PDA

Zobacz pełną wersję : JUGA - obsługa



tuptup
10-03-2008, 13:44
zainstalowalem komponent JUGA na joomla 1.0.13 ale nie potrafie skonfigurowac tak aby udostepniala mi kategorie czy sekcje konkretnym grupom. Stworzylem sobie grupe(zakladka groups) dodalem do niej istniejace aktywne konta (zakladka assign users), zsynchronizowalem dane i dodalem do stworzonej grupy jakies przykladowe kategorie(zakladka site items) i nei wiem czy powinienem cos w standardowym menu joomli odnosnie nadawania dostepow cos zmieniac czy nie ale kategorii ktorej nadalem uprawnienia nie widac.
Mam przykladowa kategorie np FOTO i uzytkownika TEST w grupie MY. Jak ustawic standardowe uprawnienia w joomla i ustawienia w JUGO aby dana kategorie widziali tylko uzytkownicy grupy MY czyli w tym przypadku uzytkownik TEST. Che dawac dostepy do konkretnych kategorii, sekcji czy artykułów konkretnym grupom
z gory dzieki:)

inkos
10-03-2008, 14:20
zainstalowalem komponent JUGA na joomla 1.0.13 ale nie potrafie skonfigurowac tak aby udostepniala mi kategorie czy sekcje konkretnym grupom. Stworzylem sobie grupe(zakladka groups) dodalem do niej istniejace aktywne konta (zakladka assign users), zsynchronizowalem dane i dodalem do stworzonej grupy jakies przykladowe kategorie(zakladka site items) i nei wiem czy powinienem cos w standardowym menu joomli odnosnie nadawania dostepow cos zmieniac czy nie ale kategorii ktorej nadalem uprawnienia nie widac.
Mam przykladowa kategorie np FOTO i uzytkownika TEST w grupie MY. Jak ustawic standardowe uprawnienia w joomla i ustawienia w JUGO aby dana kategorie widziali tylko uzytkownicy grupy MY czyli w tym przypadku uzytkownik TEST. Che dawac dostepy do konkretnych kategorii, sekcji czy artykułów konkretnym grupom
z gory dzieki:)
To jest darmowa wersja JUGA czy też najnowsza płatna wersja wraz z modułami? Jeśli ta pierwsza to polecam zakupienie wersji płatnej. Jest trochę prostsza w obsłudze i ma dodatek m.in. do menu. Ponadto trochę informacji na temat jak uzywac JUGA jest na jej stronie internetowej a wszelkie problemy można rozwiązać za pośrednictwem forum a także supportu który w przypadku tego komponentu jest dość sprawny.

tuptup
10-03-2008, 14:39
To jest darmowa wersja. Jesli to anglojezyczne forum to ciezko mi bedzie cokolwiek wyszukac nie mowiac o napisaniu posta;)
Prosba o info od osob ktore juz uzywaja darmowej wersji badz wiedza jak uzyc:)

inkos
10-03-2008, 15:20
To jest darmowa wersja. Jesli to anglojezyczne forum to ciezko mi bedzie cokolwiek wyszukac nie mowiac o napisaniu posta;)
Prosba o info od osob ktore juz uzywaja darmowej wersji badz wiedza jak uzyc:)
Sam przez krótką chwilę przyglądałem się JUGA. Wersja darmowa jest w mocno wczesnym stadium rozwoju i szczerze jeśli już pracować na produkcyjnym serwerze to warto pomyśleć o wersji płatnej.

Co do samego komponentu to niestety przy bliższym zapoznaniu się z materiałami zawartymi na ich stronie (dość oszczędny w słowach ale pomocny manual jak używać) a także forum oraz po testach wersji płatnej (współpraca z osobą która konfigurowała ja na swojej witrynie) stwierdziłem iż to nie jest to ;) (choć do zarządzania prawami użytkowników z frontu jest to ciekawa propozycja).

Od tej chwili pracuję na cACL :D który zarzadza uzytkownikami od zaplecza. Komponent jest w miarę młody (tak samo jak JUGA) ale o wiele ciekawszy i o moim zdaniem większych mozliwościach konfiguracji uzytkowników (ale na zapleczu a nie od frontu) od np. JACL+. Jest on komercyjny ale dla większych stron warto w niego zainwestować. W chwili obecnej są dostępne wersje trial 15-dniowe dla Joomla 1.0.x oraz 1.5.x tego komponentu.

A co do angielskiego - to taka nasza wspolczesna informatyczna łacina więc warto ją znać przynajmniej na poziomie pozwalajacym zrozumiec napisany tekst.

tuptup
11-03-2008, 10:30
Moze sie jednak ktos znajdzie skory do pomocy w obsludze tej JUGI albo zaproponuje jakies inne proste rozwiazanie na tworzenie grup ktore beda widzialy rozną zawartosc strony na frontendzie. Nie chce aby mieli mozliwosc redagowania tylko ludzie w jednej grupie maja widziec cos czego nie moga widziec ludzie z innej grupy

dzieki