PDA

Zobacz pełną wersję : 1.0.8 - Sekcje, kategorie + menu



z00mbie
06-04-2006, 17:54
Załóżmy, że mam zdefiniowane Section01 i powiązaną z nim Category01. Mam również zdefiniowane menu - główne:

Menu01 (jako Table Content Section dla Section01)
Menu02 (jako Table Content Section dla Section02)
Menu03 (jako Table Content Section dla Section03)
itd

i szereg podmenu, które pojawiają się pod menu głównym w zależności od tego co w głównym zostało wybrane, np:

Menu01_01 (jako Table Content Category dla Category01 (z Section01))
Menu01_02 (jako Table Content Category dla Category02 (z Section01))
Menu01_03 (jako Table Content Category dla Category03 (z Section01))

Taki układ doprowadza do sytuacji, że gdy wybiorę z głównego menu pozycję Menu01, to w treści strony widzę wykaz kategorii zdefiniowanych w Section01.
Gdy wybiorę z podmenu np. Menu01_01 to widzę spis artykułów, które są zdefiniowane w Section01 i w Category01.

Sorry za zanudzanie, ale chciałem jak najjaśniej przedstawić problem, ale leży on w tym, że w definicji menu podrzędnego, mogę np. dla pozycji Menu01_01 powyłączać niepotrzebne mi obszary w wyświetlanym wykazie (np. Date Column, Hits Column, Navigation Bar itp.)

Tyle, że mam teraz 2 sposoby do wyświetlenia tych danych:

1. Wybieram z głównego menu Menu01, a następnie z podrzędnego Menu01_01.
2. Wybieram z głównego menu Menu01, a następnie z treści strony Category01.

I w przypadku nr 1 widzę efekt taki jak ustawiłem dla Menu01_01 (i jaki chce mieć). W przypadku nr 2, wykaz artykułów wyświetla się zgodnie z ustawieniami domyślnymi dla całej witryny i niestety inaczej niż w przypadku 1. Choć "teoretycznie" powinna być to ta sama "strona".

Zupełnie nie mam pojęcia jak połączyć te ustawienia, aby w obu przypadkach na ekranie był ten sam efekt. O ile proste jest zdefiniowanie sposobu wyświetlania dla pozycji menu, to nie wiem jak ukryć kolumny wykazu artykułów, gdy wybiera się je ze automatycznie generowanego spisu Table Content Section.

Analizując adresy poszczególnych "stron", to odpowiednio w przypadkach:
1. option=com_content&task=category&sectionid=7&id=45&Itemid=78
2. option=com_content&task=category&sectionid=7&id=45&Itemid=77

Są to więc 2 różne elementy (77 i 78) a chciałbym żeby oba sposoby otwierały to samo itemid.

Powiązany jest z tym jeszcze jeden problem. Mam na stronie umieszczony pathway. I gdy wybieram pozycje menu (przypadek 1), wyświetla on:

Home > Menu01_01

w przypadku 2gim:

Home > Menu01 > Category01

Choć oba wyniki powinny być podobne i najlepiej w postaci 2, ponieważ w pierwszej ginie "po drodze" jeden element (section).

ufffffff, mam nadzieję, że przedstawiłem sytuację jasno :)

frico
06-04-2006, 18:07
Przepraszam z00mbie, ale ja padłem po 3 zdaniu. Widać mój umysł jest mało podatny na analizy :)

Nasuwa mi się i tak najprostrza odpowiedź (choć może ktoś przebrnie i udzieli fachowej) - zawsze możesz dać link w menu. Wtedy w każdym przypadku będziesz miał to samo.

z00mbie
06-04-2006, 18:08
Nasuwa mi się i tak najprostrza odpowiedź (choć może ktoś przebrnie i udzieli fachowej) - zawsze możesz dać link w menu. Wtedy w każdym przypadku będziesz miał to samo.
A nie wydaje Ci się, że CMS jest po to m.in. żeby treści nie linkować ręcznie? :D

frico
06-04-2006, 18:27
Niekoniecznie, bo z drugiej strony KAŻDA pozycja w menu Joomla! jest linkiem! Jeżeli Tworzysz podmenu, to również dodajesz link. Masz linki do wykazu artykułów, które tez są linkami. I niekoniecznie miałem na myśli statyczny link do konkretnego artykułu.

Mówiąc prościej, to przecież sam sobie dałeś odpowiedź. Skoro korzystasz z dwu różnych metod organizacji podziału zawartości, to nie uzyskasz w ŻADEN sposób identycznego sposobu do niej dostępu. Jedyny wyjątek to albo naruszenie struktury Joomla! i ręczne ustawienie w kodzie parametru Itemid (co pewnie i tak się kiedyś wysypie, choć się da bo stosowałem) lub zrobienie linku z wybranym własnie parametrem.

Jednak, jak wspominam moja odpowiedź nie jest "fachowa". Sam jestem ciekaw, czy ktoś znajdzie "sposób na to".


Pozdrawiam
frico

z00mbie
06-04-2006, 20:15
Skoro korzystasz z dwu różnych metod organizacji podziału zawartości, to nie uzyskasz w ŻADEN sposób identycznego sposobu do niej dostępu.

OK, może masz rację, ale Twoja metoda jest zła.
Z poziomu elementu menu mogę wyłączać zbędne kolumny wykazu artykułów.

Tak jak napisałem, z poziomu wykazu Table Content Category nie mogę (lub nie umiem). Tym bardziej nie mogę zrobić tego dla linku. Jeżeli zastosuję więc tylko Table Content Category i Twoje linki, to artykuły mogę wyświetlać tylko wg standardu dla strony (autor, ilość otwarć, data itp.).