PDA

Zobacz pełną wersję : mosShowHead()



jubi
06-04-2006, 21:25
Gdzie można znaleźć definicję funkcji mosShowHead()?

zwiastun
07-04-2006, 00:16
Ja tam mogę powiedziec, ale powiem co, jak znalazłem
Wszedłem na dysku do katalogu Joomli
Uruchomiłem przeszukiwanie wpisałem w typie plików *.* i znajdź z tekstem mosShowHead
Wypisało mi ze 3 setki, z czego 2 w katalogu includes, a reszta w katalogu templatek
Pozdrówka. Ciągle to samo: Szukaj szukajką a znajdziesz. A szukajki są różne, nie tylko google

jubi
07-04-2006, 00:34
nie mam takich opcji wyszukiwania na serwerze

//edit

includes/frontend.php

zwiastun
07-04-2006, 13:17
Ale ja Ci nie mówię, żeby szukać na serwerze. Ingerowanie w skrypty wprost na serwerze to chyba nienajlepszy pomysł. No ale różnie sobie ludzie organizują pracę.
Odpowiedź wynikała raczej z istoty pytania: jeśli ktoś pyta, gdzie jest zdefiniowana jedna z podstawowych funkcji, to znaczy że chce w zaawansowany sposób ingerować w kod. A wtedy - albo bracie umiesz znaleźć, czego potrzebujesz (zwłąszcza, że wiesz, czego potrzebujesz), albo darujesz sobie ingerowanie w kod. Nie sądzisz chyba, że ktokolwiek pamięta, gdzie coś jest zdefiniowane.
Aby udzielić odpowiedzi na takie pytanie, trzeba odrobić zadanie za pytającego. A to jest forum wspierajace, a nie firma usługowa, w której ktokolwiek wykonuje zadania za kogoś. :)

Nie dostałeś więc rybki tylko wędkę i widze, że sobie poradziłeś. Czyli można było

jubi
07-04-2006, 14:27
znalazłem przesz sprawdzanie każdego pliku z osobna, więc wędki nie dałeś - co najwyżej namiar na rzekę ;)

a ustalenie gdzie jest funkcja nie jest zadaniem firmy usługowej - po prostu myślałem, że definicje funkcji są zebrane w jakimś jednym pliku w rodzaju config.php.
ten topic jest wspierający od momentu, w którym edytowałem post wyżej ;)

zwiastun
07-04-2006, 16:12
no, nie przesadzaj, wszystkich nie przejrzałeś :)
Oczywiście, nie musiałes wiedziec, że nie ma wykazu, w którym jest lista funkcji i ich lokalizacja, chociaż....
Tak źle to nie jest:
DOKUMENTACJA API (http://forge.joomla.org/sf/frs/do/viewRelease/projects.joomla/frs.joomla_1_0.1_0_documentation)

jubi
07-04-2006, 16:25
no, nie przesadzaj, wszystkich nie przejrzałeś :)
nie pisałem też że wszystkie przejrzałem ;)
dzięki za link, na pewno się przyda :)

Erato
28-08-2007, 12:39
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/554/46/

http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/368/30/

zwiastun
28-08-2007, 13:53
Jubi pytał, gdzie ta funkcja jest zdefiniowana. Wątek prawie, ze zamarł, a odpowiedzi - jak nie było, tak nie ma. Dobrze, że przypomniałeś.
Funkcja jest zdefiniowana w includes/fronted.php
Droczenie się z Jubi miało mu pomóc usprawnić warsztat. Dostał wędkę (wskazałem katalog /includes). No, ale stwierdził, że dostał rzekę:)

Erato
28-08-2007, 16:15
Dobrze, że przypomniałeś.

Raczej "przypomniałaś". Erato była muzą poezji miłosnej, a więc kobietą ;)

Wrzuciłam te linki, ponieważ wątek wyświetla się w wynikach wyszukiwania google, po wpisaniu omawianej funkcji. Ja konkretnie szukałam jej właśnie w kontekście tworzenia templatek, założyłam, że ktoś może trafić tu w podobnym celu :)

doctor
03-01-2008, 19:28
Tak, funkcja mosShowHead jest zdefiniowana w pliku
/includes/frontend.php

Oto jak znaleźć dowolną definicję funkcji:
-pobrać i rozpakować pliki do katalogu
-pobrać program BK Replace EM
-wybrać folder, z filtrem plików *.*
-szukany ciąg dać np. function mosShowHead, ciąg zastępujący dać ten sam.
-po skończonej pracy program wyświetla raport, będzie tam pisało np. 3 files Altered. Patrzycie na nazwy tych plików i jest wszystko.