PDA

Zobacz pełną wersję : Układ menu na stronie



vnu007dl
04-03-2008, 18:18
Hej
Witam wszystkich bo to moj pierwszy post tutaj.
Właśnie zainstalowałem pierwszy raz joomle, wgrałem spolszczenia, skórki i joomla 1.5.1 wreszczie działa, bo poprzednio miałem duże problemy ze znalezieniem serwera.
Joomla działa i zaczłąłem konfigurację strony.......no i się zaweisiłem na układzie menu. Jak wiadomo w Joomli są rożne menu; top menu, maim menu, resources etc. Mam teraz pytanie jak zmienić położenie tych wszystkich menu na stronie?
Dajmy np main menu który u mnie jest w lewym górnym rogu a chciałbym żeby był np w prawym górnym rogu. Jak zmienić rozmieszczenie tych menu? Bo szukam już w panelu administracyjnym no i kurczę nie umiem sie takiej opcji doszukać.
Mam tez pytanie jak usunąć ze strony dane menu? Mam np menu reosurces i jedyne co moge to usunąć jego zawartośc i po tym zabiegu zostaje mi pusta belka resources, jak to w całości usunąć?

inkos
04-03-2008, 18:37
Właśnie zainstalowałem pierwszy raz joomle, wgrałem spolszczenia, skórki i joomla 1.5.1 wreszczie działa, bo poprzednio miałem duże problemy ze znalezieniem serwera.
Moze nie do końca w temacie ale szczera rada. Zacznij swoją przygodę z Joomlą 1.0.15 do której znajdziesz bardzo dużo polskiej dokumentacji oraz solidny system pomocy. Język polski do Joomla 1.5.x pojawił się kilka dni temu a baza pomocy jest dopiero budowana i nie powstanie z dnia na dzień. Także jeśli chcesz rozpocząć od zera to skorzystaj z mojej rady. Wtedy przejście na 1.5.x nie będzie problemem a podstawy będziesz miał opanowane. ;)

vnu007dl
04-03-2008, 19:00
No ja zdaje sobie sprawę z tego że wersja 1,5 to nowość. Ale sprawa wygląda tak że instalowałem już poprzednie wersje i one mi nie działaly poprawnie, chodzi o to że nie chciały poprawnie współpracować z serwerem, tzn problemy ze zmiennym w globals i tego typu kwaiatki. Dopiero ta wersja działą mi prawidłowo. Niestety nie mam kasyna wyrafinowane serwery pod joomle więc zostają mi tylko darmowe.

Nie jestem jakimś nowicjueszem w kwestiach CMSów, fora, blogi, to wszystko juz mam za sobą, teraz chcę poznać Joomle, no ale w tym miejscu się zawiesiłem i potrzebuję tylko nieco pomocy.......

Wracając do merytorycznego problemu...... nikt nie wie jak ustawić pozycje menu na stronie, czy nie da się tego zrobić?
******************************************
Ok doszedłem juz, to się ustawia w ustawieniach modułów a nie w ustawieniach menu.

kujawiak
04-03-2008, 23:24
Dajmy np main menu który u mnie jest w lewym górnym rogu a chciałbym żeby był np w prawym górnym rogu. Jak zmienić rozmieszczenie tych menu?

w kodzie zródłowym szablonu



Mam tez pytanie jak usunąć ze strony dane menu? Mam np menu reosurces i jedyne co moge to usunąć jego zawartośc i po tym zabiegu zostaje mi pusta belka resources, jak to w całości usunąć?

Rozszerzenia -> Moduły
tam wlączasz i wyłączasz moduły

gosuge
05-03-2008, 22:27
Witam.
Mogl by mi ktos powiedziec jak wgrac spolszczenie do panelu administracyjnego do joomla 1.5.1 jestem w tym poczatkujacym i wogole nie wiem gdzie szukac tego w panelu. Spolszczenie juz sciagnolem, jak widzialem w tym folderze spolszczenia jest duzo plikow w rozszerzeniu .ini , plik install.xml i install.html, i teraz nie mam pojecia jak to zainstalowac?

crazyluki
06-03-2008, 12:32
można wejść przez ftp na serwerek i wgrać pliki spolszczenia do odpowiedniego katalogu w folderze /administrator/languages/pl-PL/
ważne by folder nazywał się pl-PL. Potem wchodzisz w ustawienia języka i ustawiasz język zaplecza na Polski.
pozdrawiam

sirmicho
06-03-2008, 12:45
Możesz zainstalować normalnie z panelu administratora, tam skąd instaluje się pozostałe moduły i komponenty (dział extensions).