PDA

Zobacz pełną wersję : Direct Access to this location is not allowed



pnomi
09-03-2008, 23:11
Witam
Jestem pocztakujacy. Sciagnalem przykladowa templatke z plikiem index.php ale nie moge jej otworzyc ani obejrzec. Zainstalowalem serwer XAMPP, przenioslem pliki do opowiedniego katalogu. Wchodze na strone a tu: "Direct Access to this location is not allowed". Co mam zrobic? Prosze o pomoc
Dziekuje
PNOmi

kane
11-03-2008, 09:47
Daj więcej danych, jaki URL próbujesz otworzyć, gdzie zgrałeś te pliki itd.

To wygląda tak, jakbyś próbował odpalić nie główny index.php Joomla

inkos
11-03-2008, 15:26
Witam
Jestem pocztakujacy. Sciagnalem przykladowa templatke z plikiem index.php ale nie moge jej otworzyc ani obejrzec. Zainstalowalem serwer XAMPP, przenioslem pliki do opowiedniego katalogu. Wchodze na strone a tu: "Direct Access to this location is not allowed". Co mam zrobic? Prosze o pomoc
Dziekuje
PNOmi
pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl

pnomi
11-03-2008, 23:43
Daj więcej danych, jaki URL próbujesz otworzyć, gdzie zgrałeś te pliki itd.

To wygląda tak, jakbyś próbował odpalić nie główny index.php Joomla
Ok. A wiec URL to http://localhost/taxi/index.php (http://localhost/taxi/index.php) a pliki zgralem na D:\xampp\htdocs\taxi. a ten index.php jest w templatce wlasnie tam zgranej.

kane
12-03-2008, 10:32
pomoc.joomla.pl i demo.joomla.plZaglądnij tam :)
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale czy ty nie zgrałeś pliku szablonu do gł. katalogu twojej witryny? :)

pnomi
12-03-2008, 23:17
Ok to zeby bylo latwiej moze powiedz gdzie powinienem nagrac pliki z calej templatki ktora sie sciaga ze strony. Do jakiego katalogu?

inkos
12-03-2008, 23:39
Ok to zeby bylo latwiej moze powiedz gdzie powinienem nagrac pliki z calej templatki ktora sie sciaga ze strony. Do jakiego katalogu?
Pliki powinny śię znaleźć w odpowiednim katalogu w Joomla o nazwie templates a wgrywa się je za pomocą instalatora. Co jak i gdzie dowiesz się na stronach które wcześniej Ci podałem a lekturę których polecał Ci kane. Przeczytaj je a będziesz miał mniej "problemów" z Joomla. :)

pnomi
15-03-2008, 15:01
Czyli za pomoca instalatora joomla wgrywam pliki szablonu do katalogu joomla? A oprocz tego chyba do katalogu o ktorym mowilem tak?

inkos
16-03-2008, 11:21
Czyli za pomoca instalatora joomla wgrywam pliki szablonu do katalogu joomla? A oprocz tego chyba do katalogu o ktorym mowilem tak?
Zamiast zadawać kolejnych pytań przeczytaj dokładnie zawartość pomoc.joomla.pl oraz demo.joomla.pl a także zapoznaj się z wszystkimi opcjami dostępnymi na zapleczu Joomla. Wtedy nie będziesz musiał zadawać takich pytań. :D

A co do instalatora - nic nie wgrywasz - wybierasz plik ze swojego dysku i klikasz na instaluj i czekasz na komunikat o sukcesie. Ot cała filozofia dokładniej opisana na stronach które Ci wymieniłem.