PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart i J!1.5



puntigamer
04-03-2008, 19:32
Witam
Czy komponent Virtuemart jest dostepny pod J!1.5 ??
I jesli tak to skad go pociągnąć. Aaa i moduliki :)

Pzdr

inkos
04-03-2008, 19:54
Witam
Czy komponent Virtuemart jest dostepny pod J!1.5 ??
I jesli tak to skad go pociągnąć. Aaa i moduliki :)
Aaaa znasz może taką super tajną witrynę www.google.pl (http://www.google.pl)? Chyba się z nią jeszcze nie spotkałeś. Aaaa szczerze jest niezła w odpowiedzi na różne pytania. :)

A co do samego problemu. Poczytaj trochę na ten temat na tej stronie (https://dev.virtuemart.net/cb/wiki/1693).

puntigamer
04-03-2008, 20:17
dzieki za ten link a dokladnie www.google.pl :D

;) w miedzyczasie wyczaiłem sprawe sam

thx

stachu
14-03-2008, 12:58
a czy jest już polskie tłumaczenie tej wersji virtuemart?

wojtekkk87
17-03-2008, 00:44
Wkrótce będzie dość dokładne... mam nadzieje ;] Staram sie;P

Seavolv
19-03-2008, 08:04
Witam mam problem z VM pod J1.5.
Instalacja i konfiguracja VM wygląda ok czyli wszystko działa jednak gdy chcę wejść do VM poprzez link w menu na głównej stronie wyświetla mi się biała strona?

wojtekkk87
19-03-2008, 14:07
Sprawdź czy wszystkie pliki są poprawnie skopiowane, czasami przy uploadzie sie coś dzieje. Sprawdź czy żaden z plików nie ma wagi 0kb prócz indec.html

Najlepiej odinstalować komponent i spróbować jeszcze raz. Aha... i upewnij się czy instalowałeś poprawną wersję komponentu przeznaczoną dla J1.5 ja nie próbowałem instalować innych wersji więc nie wiem czy J1.5 pozwala na instalacje starych komponentów;P

Seavolv
19-03-2008, 15:34
Sprawdzałem już kilka razy odinstalowując i instalując VM ale zawsze to samo instalowałem też RC1 i RC2 nic to nie daje po prostu wchodząc z głównej biała strona.
Może to wina przyjaznych linków czy jakiegoś innego ustawienia serwera?

wojtekkk87
19-03-2008, 15:56
Wrzuć adres strony i napisz dokładnie jaką masz konfiguracje, co masz zainstalowane itd.

Seavolv
19-03-2008, 22:52
Adres http://se-forum.pl w menu link pod "katalog" praktycznie nic nie mam zainstalowane portal chodzi na czystej J1.5.1. Może to wina chmod'ów?

wojtekkk87
19-03-2008, 23:55
Odnośnik dobrze wstawiłeś? Ma być link do komponentu VirtueMart.

Seavolv
20-03-2008, 07:29
Odnośnik dobrze wstawiłeś? Ma być link do komponentu VirtueMart.
No jest tylko tyle że mam włączone
Search Engine Friendly
Use Apache mod_rewrite
Oczywiście wyłączenie tych opcji nie pomaga. Instalowałem VM na localu i tam wszystko chodzi link jest tworzony tu i tu tak samo.
Jeszcze jakieś pomysły?

wojtekkk87
20-03-2008, 09:32
Jeśli sie nie boisz to wyślij mi na pm dane do Twojego panelu lub stwórz dla mnie tymczasowe konto a spróbuję pomóc.

Seavolv
20-03-2008, 15:31
Jeśli sie nie boisz to wyślij mi na pm dane do Twojego panelu lub stwórz dla mnie tymczasowe konto a spróbuję pomóc.
Wolał bym, nie udostępniać panelu możesz powiedzieć co mam zrobić i zobaczymy?

wojtekkk87
20-03-2008, 16:31
Musiał bym osobisci zobaczyć jak to wygląda po stronie admina ;] Biały ekran za dużo mi nie mówi.

schleppel
17-09-2009, 11:44
Cześć

Czasami bywa problem z obsługą PEARA.
Joomla importuje sobie PEARa, a Virtue Mart ma kopie w swoim katalogu i pokazuje się błąd redeklaracji funkcji (jeśli masz wyłączone wyświetlanie błędów pokaże się biały ekran).

Najprościej usunąć problem zerując plik /administrator/components/com_viruemart/PEAR.php (zostawiając pusty a nie kasując go)

schleppel
27-09-2009, 13:19
Opisałem ten probelm jeszce w iinym miejscu tego forum, ale tutaj chbya też pasuje i może rozwiązać problem. Ostatnio składałem sklep i zauważyłem następującą rzecz:



Problem który zauważyłem może powodować pokazywanie się pustych stron m.in w krokach procesu zamówienia.


Otóż formularze w VM przekazują Itemid w polach hidden (metodą POST), natomiast metoda getActive() obiektu JMenu korzysta z Itemid pobieranego z adresu (GET). Jeżeli go nie znajdzie jako aktywną traktuje stronę główną.
Jeżeli więc korzystasz w Joomli z mod_rewrite, SEF albo masz w szablonie jakiś warunek na stronę główną, system może wyświetlić pustą stronę myśląc że to strona główna.


Rozwiązanie jest proste:
Wystarczy w pliku /components/com_virtuemart/virtuemart.php na końcu pliku dopisać:
$menu = &JSite::getMenu();
$Itemid=JRequest::getVar('Itemid');
$menu->setActive($Itemid);