PDA

Zobacz pełną wersję : wielojęzyczność



witciech
07-03-2008, 16:07
Witam

Zainstalowałem 1.5.1
Zainstalowałem moduł Joomla! M17n (Multilingualization) (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,3200/Itemid,35/) (nic innego nie udało mi się znaleźć)
W artykułach, w rozszerzonych parametrach, wybrałem właściwy język (z wcześniej zainstalowanych 2 wersji frontowych)
:mad: No i nie działa. Wyświetla się tylko tytuł modułu, nic po za tym...

Mówiąc prawdę nie bardzo rozumiem jak ma działać taka wersja językowa. Ja stworzyłem artykuły w dwóch wersjach językowych i teraz ten muduł będzie włączał/wyłączał ich publikację w zależności od wybranej wersji językowej ??
:) Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Bardzo mi zależy na wielojęzyczności....

jeśli kto ciekawy strona w stadium zupełnego skasowania jest tutaj: www.niemen.ehost.pl (http://www.niemen.ehost.pl)

pozdrawiam i BARDZO liczę na jakąś pomoc...

Witek
wwww.witciech.blogspot.com

sirmicho
07-03-2008, 16:13
Na starszej wersji Joomli używałem JoomFish... na nowej nie wiem czy działa. Polega to na tym, że z poziomu administratora masz możliwość za pomoca komponentu Joomfish przetłumaczenia istniejącego już artykułu na inny język. Nie tworzą Ci się nowe artykuły, lecz nowe ich wersje w obcym języku. Nie widzisz ich jednak w spisie artykułów a jedynie po wejściu do komponentu JoomFish. Bardzo fajna, prosta w użyciu aplikacja. Polecam.

crazyluki
07-03-2008, 16:16
coś mi się obiło o uszy że ma być wersja 2.0 joomfisha i że ma obsługiwać joomle 1.5. ja na Twoim miejscu poczekałbym na publikację tego komponentu w wersji działającej z joomlą 1.5. Inne komponenty nie są nawet w połowie tak sprytne jak joomfish:)

witciech
07-03-2008, 18:37
z tego co pamiętam to w joomli 1,5 miało być bardzo łatwo o wielojęzyczność ( i w zasadzie jest) ten komponent o którym pisałem powinien działać ! A ja już mam dosyć czekania....
Dzięki chłopaki, ale ja mam silne wrażenie, że powinienem uzyskać to co chcę bez joomfisha...

witciech
07-03-2008, 19:02
Dzięki działa :)

Opcja modułu pojawia się przy menu :))