PDA

Zobacz pełną wersję : DOCman uszkadza pliki?



metmusic
04-03-2008, 23:53
Mam dziwny problem.
Repozytorium plików DOCMan podczas pobierania uszkadza pliki typu rar i zip
Nie mam pojęcia dlaczego.
Jak zaloguję sie na FTP i pobiore ten plik przez klienta to jest nie uszkodzony czyli nie jest to problem z uploadem.
Dopiero jak pobieram poprzez witryne okazuje sie ze program Winrar lub Winzip natrafia na 'nieoczekiwany koniec archiwum'
Użycie opcji naprawy archiwum (taka opcje udostepnia winrar) bez problemu naprawia plik...

Może mi ktos pomóc co to może być?

Pozdrawiam
Marcin

inkos
04-03-2008, 23:58
Mam dziwny problem.
Repozytorium plików DOCMan podczas pobierania uszkadza pliki typu rar i zip
Nie mam pojęcia dlaczego.
Jak zaloguję sie na FTP i pobiore ten plik przez klienta to jest nie uszkodzony czyli nie jest to problem z uploadem.
Dopiero jak pobieram poprzez witryne okazuje sie ze program Winrar lub Winzip natrafia na 'nieoczekiwany koniec archiwum'
Użycie opcji naprawy archiwum (taka opcje udostepnia winrar) bez problemu naprawia plik...

Może mi ktos pomóc co to może być?

Pozdrawiam
Marcin
Docman tutaj nie jest niczemu winien. Po prostu masz słabego neta ;) i przy ściąganiu następują jakieś błędy przez co połączenie jest zrywane i tym samym plik nie ściągnął się w całości. Po prostu ściągnij go jeszcze raz ale wcześniej wyczyść cache swojej przeglądarki. To musi pomóc. :D

metmusic
05-03-2008, 00:02
nie tylko mi sie to dzieje. użytkownicy zglaszaja mi takie problemy. jak pisalem tylko z zip i rar jest ten problem i tylko przez docmana.

Jak ktoś zainteresuje się moim problemem to proszę o wejście na stronę:
http://zim2005.m-des.pl/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,25/Itemid,41/ i ściągnięcie pliku o nazwie test
Najpierw trzeba się zalogować (dane do logowanie: login: test; hasło: testtest)

inkos
05-03-2008, 00:21
i ściągnięcie pliku o nazwie test
Plik ściągnięty bez żadnych problemów - otwarty a na dowód ten oto screen: (http://img411.imageshack.us/my.php?image=dziwneeeeeeeeeeeefb0.jpg)

Jedna uwaga jaka mi się nasuwa. Trzeba dość długo czekać na otwarcie się tej witryny (co o tej porze jest dziwne) oraz na moment kiedy zacznie się ściąganie tego pliku ale później jest już wszystko ok.

metmusic
05-03-2008, 01:24
to ja już nic nie rozumiem :/
problem zażegnałem aktualizacją docmana do nowej wersji...
ale słowo daje ze kilka innych osob sciagalo uszkodzone i ja tez.
ale dzieki za zainteresowanie

teraz juz jest ok tyle ze na przyszlosc ostzerzenie - upgrade do nowej wersji powoduje wyczyszczenie bazy dokumentow!!!!! zrobilem to zgodnie ze wskazowkami autora ale i tak wyczyscilo wiec radze zrobic backup bazy przed aktualizacja