PDA

Zobacz pełną wersję : AkoComment + rozjazd strony



lukasamd
04-03-2008, 17:50
Witam,
niedawno przeniosłem stronę na inny serwer, jak do tej pory sam używałem php-fusiona który jest moim zdaniem o niebo lepszy w administracji ale wszystkiego trzeba spróbować ;)

Mam 2 problemy:

1) Jak można włączyć komentowanie newsów / artykułów itp.? Wgrałem najnowszy AkoComment PL ze wszystkimi dodatkowymi elementami, zaznaczyłem aby komentarze były dostępne wszędzie ale nie działają :confused:


2) Po wejściu na news, tekst ulega rozjechaniu i wjeżdża sobie na prawe panele:

http://www.hiredguns.pl/content/view/109/1/

jak można to naprawić?

idek
04-03-2008, 17:56
a czy przed wgraniem komentarzy było ok?

jesli nie, lub nie wiesz, to wrzuć do css'a do klasy "contentpaneopen" jakiś stały width, np. powiedzmy 500px, i zobacz czy jest ok...

jeśli komenatrze Ci się nie pojawiają, a o tym przecież piszesz;) musisz zainstalowac acocommentbota, który zmienia znaczniki {moscomment} na formularz do komentarza, po zainstlowaniu nie zapomnij wejśc w dodatki i opublikuj tego bota, później wystarczy poustawiac w konnfiguracji acocommenta gdzie chcesz mieć komentarze, a gdzie nie, i powinno grac:)

lukasamd
04-03-2008, 18:09
Nie wiedziałem że trzeba włączać jeszcze jakoś tego bota - teraz działa ;)

Wrzuciłem to 500px ale nadal jest rozjazd :/ Dodam też, że mam to TYLKO w newsach, w artykułach prawa strona jest bez paneli i działa dobrze - wystarczy jak mi powiesz jak to wyłączyć ;)

Aha, mam jeszcze coś... na starym serwie była joomla 1.0.11, teraz wgrałem wszystkie pliki z 1.0.13 i serwis jest pl ale administracja tylko w bardzo niewielkiej części - jak to naprawić?

idek
04-03-2008, 18:23
Dodam też, że mam to TYLKO w newsach, w artykułach prawa strona jest bez paneli i działa dobrze - wystarczy jak mi powiesz jak to wyłączyć ;)

Chcesz wyłaczyć całkowicie prawą kolumne?

Jesli tak, to musisz wejśc w moduły, a następnie wyedytować te moduły, które są po prawej stronie, aby
a) pojawiały się w left, a nie right (jak są do tej pory - tak przynajmniej mnie sie wydaje, że tak są)
b) wybrać z prawej strony działy, w których mogą się pojawiać dane panele

co do tego rozjazdu, to osobiście nie mam już koncepcji..

spróbuj może w css'ie wrzucić w "contentpaneopen" te przykładowe 500px