PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Edycją Artykułu



Mateoooo
09-03-2008, 20:11
A więc mam taki problem. Gdy napisze jakiś artykuł dajmy na to ze będzie to jako news i nacisne ikonke edytowania newsów to dzieje się tak że panel w którym się pisze częściowo zakryty jest przez tebelki z prawej strony, podobnie jest z pisaniem nowego artykułu z poziomu www dzieje się to samo, ale z tym problemem się uporałem bo wyłączyłem akurat te tabelki gdy sie pisze nowego arta, jednak podczas edycji to nie działa i czy można jakoś temu zaradzić ? np otwierając edycję w nowym oknie albo jak wyłączyć te tabelki podczas edycji?

inkos
09-03-2008, 23:50
A więc mam taki problem. Gdy napisze jakiś artykuł dajmy na to ze będzie to jako news i nacisne ikonke edytowania newsów to dzieje się tak że panel w którym się pisze częściowo zakryty jest przez tebelki z prawej strony, podobnie jest z pisaniem nowego artykułu z poziomu www dzieje się to samo, ale z tym problemem się uporałem bo wyłączyłem akurat te tabelki gdy sie pisze nowego arta, jednak podczas edycji to nie działa i czy można jakoś temu zaradzić ? np otwierając edycję w nowym oknie albo jak wyłączyć te tabelki podczas edycji?
Napisz to bardziej zrozumiale bo po lekturze tego tekstu można mieć tylko z tysiąc pytań do jego autora. Wklej też jakiegoś screena bo sam opis chyba nie wystarczy aby zrozumieć co to za tabelki z prawej strony jako autor posta masz na myśli. ;)

sirmicho
10-03-2008, 08:35
Ten sam problem poruszałem wcześniej w tym temacie: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=16300
Nie uzyskałem odpowiedzi, sam nie znalazłem rozwiązania.

Qbik
10-03-2008, 09:32
O te ramki to nie chodzi CI czasem o moduły które pojawiaja się po prawej stronie witryny?

Edit chodzi Ci o cos takiego?

[img=http://img339.imageshack.us/img339/4978/stronaedycjarb4.th.jpg] (http://img339.imageshack.us/my.php?image=stronaedycjarb4.jpg)

sirmicho
10-03-2008, 09:45
Jeżeli o mnie chodzi to tak. Z tym, że u mnie edytor wyświetla się na górze i zachodzi na moduły wyświetlane po prawej stronie witryny i staje się z tego powodu nieczytelny.

Qbik
10-03-2008, 09:47
dodałem większy zrzut i jak widać u mnie też nachodzi na prawy panel i jakoś przeszedłem z tym do życia było mi o tyle łatwiej, że prawy panel używam tylko na stronie głównej

sirmicho
10-03-2008, 09:52
jak widać u mnie też nachodzi na prawy panel i jakoś przeszedłem z tym do życia było mi o tyle łatwiej, że prawy panel używam tylko na stronie głównej
Faktycznie.
Niestety ja mam wymóg utrzymania prawego marginesu na wszystkich stronach. Da się jakoś zmniejszyć (zawęzić) pole edytora?

Qbik
10-03-2008, 10:06
niestety nie wiem :(
Może ktoś inny pomoże

inkos
10-03-2008, 15:09
niestety nie wiem :(
Może ktoś inny pomoże
W opcjach edytora (w zależności jakiego używasz) jest taka mozliwość? Co to za edytor?

sirmicho
10-03-2008, 15:21
Standardowy edytor z Joomli 1.5

inkos
10-03-2008, 15:41
Standardowy edytor z Joomli 1.5
W polskiej wersji językowej Joomla 1.5.1. Rozszerzenia -> Dodatki -> Wybrany z Edytorów po prawej stronie opcje rozszerzone i tam sa wymiary edytora ktore mozesz zmniejszyc. Oczywiscie jest to ustawienie globalne wiec wszedzie bedziesz mial edytor o takich wymiarach.

sirmicho
10-03-2008, 15:54
Prawie... mam tutaj możliwość zmiany szerokości edytora html. Nie wpływa to na szerokość edytora WYSIWYG a jedynie tego okineka, które otwiera się po wciśnięciu ikonki HTML w edytorze.

Ale znalazłem własnie inne rozwiązanie. Własnie w tym miejscu które mi inkos wskazałeś, zmieniłem żeby toolbar wyświetlał się na dole a nie u góry i o dziwo, edytor zwęził się i nie wychodzi poza swoje granice. To bardzo ciekawe, bo gdy narzędzia są u góry to rozmiar się nie zmienia. Ot taka ciekawostka.

Dzięki Inkos za wskazanie, w którym miejscu szukać:)

Mateoooo
10-03-2008, 19:55
napewno w stylach css to mozna zwerzyc :D znajde czas to poszukam ;] tak tam jest opcja zwęrzania ale edytora html. Mnie osobiście to nie przeszkadza bo html znam ale dla kilku redaktorów to jest problem bo oni nie znaja i korzystaja z tego WYSIWYG no ale oblookam te wasze sposobu a jak znajde cos w css to dam znac napewno ;]