PDA

Zobacz pełną wersję : Pole opisowe galerii



darks
06-04-2006, 21:45
Mam problem z opisem galerii:
1) Nie mogę znaleźć opcji, która odpowiadała by za ilość znaków możliwych do umieszczenia w opisie galerii. Jest tak, że obcina mi mój opis.
2) Gdzie i jak można wyjustować taki opis?

dodam
07-05-2006, 23:32
okazał się niezbyt trudny. Należy zmienić długość pola 'catdescr' w tabeli 'jos_zoom' z poziomu admina bazy danych użytkownika pakietu 'joomla'. Jeśli mamy możliwość skorzystania z 'phpMyAdmin' to nie powinno nam to sprawić kłopotu. Typ 'mediumtext' powinien w zupełności wystarczyć jeśli nie chcemy zanudzić czytelników naszej witryny.:cool:
Formatowanie tekstu natomiast umożliwia wybór odpowiedniego edytora w konfiguracji 'joomla'.

darks
07-05-2006, 23:45
Dzięki za info, ja sobie nie poradziłem, nikt nie odpowiedział, więc poszukałem innego programu, ale może do Zoom jeszcze wrócę :)

Bielack
07-06-2006, 23:22
...Należy zmienić długość pola 'catdescr' w tabeli 'jos_zoom' ... Niedokładnie tutaj, ale prawie: tabela nazywa się "jos_zoomfiles" a zmieniamy parametr "imgdescr".
Mówię o wersji com_zoom_251rc1_PL, być może Dodam miał inną wersję.
Jak by nie było - bardzo dziekuję za naprowadzenie mnie na właściwy trop.

cayser
20-06-2006, 15:47
Witam. mam ten sam problem, mianowicie moje opisy są dosyć obszerne ale po zatwierdzeniu zostają automatycznie ucięte. Szukałem w bazie według wskaówek powyżej ale nie wiem co mam tam zmienić i na co dokłądnie.

Czy jest możliwość zmiany żeby nie ucinało tych opisów?

Bielack
20-06-2006, 16:15
Tak jest to możliwe - jak mi się udało, to i Tobie się uda. Ja tam jestem "średnim" programistą i jak czytałem o phpMyAdmin to dostawałem ciarek, ale okazało się, że to jest przyjazne w sumie narzędzie.
Co trzeba zrobić:
Otwierasz PhpMyAdmin z bazą Joomla. W tym okienku po lewej odnajdujesz "jos_zoomfiles" i klikasz w niego. W oknie głównym pokaże Ci się ta właśnie tabela. Teraz, odszukujesz linię zatytułowaną "imgdescr" (u mnie jest 4 od góry) i klikasz ikonkę ołóweczka "zmiana". Jeżeli masz coś wpisane w polu "Długość/Wartości" (np255) to zmień na większą. Ja mam tutaj teraz czysto - zostawiłem wolne pole - i moge dawać długie opisy. Ach, kliknij jeszcze guzik "zachowaj" po prawej i możesz się wylogować. Sprawdź czy działa. Zobacz przykład Fotografia Jowisza (http://www.astro.bielack.pl/component/option,com_zoom/Itemid,5/page,view/catid,1/PageNo,1/key,3/hit,1/) wraz z długim opisem.

cayser
20-06-2006, 16:32
@Bielack

Zrobiłem dokładnie tak jak mówisz i nic, nadal ucina. Miałem Wartość - 255. Pozmianie na większą pokazuje po zastosowaniu puste pole. Ciągle ucina nawet po zastosowaniu :(

edited by rybik:
nie ma sensu cytowac calego posta, jezeli jest tuz obok

Bielack
20-06-2006, 16:46
Nie mam co Ci doradzić. nie jestem specem od php - niestety. Ja trochę na czuja posprawdzałem, w których polach sa opisy i zmieniłem - bo zauważ, że "Dodam" napisał by wprowadzić zmiany w innym miejscu. Ja najpierw zrobiłem tak, jak on napisał, nic nie wyszło, dlatego szukałem dalej. Być może trzeba w tych dwu miejscach zmienić? Możesz sprawdzić, bo nic już więcej nie poradzę. Możemy sobie tylko pogdybać...
;)