PDA

Zobacz pełną wersję : Stała szerkość strony z wyśrodkowaniem (247clean)



Zabolxp
08-03-2008, 11:52
Witam

Jestem nowym użytkownikiem. Na wstępie zaznaczę, że szukałem rozwiązania tego tematu, ponieważ znalazłem podobne tematy, ale tylko z aroganckimi odpowiedziami typu "było" "Google Twoim przyjacielem" itp. Próbując wpisywać w wyszukiwarce poszczególne hasła związane z tematem nie przyniosły powodzenia. Może kiepsko szukam, wybaczcie - lepiej nie potrafię na razie. Tyle tytułem wstępu.

Moje pytanie, jak nie trudno się domyśleć brzmi - jak ustawić stałą szerokość strony? Jednocześnie strona musi być wyśrodkowana. Obecnie witryna rozciąga się na całą szerokość, w zależności od rozdzielczości ekranu. Chciałbym, aby szerokość wynosiła 960 pikseli.

Kilka danych dotyczących witryny:
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.12 Stable [ Sunfire ] 25 December 2006 01:00 UTC
Wersja MySQL: 5.0.33-log
Wersja PHP: 5.2.1
Interfejs serwera PHP:: ucgi5
PHP działa na:: FreeBSD m115.home.net.pl 6.2-STABLE FreeBSD 6.2-STABLE #5: Thu Nov 22 14:17:08 CET 2007 greg@meritum.home.net.pl:/data/src/bsd63/sys/i386/compile/PAE i386
Szablon: 247clean
Adres strony: http://autoklublodzki.pl/

Podejrzewam, że należy ustawić coś w Edytorze arkusza stylów CSS. Już dosyć dawno sam się z tym próbowałem napocić, ale chyba udało mi się wtedy dojść do ustawienia stałej szerokości, ale strona była "przyklejona" do lewej strony. Nie mogłem jej wyśrodkować. Nie wiem czy coś jeszcze potrzebujecie, aby mi pomóc?

Jeśli nikt nie pomoże, jak mam opisane powyżej rzeczy wykonać, to proszę o podanie linka do tematu, w którym rzekomo już problem był opisywany. Jak wcześniej wspomniałem - nie zdołałem go znaleźć.

Pozdrawiam!

bluetychy
04-07-2008, 06:24
Niepamiętam ustawień tej templatki, ale gdy spojrzysz na jej plik css bedziesz wiedział ... jesli ci sie rozciąga w zaleznosci od rozdzielczosci ekranu to masz ustawiona szerokość width: 100%; (mainbody,content,wrapper - w zaleznosci od tego jaki masz ten plik css) ..
... aby ustanowić stałą szerokość strony .. zamiast 100% wpisz np. 960px

inkos
05-07-2008, 23:02
Odpal swoją stronę w przeglądarce. Zaglądnij do źródła a potem zmieniaj co potrzebne w plikach stylów.