PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.13 + SOBI2 - problemy z serwerem nazwa.pl



bloody
07-03-2008, 11:51
Potrzebuje pomocy odnośnie podanej w temacie konfiguracji - administratorzy nazwa.pl zablokowali mi skrypt php-fcgi.bin, rzekomo za zużywanie zbyt wielu zasobó systemowych - tłumaczą to problemami z zbyt dużą liczbą zapytań do bazy danych. W sobi mam wprowadzone około 800 firm, dzienne wejścia to góra 500 ( nieunikatowych ), więc nie wiem w czym może leżeć problem - czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

inkos
07-03-2008, 11:54
Potrzebuje pomocy odnośnie podanej w temacie konfiguracji - administratorzy nazwa.pl zablokowali mi skrypt php-fcgi.bin, rzekomo za zużywanie zbyt wielu zasobó systemowych - tłumaczą to problemami z zbyt dużą liczbą zapytań do bazy danych. W sobi mam wprowadzone około 800 firm, dzienne wejścia to góra 500 ( nieunikatowych ), więc nie wiem w czym może leżeć problem - czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Czy poza Joomla i SOBI masz jeszcze zainstalowane jakieś komponent? Podaj ich listę.

EDIT:
Czy przed napisaniem posta MOŻESZ SIĘ w koncu zdecydować jakiej pomocy potrzebujesz? W tej chwili tylko zaśmiecasz forum pisząc co 3 minuty posty w tym samym temacie w różnych kategoriach. W takim razie proste pytanie: Oczekujesz odpowiedzi w tym wątku czy też ma to być zlecenie z tego wątku: http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=65655#post65655

bloody
07-03-2008, 12:05
Gnojki zablokowali mi dostęp do administracji portalu, ale poza tym nic więcej nie instalowałem - zależało mi na tym aby utrzymać portal jak najbezpieczniejszy. Więc jedyny dodatek to SOBI2, stale aktualizowane. Zamieściłem wątek równiez w zleceniach - za pomoc oczywiście zapłace. Sprawa jest prosta - szukam jakiejkolwiek pomocy - jeśli ktoś zrobi to pakietowo to zapłacę, jeśli ktoś zechce pomóc mi charytatywnie - odwdzięczę się w jakiś inny sposób.

Dobra - to ja może załączę maile otrzymane od administratorów:
"
nformuję, że administrator NetArt zablokował skrypt w
katalogu /home/abfirm/ftp na serwerze abfirm.nazwa.pl.

Aplikacja zużywała zbyt wiele zasobów systemowych, co mogło prowadzić
do niestabilnej pracy usług innych Klientów NetArt. Platforma
hostingowa współdzieli zasoby sprzętowe serwera między wielu
użytkowników, którym NetArt gwarantuje jednakowo wysoką jakość
świadczonych usług.

Lista procesów stwarzających problem:

62.4 0.4 1:05.83 /usr/local/bin/php-fcgi.bin
/home/abfirm/ftp/index.php
28.8 0.5 1:14.87 /usr/local/bin/php-fcgi.bin
/home/abfirm/ftp/index.php
15.3 0.3 0:00.49 /usr/local/bin/php-fcgi.bin
/home/abfirm/ftp/index.php



Proszę o usunięcie lub optymalizację wadliwego skryptu, przetestowanie
go w lokalnym środowisku oraz przekazanie informacji o wykonanych
pracach zmniejszających obciążenie zasobów serwera.

Podstawa: ?Regulamin świadczenia usługi serwera w NetArt?, Art. VII,"

"
Z obserwacji statystyk Pana serwera wynika iż problem pojawił się
niedawno, od dnia 5 marca bardzo mocno wzrosło zużycie CPU przez Pana
skrypt, kilkukrotnie wzrosła również ilość zapytań do bazy danych:
ilość połączeń oraz zapytań około dwukrotnie, ilość przeczytanych
wierszy wielokrotnie, czas wykonywania się zapytań również
wielokrotnie. Proszę przeprowadzić analizę skryptu pod kątem operacji"

"
Prosze Pana, jak już napisałem Panu w poprzedniej wiadomości problem
wydaje się mieć naturę bazodanową, prosze przeprowadzić lokalnie testy
i znaleźć źródło problemu. Jak już Panu napisałem w ciągu ostatnich
kilku dni bardzo mocno wzrosła ilość połączeń i operacji bazodanowych,"

Tak przy okazji - szukam stałej współpracy przy tworzeniu serwisu.
prosze przeprowadzić obserwacje pod tym kątem.bazodanowych.pkt. 5

inkos
07-03-2008, 12:24
Gnojki zablokowali mi dostęp do administracji portalu, ale poza tym nic więcej nie instalowałem - zależało mi na tym aby utrzymać portal jak najbezpieczniejszy. Więc jedyny dodatek to SOBI2, stale aktualizowane. Zamieściłem wątek równiez w zleceniach - za pomoc oczywiście zapłace. Sprawa jest prosta - szukam jakiejkolwiek pomocy - jeśli ktoś zrobi to pakietowo to zapłacę, jeśli ktoś zechce pomóc mi charytatywnie - odwdzięczę się w jakiś inny sposób.
Mniej nerwów. ;) Jesli zablokowali Ci konto w związku z nadmiernym ruchem jaki generuje Twój serwis to niech podeślą Ci logi z serwera na których byłoby widać "kawa na ławę" co tak mocno obciąża serwer. Pisać sobie mogą co chcą. Tutaj liczą się fakty.

bloody
30-03-2008, 20:03
Tak odkopując temat - sprawa dalej nie rozwiązana. Dokładniej zauważyłem że problem pojawia się już nie tak często, ale dotyczy głownie tego, że komponent SOBI2 ( jeszcze wersja 2.8.4 ale właśnie zmieniam), zawiesza aplikację CGI ( co przekracza bezpieczeństwo serwerów - Maksymalny czas wykonywania skryptu PHP / CGI 30 s). Czy nikt poza mną nie spotkał się z podobnym problemem? A może to wina hostingu? Czy ktoś podjąłby się dostosowania skryptu do wymagań serwera?

mery_master
21-05-2008, 14:53
mam ten sam problem nie wiem co robic?

zwiastun
21-05-2008, 20:03
W obu przypadkach pilnie napisać do autorów komponentu. Opis problemu po polsu. Podesłać logi, jak najwięcej rzeczowych informacji.

mery_master
23-05-2008, 21:43
W obu przypadkach pilnie napisać do autorów komponentu. Opis problemu po polsu. Podesłać logi, jak najwięcej rzeczowych informacji.
Masz rację Zwiastun, tylko ja akurat nie używam SOBI, a nic chciałem zakładać nowego tematu :) Używam wielu innych komponentów, ale trudno powiedzieć co może to powodować. Czy można jakoś sprawdzić, co robi takie przeciążenie?

inkos
24-05-2008, 11:49
Czy można jakoś sprawdzić, co robi takie przeciążenie?
Receptę otrzymałeś powyżej.

mery_master
24-05-2008, 11:54
Logi chyba są dostępne dla każdego, w panelu admina? Dobrze myślę? Czy mówicie o czymś innym? Bo chciałbym napisać do serwerowni, ale nie wiem o co konkretnie prosić:)

bloody
24-05-2008, 12:20
Logi masz w panelu nazwa.pl - ładnie txt sobie ściągasz z konkretnego dnia, wszystkie błędy i dostępy do każdego pliku. Ja z tego wywnioskowałem że u mnie problemem było sobi, za długo wykonywało aplikację CGI PHP( limit chyba 120s), a gnojki z nazwa mieli gdzieś udzielanie pomocy w takiej sprawie.

mery_master
23-07-2008, 11:36
U mnie problem powtarza się już 5 raz, korzystam z komponentów:
DocMan
AkoComment
Seciurity Images
sh404SEF
XMap

Boty:
Multithumb
Google Adsense Mambot

Nie wiem już co robić :/

bloody
23-07-2008, 19:25
Zawsze można zmienić hostingowca. Ja nazwy już nie lubię i nigdy nie wybiorę.

sowa
19-09-2008, 03:25
Niestety też jestem ofiarą NetArt. Przez dwa miesiące chodziło OK. Po podniesieniu PHP na 5 twierdzą że im serwer obciążam i blokują stronę. Pomocy oczywiście znikąd. Czy ktoś ma również podobne problemy. Szukać faktycznie probleów w skryptach czy wynieść się z NetArt?

Pozdrowienia
SOWA

mery_master
19-09-2008, 10:29
Poszukać możesz, ja po długiej walce znalazłem ;)
Ale i tak się wyniose :D

bloody
19-09-2008, 12:53
Fakt że administratorzy to ch*je jakich mało, mi powiedzieli że błąd powoduje plik index.php i mam go zmienić :-D A po tygodniu męczarni i szukania napisali że szkoda że się wcześniej nie spytałem bo otrzymałbym dokładne logi błędów, a teraz już za późno. Na razie wszystko jest już w porządku, ale z netarta też wkróce odejdę. I ten ich debilny autorski panel zarządzania serwerem. Jakby nie mogli wrzucic Cpanlu który ma kilka razy więcej opcji.
Wydaje mi się że ludzi którzy wykupili serwer mają głeboko, bo wolą klepać kasę na tych co kupują całe serwisy www.

sowa
20-09-2008, 15:12
Witam,
dla mnie to już jest po problemie. Ciągle blokowanie strony oraz piątkowe restarty serwera, na którym jest moja wirtualka spowodowała że klient powiedział dowidzenia, albo raczej spadaj z taką jakością usług. A w sumie okazało się że miał za dużo odwiedzin na stronie. Tak więc nie polecam nikomu usług firmy NetArt. A może jakieś pomysły na wirtualkę gdzieś indziej?

Pozdrowienia
SOWA

crazyluki
20-09-2008, 15:15
amm.pl - polecam - w ciągu roku tylko jedna 3 godzinna przerwa w działaniu usług ( mówię o przerwach w godzinach normalnych tj między 6 rano a 2 w nocy gdy ktoś jest przy kompie)

bloody
20-09-2008, 15:45
Ja mam serwer na netmarku i chwalę ich sobie głównie za to że odpowiadają w 15 minut nawet na debilne pytania w stylu " jak zaparkować domenę".