PDA

Zobacz pełną wersję : Czego oczekuję? Już ja Wam powiem! ;)



linksworld
08-11-2005, 17:03
Chciałbym, by nowsze wersje Joomli! miały:

1. Zintegrowany komponent do udostępniania plików, podobny do ReMOSitory, czy DocMan oraz, by tabelki z informacjami o pliku (-ach) mogły wyglądać, jak informacje o motywach/rozszerzeniach na http://addons.mozilla.org/.

2. Łatwiejszy interfejs administratora (łatwiejszy dostęp do modułów, komponentów, botów itd.).

3. Możliwość wgrywania gotowego pliku .html lub .php jako część/cały artykuł.

4. Zintegrowane forum w każdej z "edycji".
Np. "Joomla! BB Edition" byłaby z phpBB, "vJoomla!" byłaby z vBulletin,
a "Simple Machines Joomla!" z SMF.

Sterydziomal
08-11-2005, 18:09
zgadzam sie z 2 i 3 punktem a co do 4 to przecież są pomosty dzięki którym możesz zintegrawać więc nie widzę problemu...

zwiastun
08-11-2005, 18:22
Mam dzień nie taki, to i ja Ci powiem = chyba zadna z tych propozycji jest nie do przyjęcia. I wynika z niezrozumienia, czym jest i czym ma być joomla.

Joomla jest silnikiem CMS-a, jądrem, a nie kompletnym zestawem odpowiadającym na każda potrzebę. Jej moc w tym jest właśnie, że jak chcesz forum, to sobie dokładasz, jak chcesz plikownię, to sobie dokładasz, itd. A te, które są, są zintegrowane, bo są komponentami stworzonymi dla joomla czy wcześniej mambo.

Nowa siła Joomla może polegać na tym, że będzie się łatwo dawało integrować z nią także składniki, które nie są stworzone dla joomla, typu crm, SFM, chat, czy co sobie wymyślisz.

Plik .php jako część artykułu? A co to ma być? Skrypt wykonywalny po wywołaniu artykułu?

Plik .htm jako część artykułu? A na czym polega trudność wykonania czynności CTL+C i CTRL+V, gdy chcesz wkopiować do arta ten fragment pliku html który zawiera sformatowany tekst? Bo cała reszta otaczająca do importowania się nie nadaje z prostego powodu, że artykuły w joomla to nie są odrębne strony napisane w html-u czy phpie albo w innym asp,

Łatwiejszy dostęp do modułów, komponentów, botów itd.
A jest trudny w panelu administratora? Kliknąć menu Komponenty i jest dostęp do komponentów, kliknąć menu Moduły i jest dostęp do modułów i ich opcji, kliknąć menu Dodatki i jest dostęp do botów i ich opcji.

Tak że: fajnie że piszesz, bo przynajmniej można z czymś podyskutować (lepsze to niż ani be ani me ani kukuryku), ale myślenie o tym, jak udoskonalić joomla powinno być ukierunkowane na nowe funkcjonalności, lepsze rozwiązania API, większą otwartość systemu, większą zgodność ze standardami, a nie budowanie wehikułu, który wszystko potrafi. Powtarzam raz jeszcze: To silnik a nie kombajn!

linksworld
08-11-2005, 18:47
Noo instalacja komponentów nie należy dla mnie do łatwych rzeczy.
To tylko latego, iż błedy nr 500 uniemożliwiają mi administrację stronki.

Muszę dodać, że mój "hoster" ma super ofertę...

Cba.pl << zajrzyjcie koniecznie.

PS: Bazę danych mam w serwisie badblock.com.

linksworld
08-11-2005, 18:49
Plik .php lub .html jako część lub cały artykuł.

O co mi chodzi? By po wgraniu jednego pliku, bez dodatkowych ceregieli stworzył się automatycznie artykuł z treścią pliku.

zwiastun
08-11-2005, 19:31
Nie tylko nie wiesz, o co Ci chodzi, ale nawet nie wiesz, co piszesz!
Skrypt .php czy .html moze zawierać również tekst artykułu, choć - w przypadku tych pierwszych, nie taka ich zasadnicza rola. Skrypty .htm zawierają informacje o strukturze strony (podział na head i body) tudzież informacje w nagłówkach, których się do artykułów nie wrzuca, bo powstanie niepoprawny kod!

Pomijam już proste: po co tworzyć html czy php i wrzucać do joomla. Ale rozumiem, że chodzi Ci o przeniesienie do joomla czegoś, co było przygotowane albo jako niedynamiczne stronki albo tworzone dla innego systemu. Ale to jest kwestia konwersji, a więc zadania dla osób znających się na rzeczy, a nie ludzi dla których z założenia jest tworzone joomla, czyli nie-informatyków.

A poza tym: Taka funkcja jest zaimplementowana w niektórych edytorach (np. mosce - czyści z niepotrzebnego kodu). I nie jest to zadanie dla Joomla, jeśli już, ale właśnie dla edytora!

viper
08-11-2005, 19:56
.... ale myślenie o tym, jak udoskonalić joomla powinno być ukierunkowane na nowe funkcjonalności, lepsze rozwiązania API, większą otwartość systemu, większą zgodność ze standardami, a nie budowanie wehikułu, który wszystko potrafi. Powtarzam raz jeszcze: To silnik a nie kombajn!
[/SIZE][/FONT]

Zgadzam się , to ma być nie taki zwykły samochód po który idziesz i kupujesz w salonie a produkt który bierzesz i instalujesz i masz w pełni funkcjonalną witrynę a potem dodajesz klocki z bajerami i ją dostosowujesz do swoich potrzeb ( czytaj do potrzeb internałtów który cię odwiedzają). W Joomli powinna być rozwijana w przyszłych wersjach możliwość łatwiejszej aktualizacji może auto w której warstwa modułów i komponentów by nie przeszkadzała takiej aktualizacji, bo po co mi taka aktualizacja gdy część zainstalowanych komponentów przestanie mi działać i moja witryna przestanie funkcjonować jak należy??.

Zintegrowane forum w każdej z "edycji".
Np. "Joomla! BB Edition" byłaby z phpBB, "vJoomla!" byłaby z vBulletin,
a "Simple Machines Joomla!" z SMF.[/SIZE][/FONT]
to myślenie nie prowadzi do niczego, pomyśl jomla z smf i galerią nr 1, jomla z vbiulletyn z galerią 1, jomla z phbbb i galerią 2. tych kombinacji może być miliony , szybciej w totka trafić w szóstkę. trzeba rozwijać mosty łączące Joomla z innymi aplikacjami, doskonalić je i rozwijać i to jest najlepsze rozwiązanie.

Na razie Joomla jest najbardziej rozwijającym się CMS i z dnia na dzień coś nowego można się spodziewać , że się znajdzie w sieci więc jeśli nie dzisiaj to jutro będzie to co szukamy.

Sterydziomal
08-11-2005, 21:09
to myślenie nie prowadzi do niczego, pomyśl jomla z smf i galerią nr 1, jomla z vbiulletyn z galerią 1, jomla z phbbb i galerią 2. tych kombinacji może być miliony , szybciej w totka trafić w szóstkę. trzeba rozwijać mosty łączące Joomla z innymi aplikacjami, doskonalić je i rozwijać i to jest najlepsze rozwiązanie.

popieram choć na poczatku byłem za integracją... rzeczywiście nie skojarzyłem ile może być kombinacji dlatego nie ma sensu i tyle...

livio
11-11-2005, 21:53
On najwyraźniej sam nie wiedział, co pisał.
Jak czytam jesgo posty, nie wiem, co myśleć!

livio
11-11-2005, 21:57
Muszę się zgodzić do punktu pierwszego (udostępnianie plików).
To bardzo przydatna funkcja, choć nieliczni twierdzą, że zbędna, czy głupia.
Tak od siebie powiem, że irytujący jest sposób, w jaki ReMOSitory wyświetla informacje o pliku.

Mogłoby to wyglądać, jak informacje o motywach, tak jak to napisał linksworld.

Link: Przykład (https://addons.mozilla.org/themes/showlist.php?application=firefox&category=Newest)