PDA

Zobacz pełną wersję : Witam wszystkich i pytam o wybór komponentów



Smoox
06-04-2006, 17:22
Witam serdecznie wszystkich,
Jestem nowym fanem Joomli!
Przez ostatni miesiąc testowałem prawie dziesięć różnych cms’ów i mój wybór padł na nią.
Przeważyła łatwość obsługi, duża ilość modułów i najlepsze wsparcie społeczności! (To o Was Panowie ;) )

Teraz już wiem, co chcę osiągnąć, dlatego pozwolę sobie trochę Was pomęczyć pytaniami.

Co wybrać?
Ponygallery czy zoomgallery?
phpBB czy SMF a może zainwestować w vBulletin?
Który sklep internetowy jest najbardziej przyjazny użytkownikowi?

Czy jest taki moduł, który dawałby następujące możliwości: Na stronie głównej (w prawej lub lewej kolumnie) jest moduł pokazujący różne informacje wpisywane przez konkurencyjne firmy, osoby. Poszczególne osoby mają możliwość wpisywania nowych wiadomości tylko w tym module. Mają możliwość edytowania swoich wiadomości i nie mogą kasować, edytować wiadomości konkurencji.

Czy jest moduł do zamieszczania linków, który pozwala oceniać i komentować użytkownikom poszczególne adresy?

frico
06-04-2006, 18:37
Co wybrać?
Ponygallery czy zoomgallery?
phpBB czy SMF a może zainwestować w vBulletin?
Który sklep internetowy jest najbardziej przyjazny użytkownikowi?


My też Cię witamy serdecznie :)

Jednak powyższe pytania to sobie odpuść od razu. Bo to jakbyś pytał, czy wybrać AUDI, czy Jaguara ? Choć nie wiemy jeszcze, czy chcesz wozić tym panienkę, rodzinę, czy może deski na budowę ?

Rozumiesz? Wszystko zależy od potrzeb.

Co do modułów/ komponentów to przeglądnij sobie ich zbiór na joomla.pl, czy też .org
Są tam opisane i sklasyfikowane. Jeśli przeglądasz to forum, to pewnie widziałeś już dziesiatki takich pytań i... nikomu nie chce pisać się po raz setny tego samego.

Może powitanie i chłodne wyszło :) ale jak zostaniesz z nami, to sam zobaczysz, że tylko tak może wyglądać.


Pozdrawiam
frico

Smoox
06-04-2006, 19:53
Może powitanie i chłodne wyszło :) ale jak zostaniesz z nami, to sam zobaczysz, że tylko tak może wyglądać.
lepsze takie powitanie niż wcale ;)



Co do modułów/ komponentów to przeglądnij sobie ich zbiór na joomla.pl, czy też .org
Są tam opisane i sklasyfikowane.

To jest niestety problem. Zostały opisane przez znawcę dla znawców a nie dla początkujących. Jest to suchy opis - nazwa, wersja, i dwa słowa do czego służy. Np. "JoomlaBoard 1.1.1 PL Opis:Komponent forum dla Joomla". I wszystko jasne :confused:.
Pozostaje tylko instalować i uczyć się na swoich błędach.
Zależało mi na opiniach osób, które już używają jakiś czas danego modułu/komponentu i potrafiły by początkującym ułatwić życie np. pisząc "Ja wybrałem X bo... [korzyść], w porównaniu do Z jest lepsze w..."
Takich wątków i opisów mi brakuje.

Dzięki Frico w każdym razie za ukierunkowanie.
Może jednak ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Pozdrawiam

frico
06-04-2006, 20:20
Zauważ, że w tych katalogach są najczęściej odnośniki do stron z demo. Jeśli takowej niebędzie, a wiesz "czemu" chcesz się przyjżeć, to sa również strony służące wyłącznie jako dema komponentów i modułów.

Tak, czy inaczej zacznij pod dwoma adresami:
http://extensions.joomla.org/
http://www.joomlaratings.com/

Jeśli już niczego "podobnego" do tego, czego szukasz nie znajdziesz, to napisz wtedy dopiero na forum. Opisz dokładnie co ma "to" robić i jak. Na pewno uzyskasz życzliwą poradę, gdy zaznaczysz uczciwie, że nic z dostępnych rzeczy wydaje się nie spełniać oczekiwań. Pamiętaj zawsze aby możliwie dokładnie określić potrzeby, bo tylko wtedy odpowiedź Cię ustatysfakcjonuje.
To tak na marginesie pytań typu jakie forum, jaki skelp itp.

Ja nie znam odpowiedzi, na twoje pytania (a przynajmniej na teraz nic podobnego do głowy mi nie przychodzi) to nie pisze na ten temat akurat. Zapewne jednak niejedna osoba podzieli się z Tobą doświadczeniami... jeśli trafi na Twój post :) Bo najlepszy efekt jedno pytanie na temat i w innym dziale forum (akurat te).

Pozdrawiam i jak sam będę znał odpowiedź, to zapewne jej udziele
frico

Smoox
06-04-2006, 20:55
To jeszcze raz piękne dzięki. Zabieram się za robote zaczynając od stron, które mi podałeś :cool:

Pozdrawiam

Rybik
06-04-2006, 21:35
Heja:
- pisanie własnych artykułów TAK
- edycja tylko wlasnych TAK
- teksty poza główna kolumną (pokombinować trza ale się da)
- przyjazny sklep to cudzy sklep ;) mniej nerwów (Virtuemart- najmocniejszy ale i najwięcej możliwości, chyba prostszy od OScommerce)
- forum - kwestia gustu i przewidywanej ilości userów

Najwięcej się nauczysz instalując samodzielnie komponenty i oswajając się z nimi. Na początek proponuje komponenty zintegrowane z joomla - są wystarczająco dobre i masz wszystko w jednym, bez konieczności integrowania, latania, patchowania itp.

Kiedys dzialalo www.joomlademo.pl (http://www.joomlademo.pl) ale cos chyba jest w przerobce, a jak wspomnial tam ktos wczesniej ;) wieksze komponenty na swoich stronach maja demo.

Smoox
06-04-2006, 23:25
To już wiem więcej... :)
Miałem jednak rację, że wybrałem Joomlę ze wzgędu na wsparcie!
Niestety www.joomlademo.pl (http://www.joomlademo.pl/) nie działa.
Bardzo dziękuję.


Pozdrawiam

Rybik
10-04-2006, 00:35
Juz dziala ...