PDA

Zobacz pełną wersję : zarządzanie grupami user'ów i inne com



danio_d
12-03-2008, 10:22
Witam, przeszukałem ten dział i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Szukam komponentu lub rozwiązania jakiegoś odnośnie zarządzania grupami użytkowników. Problem wyjaśnie na przykładzie - może będzie jaśniej :D

grupa - handlowcy - najbardziej ograniczona - miała by wgląd tylko do kilku artykułów (bez edycji), okładek (o tym później), terminarz postawiony na JEvents bez możliwości edycji, galerii, koniecznie zablokowany dostęp do rozszerzonego podglądu katalogu firm postawionym na dzień dzisijeszy na SOBI2 (ale możliwość zmiany jeśli na tym nie da rady), pobieranie dokumentów w PDF

grupa - obsługa - możliwość edycji artykułów, okładek, terminarza, podgląd i edycja katalogu firm oraz kedycja kliku innych komponentów type weblink, pratenrzy itp, dodawanie dokumentów w PDF

grupa - admin - wszytsko

Zainstalowałem sobie JACLPlus, ale jakoś mi nie podpasował - może błędnie - jeśli ten com wystarczy to prosze o info jak go skonfigurować.

Teraz sprawa 'okładek'.
Strana ma być dla wydawnictwa, gdzie sprzedawana jest powierzchnia handlowa magazynu. Poproszono mnie o zrobienie rezerwacji okładek, ale graficznie, czyli jeśli jest rezerwacja na którąś okładkę lub jej połowa (też musi być taka opcja) to wyznaczona powierzchnia zminia kolor na np pomorańczowy i poniżej lub na niej informacja, który handlowiec, jaka firma i do kiedy rezerwacja, lub też czy już może sprzedana powierzchnia wtedy kolor czerwony.
Inofrmacje te były by edytowalne tylko dla userów z grupy obsługa.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać? Bo ja póki co niekoniecznie.
Domyślam się ze nie ma gotowego komponentu do czegoś takiego, ale może coś zbliżonego co się przerobi.

Pzdr i z góry dziękuję

inkos
12-03-2008, 11:48
Szukam komponentu lub rozwiązania jakiegoś odnośnie zarządzania grupami użytkowników. Problem wyjaśnie na przykładzie - może będzie jaśniej :D

grupa - handlowcy - najbardziej ograniczona - miała by wgląd tylko do kilku artykułów (bez edycji), okładek (o tym później), terminarz postawiony na JEvents bez możliwości edycji, galerii, koniecznie zablokowany dostęp do rozszerzonego podglądu katalogu firm postawionym na dzień dzisijeszy na SOBI2 (ale możliwość zmiany jeśli na tym nie da rady), pobieranie dokumentów w PDF

grupa - obsługa - możliwość edycji artykułów, okładek, terminarza, podgląd i edycja katalogu firm oraz kedycja kliku innych komponentów type weblink, pratenrzy itp, dodawanie dokumentów w PDF

grupa - admin - wszytsko
Rozumiem ze handlowcy mają dostęp tylko do frontu witryny. Jeśli tak to polecam JUGA w wersji płatnej. Troche jest pracy z konfiguracją ale powinna spełnic Twoje wymagania w 99%.

Dla konfiguracji uprawnien dla grupy "obsluga" proponuje komponent cACL (dla Joomla 1.0.x) a także cACL MVC (dla Joomla 1.5.x). Dzięki niemu ograniczysz prawa dostepu standardowemu administratorowi do zaplecza do wybranych przez Ciebie elementów. Komponent płatny ale warty ceny. ;) Jest dostepna 15 dniowa wersja trial do testow.

Adminowi nic dodatkowego nie potrzeba - ma to juz "gratis" w Joomla. :)

Oba komponenty znajdziesz na extensions.joomla.org.


Domyślam się ze nie ma gotowego komponentu do czegoś takiego, ale może coś zbliżonego co się przerobi.
Raczej pozostaje Ci stworzenie czegoś od podstaw lub adaptacja czegoś ale w tej chwili nie mogę Ci nic zaproponować. Moze inni się wypowiedzą w tym temacie.

danio_d
13-03-2008, 08:30
Witam,

Dzięki za opdowiedź. Na początek będę próbował z Jugą, ponieważ wolałbym żeby obie grupy - handlowcy i obsługa pracowała tylko na froncie.

Co do okładek to tak właśnie mysląłem - no nic będę kombinował.
Jeśli coś komuś przyjdzie do głowy to będę wdzięczny za podpowiedź.

Pzdr

danio_d
13-03-2008, 12:12
Ok, Juga mi pasuje jak narazie w 99% - mam problem jedynie z wyświetlaniem firm w Sobi2.
Mam ustawione wświetlanie szczegułów wpisu do katalogu dla osób zarejestrowanych. Jednak chciałbym ograniczyć dostęp do szczegułów wpisu dla grupy 'handlowcy'. Kombinuje już jakiś czas... i nic.
Ktoś podpowie jak?