PDA

Zobacz pełną wersję : Globalne ustawienia "Front Page'a" (ilość kolumn)



Myszoor
07-03-2008, 10:07
Pytanie może z tych naiwnie głupich ale ślepy jestem i już: gdzie ustawić (w J. 1.5) ilość kolumn na stronie głównej. Domyślnie jest najnowszy artykuł na pełną szerokość modułu, a kolejne już po 1/2 i to minie pasuje.

Help :)

sirmicho
07-03-2008, 10:14
W ustawieniach menu w sekcji Parametry: podstawowe (w wersji PL).
Tam możesz ustawić ile chcesz kolumn, i ile artykułów ma być wyświetlanych na całej szerokości ponad tymi kolumnami. W przypadku strony startowej wchodzisz bodajże do mainemenu i edytujesz własciwości dla FrontPage.

crazyluki
07-03-2008, 10:33
ostatnio też miałem taki problem, pewnie winna temu była moja templatka (której nie umiałem poprawić). Potrzebowałem zamisast 3ch kolumn - dwie kolumny. Zrobiłem to tak że stworzyłem nowe artykuł, podlinkowałem go i przypisałem go jako stronę główną - strona główna ma być statyczna więc rozwiązanie jak najbardziej zda egzamin.

puntigamer
10-03-2008, 11:42
Czesc. Czy moglby ktos jeszcze raz wyjasnic gdzie to zmienic? Naprawde majac PL wersje J1.5 nie umiem znalezc tej opcji :(

sirmicho
10-03-2008, 11:48
Panel administratora
Wchodzisz w MENU w którym masz link do strony startowej (domyslnie Main Menu). Klikasz na Strona Startowa i po prawej stronie w Parametry: podstawowe ustawiasz ile ma być wyświetlanych pozycji nad kolumnami (na całej szerokości), ile ma być kolumn itp. No to już jest po polsku skoro masz pl wersję to zrozumiesz.

Mogę mieć inne nazewnictwo poszczególnych elementów bo zmieniałem część i nie pamiętam jak jest domyślnie.

Myszoor
10-03-2008, 21:59
Dokładnie o to chodziło :) Nieźle to zachomikowano :(
Dziękuję :)

detro
07-01-2009, 01:37
sirmicho dzieki za porade przydaje się poczatkującym ... pozdrawiam