla. W firefoxie nawet nie drgnie... Czy naprawde te przegladarki sa az tak cholernie rozne od siebie?