PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe pola w bazie gdzie umieszczać



misiaczekmarek
11-03-2008, 01:02
witam,
rozbudowuję sobie część dotyczącą logowania i chcę zbierać dodatkowe informacje o userach. mój problem polega na tym, że nie wiem czy nowe pola:
1. dodać do istniejącej tabeli jos_users,
2. czy też stworzyć nową i je powiązać.
pytanie do naszych guru, która wersja jest właściwsza?

kane
11-03-2008, 09:37
IMHO (nie jestem guru - sorry) właściwsze było by dodanie nowych pół do #__users (wszystkie dane o userze są w 1 miejscu (nie trzeba robić dodatkowego zapytania czy JOINów)

Ale zrobienie nowej tablicy ułatwi ci w przyszłości aktualizację/migrację itp. :)
(oryginalna struktura bazy Joomla nie ulegnie modyfikacji)

Możesz też poszukać gotowego komponentu który to umożliwia (zebranie dodatkowych danych).

:-)

misiaczekmarek
11-03-2008, 09:39
@kane

dokładnie oddałeś to co mi w duszy gra :). a co do komponentu to muszę chyba niestety sam napisać.

kane
11-03-2008, 19:22
To może tak:
jeśli miałby to być projekt długoterminowy (chcesz się przyłożyć, rozwijać ten komponent, instalować na innych witrynach) to zrób na oddzielnej tabeli.
A jeśli ten komponent powstaje tylko na potrzeby danej witryny to wal w #__users.
Ja bym chyba właśnie tak zrobił :-)

inkos
11-03-2008, 19:24
To może tak:
jeśli miałby to być projekt długoterminowy (chcesz się przyłożyć, rozwijać ten komponent, instalować na innych witrynach) to zrób na oddzielnej tabeli.
A jeśli ten komponent powstaje tylko na potrzeby danej witryny to wal w #__users.
Ja bym chyba właśnie tak zrobił :-)
Misiaczekmarek jeśli piszesz coś własnego to najlepiej bedzie oddzielna tabela. Moze trochę więcej pracy ale za to komponent bardziej uniwersalny i jak napisał kane nadający się do zastosowania na różnych stronach.

misiaczekmarek
11-03-2008, 19:55
nie analizowałem jeszcze virtualmart ale tam chyba są potrzebne dodatkowe pole dla usera. powoli przychylam sie do dodania tabeli, będzie bardziej uniwersalnie rzeczywiście. a i bez ingerencji w oryginalny kod co też jest zaletą. ponieważ nie będę zbyt często zaglądał do dodatkowych informacji o userze to nie spowolni ta nowa tabela i jej powiązania pracy całości.

dziękuję kolegom za podpowiedzi.
ps. przerobiłem LoginBox 1.0.0 trochę:
rozdzieliłem logowanie od rejestracji,
umożliwiłem obsługę wielu języków,
i dodałem polski.
A że jest to moja pierwsza przeróbka, którą chcę udostępnić to jak sprawdzić czy wszystko jest po bożemu i jak to teraz udostepnić, żeby nikt się nie obraził a było do wykorzystania przez społeczność?

inkos
11-03-2008, 20:16
A że jest to moja pierwsza przeróbka, którą chcę udostępnić to jak sprawdzić czy wszystko jest po bożemu i jak to teraz udostepnić, żeby nikt się nie obraził a było do wykorzystania przez społeczność?
Przerobiłeś coś co ktoś inny stworzył? Nie usuwając informacji o jego autorstwie dopisz siebię jako osobę która wykonała modyfikacje. Moze jeszcze kilka słów co zmieniłeś i do czego przystosowałeś ten dodatek. A całość w postaci paczki umieść np. w tym wątku (bo i ma to zwiazek z poprzednimi postami) albo w strefie deweloperów na tym forum. Napisz kilka zdań a ten dodatek daj jako załącznik do tego posta.

Możesz też poinformować autora oryginalnej paczki i jemu podesłać swoją pracę.

misiaczekmarek
11-03-2008, 23:30
dzięki za info, tak więc:

Loginbox jest to paczka zapewniająca alternatywną rejestrację i logowanie z wykorzystaniem efektów Lightbox
Zmieniłem kilka rzeczy w oryginalnej paczce:
1. rozdzieliłem proces rejestracji i logowania. Są teraz wywoływane osobno (w oryginale były na jednym ekranie)
2. dodałem nowe stałe z tekstami do plików językowych i templatek (.tpl)
3. dodałe pliki z polską wersją językową
4. zrobiłem adekwatne poprawki do plików instalacyjnych
Ta wersja nie dodaje jeszcze żadnych nowych informacji o użytkowniku.
Zrobiłem trochę testów (j1.5.1 templatka rhuk milkyway) i wydaje mi się, że jest ok ale testów nigdy za dużo.
ew. błedy proszę zgłaszać na priva albo email marek ( at ) purzynscy.pl
Miłego użytkowania

Edycja 2008.07.08 poniżej nowsza wersja z poprawionymi plikami instalacyjnymi.
Zawartość pliku rozpakować i instalować dwie uzyskane w ten sposób paczki.

Michael_23
07-07-2008, 15:25
Niestety nie udało mi się zainstalować (Joomla 1.5.3).
com_loginbox daje taki tekst:


XML Parsing Error at 4:30. Error 4: not well-formed (invalid token)
Component Install: The XML file did not contain an administration element

a mod_loginbox taki:

XML Parsing Error at 4:26. Error 4: not well-formed (invalid token)
Module Install: No module file specified

misiaczekmarek
07-07-2008, 18:09
@Michael_23,
Dzięki za uwagi.
Poprawiłem pliki instalacyjne i chyba jest ok:
Zawartość pliku rozpakować i instalować dwie uzyskane w ten sposób paczki.
Poprawiona wersja:

Michael_23
08-07-2008, 09:07
Dzięki ! sprawdzę. M.