PDA

Zobacz pełną wersję : Templatka Mountain View 05 1.1 - problem z IE 6



woyd
10-03-2008, 10:49
Witam

szukałem, szukałem i w końcu znalazłem w miarę pasującą do moich potrzeb templatkę: Mountain View 05 wersja 1.1. W domu mam Firefoksa i IE 7 - w trakcie pracy wszystko wyglądało OK. Dziś w pracy rzuciłem okien na stronę z poziomu IE 6 i.. katastrofa ! Pod IE 6 strona jest przesunięta w lewo, pojawiła się jakaś dziwna linia z prawej i masa pustej przestrzeni pod tekstami.

Tak wygląda strona pod Firefoksem:
http://dobrucki.pl/ff.jpg

A tak pod IE 6
http://dobrucki.pl/ie.jpg

Adres strony: www.dobrucki.pl (http://ww.dobrucki.pl)

Pomóżcie ! Bardzo podoba mi się ta templatka i nie chciałbym jej zmieniać. Wiem, że BabyDo wypuściło nowszą wersję templatki (1.4) ale zastosowane tam rozwiązania nie podobają mi się.

Poniżej załączam pliki z templatki. Bardzo proszę o pomoc. Obiecałem mojemu Tacie tę stronę już dawno, w końcu się zebrałem, zrobiłem, a tu taka kaszanka... Eh..

inkos
10-03-2008, 15:28
Pod IE 6 strona jest przesunięta w lewo, pojawiła się jakaś dziwna linia z prawej i masa pustej przestrzeni pod tekstami.
Powinno pomóc dodanie w pliku CSS szablonu do klasy body linijki "text-align: center;". Wtedy IE 6.0 powinna wyswietlac poprawnie stronę w swojej quirck-mode ;). Zresztą takie zalecenie jest na stronie autorów w opisie tego właśnie szablonu. Wystarczylo skorzystac z informacji tam zamieszczonych. ;)

woyd
10-03-2008, 18:16
Iknos - dziękuje bardzo.

Sęk w tym, że wadę zauważyłem w pracy, bo w domu na FF i IE 7 wszystko było super. Rzuciłem szybkim okien na forum BabyDo, ale widziałem tylko, że ludzie zgłaszali ten sam problem, a jakoś nie rzuciło mi się w oczy rozwiązanie,

Jak by ktoś miał jeszcze IE 6 i mógł potwierdzić, że strona wyświetla się normalnie (w domu mam IE 7) to będę wdzięczny.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Woyd

Dakota
10-03-2008, 20:17
ja korzystam z k-meleona ( to taka przeglądarka.... nie gad czy płaz :) )
ja to wygląda pod kameleonem i IE sam zobacz.... chodzi mi o menu.... pierwszy zalacznik to IE, drugi to kameleon....
co do wyśrodkowania to w jednej i drugiej jest ok....

pozdrawiam
Dakota

woyd
10-03-2008, 20:27
Dakota - dzięki. Nad tym menu pomyśle. Mam nadzieję, że to już nie będzie takie problematyczne. Najśmieszniejsze jest to, że w IE 7 wszystko jest jak należy :)

Mam pytanie z innej beczki (do wszystkich). Strona którą się opiekuje ma być w 3 wersjach językowych. Właśnie instaluje drugą Joomle pod wersję DE. Chciałem zmienić kilka wpisów w pliku "polish", żeby zamiast Nazwisko wyskakiwało Name itp. Ale gdy tylko cokolwiek zmienie i wrzucę taki plik na serwer - Joomla się momentalnie wykrzacza. Dlaczego ??
Już miałem ściągać niemieckie wydanie Joomli, ale na próbę ściągnąłem tylko plik językowy (german), wrzuciłem do siebie i... Jommla zaszprechała :D

Jak na przyszłość zmienić coś w pliku językowym ?? O Joomli 1.5 czytałem, że robi się to jakimś komponentem. A w 1.0.x ??

Pozdrawiam

ps. Trochę powazelinuje, ale muszę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że jest to forum i że jest tak sprawne. Wielkie brawa dla inicjatorów, modów itp.

inkos
11-03-2008, 00:57
Jak by ktoś miał jeszcze IE 6 i mógł potwierdzić, że strona wyświetla się normalnie (w domu mam IE 7) to będę wdzięczny.
Działa ok na 99%. Jedyne niedociągnięcia to menu którego pozycje są węższe o kilknaście pixeli niż ta jasnopopielata ramka oraz tło tej górnej belki z napisem "Okna drzwi i..." jest trochę za wąska i po prawej stronie wyswietla się kilkupixelowa biel oraz ta linia o której piszesz w swoim pierwszym poście. Podobnie jest z dolną belką. Prawdopodobnie cos jest nie tak w szerokosciach zadeklarowanych w pliku CSS szablonu. Musisz to sobie sprawdzić. Pozatym stronka poprawna w IE 6.0.

Dakota
11-03-2008, 06:45
do woyda....

gdybyś miał joomlę 1.0 xx to do prowadzenia strony wielojęzycznej mógłbys zastosować komponent o nazwie JoomFish.... więcej na jego temat znajdziesz tutaj (http://www.joomla.pl/index.php/content/view/179/2/)

woyd
11-03-2008, 09:54
dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Dakota - mam joomle 1.0.13, wypróbuje więc z ciekawości tego Fisha, bo muszę jeszcze przygotować wersję ENG strony.

Pozdrawiam
Woyd